Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Android rendszert szeretnél...

Android rendszert szeretnél portolni a készülékemre. Mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Üdv. Egy olyan készülékem van, amire a legújabb android szoftver 4.1-es . Én fel szeretném rakni rá a legújabb androidot, esetleg, ha később jön egy teljesen új verziójú android, ami nem ennek a 4-es szériának a sminkelése, akkor azt mindenképp.

Szóval találok valami leírást erre, hogy mondjuk egy másik hasonló készülékről, hogyan tudok portolni rendszert, vagy sourcecode-ból fejleszteni? Tabletom van, nem telefonom.


Google-t igénybe vettem, de a kernel-t nem értem egyáltalán, hogy hogyan s mit kéne.



2014. márc. 11. 02:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz Te nem fogsz érteni, felejtsd el. Keress főzött romot hozzá, amit valaki megcsinált.
2014. márc. 11. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Most azon ne múljék megtanulom a programnyelvet :DDDD

Csak 1 főzött rom van rá az ami 4.1. Még CiánMód rom sincs.

Bezzeg alsó kategóriás 5 éves telefonokra megcsinálják feleslegesen a legújabb androidokat...

2014. márc. 11. 03:31
 3/8 Tengor ***** válasza:

Hacsak nem vagy programozó zsenit (akkor miért itt kérdezel?) akkor előbb fog a telefon teljesen elavulni, mint hogy meg tudod írni a portot.

De ezen ne múljon! Kezdj el ismerkedni a Java-val! Ha ez már készség szinten megy, akkor jöhet az Android. Ha ez is megy már nagyon jól, akkor tudni fogod, hogy mi a következő lépés.

2014. márc. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Most azon ne múljék megtanulom a programnyelvet :DDDD "


Megtanulsz kernelt (egyáltalán tudod mi az??) fordítani??

Remek, sok sikert hozzá, pár év múlva talán sikerül.

2014. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jóóvan, pistike, ügyes vagy. Android portoláshoz nem programozni kell tudni leginkább, de nem baj :)
2014. márc. 11. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tengor ***** válasza:
#5, akkor mi?
2014. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Először is egy Linux-os gép (vagy egy Mac). A droid forráskódja hozzáférhető (akár az AOSP, akár CM, vagy AOKP, vagy amit akarsz). Annyi kiadott segédprogram (és leírás) létezik, hogy dunát lehet vele rekeszteni...
2014. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a felettébb hasznos válaszokat.

X8 om van és arra sorra jöttek a portolások, amik elég gyengék foltak, gondoltam ebből, hogy kezdők probálkoztak, így talán én is csinálhatok valami szart, amit folyamatosa javitgathatok gyakorolgatásokkal.

Ez vol a terv, de kernelnél gondba ütköztem, ezért kértem segítséget, főleg leirásért.

2014. márc. 11. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!