Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 925 vagy Sony...

Nokia Lumia 925 vagy Sony Xperia Z1 Compact?

Figyelt kérdés

fogalmam sincs melyiket vegyem :D legszívesebben a kettőből raknék össze egyet :)


a sonynak jóval nagyobb a kamerája illetve 2x több ram,4 mag tehát biztos gyorsabb is. Viszont nem tudom,hogy a legújabb android az kijön-e rá?

Nekem egy megbízható(min 2 évig) jól összeszerelt telefon kell,szép kijelzővel és jó hangzással.


Ti melyiket választanátok? és miért?


2014. márc. 11. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Magamnak Z1 Compactot (jobb hardver, szebb dizájn, Androidon sokkal több hasznos app, ingyen :) ), faternak Lumnia 925-öt (Windows Phone profibb platform, ergonomialiag nagyon jól kialakított, alap telefon funkciókra jól használható, Office, navigávió gyári alap, skype, böngésző szintén, más bizbasz meg neki nem kell, nem nagyon lehet rá "talált" alkalmazást telepíteni.)
2014. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 SylwerStone ***** válasza:
41%

Az a kamera csak papíron jobb, a Nokia eléggé ott van a kamerában ;-)

A hardvert szintén felesleges összehasonlítani, mert a Lumia ugyanúgy hasít 2 magon, mint a Sony 4-en.

A frissítés miatt sem kell aggódnod, mert LEGALÁBB 2016-ig van támogatva a rendszer (mármint A WP )

Mindkét telefon prémium élményt nyújt.

Innentől legfeljebb az OS dönthet. Ha nem akarod össze-vissza moddolni, megfelelnek az alapvető appok, akkor a Lumia is tökéletes választás.

Remélem elég meggyőző voltam! :-D

2014. márc. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A következő Androidot nem a Z1 Compact-ra fogja a Sony optimalizálni, hanem másra, újabbra. Így a következő után Android frissítés már botrányos lehet a Sony számára a Z1 Compact-ot illetően.


Lumiák 2016-ig mindent megkap, de a Microsoftot ismerve kitolhatják ennek idejét. Hiába 4 magos a Sony, ha a WP jó optimalizáltsága miatt gyorsabb 2 maggal. A RAM-ot meg közel sem eszi annyira, mint az Android. Kamerában meg lehet jobb a Sony, de a kamera szoftvereik egyszerűen szärok, és hiába a jó hardver, ha nincs mellette egy jó szoftver. A Nokiának meg jó hardvere és szoftvere is van. A Megapixelek meg itt ez esetben semmit nem érnek. Mivel a Sony 20 megapixeles kamerája mellett nincs olyan jó szoftverezettség, mint a Nokia 8 Megapixele mellett.


Hogy a WP-re nincs elég app....200 000 alkalmazás nem sok ha az Android 1 millióját nézzük. De abból kb 700 000 szemét, használhatatlan szär. A WP store-ban nincsen ennyi szemét, mert a Microsoft takaritja.


Én a WP-t javaslom. Használható nagyon egy rendszer. Nagyon gördülékeny, és gyors.

Androidot se szidom, de mert jó rendszernek tartom, de ezt a hihetetlen ocsmány frissítési ceremóniát...

2014. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkor jó mert azt rendeltem
2014. márc. 12. 16:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Sz*r döntés
2014. máj. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
lett volna... :D nem hozták ki így vettem egy g2-őt :)
2014. máj. 22. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!