Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Elázott a telefonom, mit tegyek?

Elázott a telefonom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro telefonomat kölcsön adtam húgomnak játszani mert nagyon akarta,de valahogy sikerült ráöntenie a buborékfújóban lévő vizet.Beletekertem száraz fürdőruhába és eltettem egy száraz helyre.Ha ezek után se jó akkor szerviz? :/
2014. márc. 11. 17:52
 1/4 Zakathol ***** válasza:

Azonnal kiszeded az akkumulátort és belerakod egy tál rizsbe pár napra. Bekapcsolni pedig meg ne próbáld, mert ha áram alá kerülnek az áramkörök akkor könnyen szétsülhet valami.

Ha még azóta is benne van az akkumulátor akkor már így is lehet, hogy kampó úgy ahogy van.

2014. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Zakathol ***** válasza:
Mármint az egész kócerájt rakod rizsbe, nem csak az akkumulátort :D
2014. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugye nem próbáltad meg bekapcsolni? Ne kapcsold be, mert tönkreteszi az áramkört a zárlat ami amiatt alakul ki, mert vizes belül a mobil.

A lehető legjobban szedd szét a mobilt (persze ha csak a hátlapot tudod leszedni, akkor ne gyötörd tovább) és rakd be egy rizzsel teli dobozba, úgy hogy legyen rajta rizs, és hagyd ott ha jól tudom 24 órán keresztül.

Itt leírja részletesen:

[link]

Ha jobban utánanézel azt hiszem, a CNET csinált is róla videót.

2014. márc. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a 3,5mm füles csatlakozójába nem fog belemenni?
2014. márc. 11. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!