Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia S- miért mondják,...

Sony Xperia S- miért mondják, hogy elavult?

Figyelt kérdés
Érdemes megvenni? Használtan szeretném, mert ahogy néztem egész jó képeket csinál, illetve az 1GB RAM, és a 32GB is mellette szól. Viszont olvastam róla, hogy elavult... Miért az?
2014. márc. 10. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert kétmagos, és az 1GB ram is már rég elmaradott az élmezőnytől
2014. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Mert az.

2+ éves telefon, szerinted ma már nem számít elavultnak?

Kijelzője nem rossz, 1 GB RAM még azért elég, de hardveresen elavult, erre más szó nincs.

Gyenge a CPU+GPU-ja, szoftveresen sem kap már több frissítést hivatalosan, és olcsóbban kapsz nála jobb telefont is, pl. Xperia L, hogy csak egyet mondjak.

2014. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

vegyük például egy SP-vel összevetve .

Xperia S proci : Qualcomm Snapdragon MSM8260 1,5 ghz

Xperia SP proci: Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 1,7 ghz

Xperia S grafikus vezérlő: ADRENO 220

Xperia SP grafikus vezérlő: ADRENO 320

Xperia SP bravia engine 2(az S az első verziót használja), gorilla glass(az S-nek nincs) bővíthető memóriakártyával, már most android 4.3 is van rá( S-re nincs hivatalosan) és 4.4-et is fog kapni.

Relatív szempont, hogy az S szerintem pocsíkabb :)

2014. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Saavedro ***** válasza:
49%
Elavult. Sokan szarnak is, meg gyengének mondják, gondolom legjobban azok, akik két éve még itt csorgatták a nyálukat, hogy milyen klafa. Egyébként meg elavultnak sem igazán mondható, mert nem az a normális, hogy kétévente cseréled a telefonjaid, ezt a gyártók oktrojálják. Meg a birka nép, akinek mindig a csúcsmodell dukál. Androidot meg persze bsznak optimalizálni, inkább minél erősebb vas. Aztán csodálkozom, hogy az én gyenge, kétmagos szarom hogyhogy nem fagy annyit, mint az S4. Igaz, nincs rajta ilyen 4.2-4.3 meg egyéb kicsattanóan friss szoftververziók. Szerintem jobb, ha nem frissül a telefonod. Nèzd meg, mi lett az Xperia U-val például. Vagy az S3-al.
2014. márc. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"két éve még itt csorgatták a nyálukat, hogy milyen klafa"


Két éve még nagyon jónak számított, és szarnak ma sem mondanám, ha valaki anno megvette annak még ma is jó szolgálatot nyújthat, de viszont annyit fejlődött a mobilipar két év alatt, hogy ma már nem éri meg megvenni.


"nem az a normális, hogy kétévente cseréled a telefonjaid"


Igazából de, ha veszel egy közép-felsőkategóriás mobilt, akkor kb 2 évente kell cserélni, ha normális sebességű telefont akarsz. Pontosabban ez a múlt, most már a középkategória is elég erős, lehet tovább fogják bírni ezek, hisz a hardveripar fejlődése hiába nem áll meg, de szoftveresen nem olyan gyors a fejlődés, hogy mondjuk egy Snapdragon 400 2 év múlva szar legyen.


"Androidot meg persze bsznak optimalizálni"


Android optimalizálva van, Samsung TouchWiz-e nincs optimalizálva.

Azon kívül szinte minden elég szépen megy. A Sony, HTC, LG elég jó teljesítményt nyújt középkategóriában, Motorola is, de mondjuk az közel stock Android, csak a Samsung az, aki szerencsétlen és még egy felső/csúcskategóriás telefon teljesítményét is képes elrontani.


"Aztán csodálkozom, hogy az én gyenge, kétmagos szarom hogyhogy nem fagy annyit, mint az S4."


Mert nem Samsung (gondolom).


"Szerintem jobb, ha nem frissül a telefonod."


Nem, nem jobb. Android minden verziója jobb, mint az előző.


"Nèzd meg, mi lett az Xperia U-val például. Vagy az S3-al."


Előző mondatomat kiegészíteném azzal, hogy az a stock Androidra igaz. Az, hogy aztán a gyártó mit kezd vele már más kérdés. Xperia U-nál a Sony elszart valamit, S3 meg Samsung, annál várható volt, hogy szar lesz a frissítés.

De az Android forráskód egyre jobb lesz, ha a gyártó ahhoz hozzányúl, és nem ront el semmit, akkor nem csak a Nexuson lévő Android lesz jobb.

2014. márc. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!