Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z? (minden érdekel)

Sony Xperia Z? (minden érdekel)

Figyelt kérdés

Ősszel lesz kétéves a mostani SE Xperia Neo V telefonom, és mivel egyre jobban akad, magától kikapcsol, nem érzékeli az érintést, arra gondoltam keresek valami mást. Elsősorban olyan felsőkategóriás készülékeket néztem, amik kb egy éve jöttek ki, ezért az áruk nagyban csökkent.

Számomra a legfontosabb az lenne, hogy a telefon nagyon gyors legyen, és minél tovább gyors is maradjon, ezenkívül néha fényképezek, elég sokat netezek, facebookozok, zenét hallgatok. Igazából mindenre kíváncsi vagyok, leginkább tulajdonosokat kérdeznék az eddigi tapasztalatokról, de bárki(csak ne troll :D) bármi használhatót/érdekeset ír, azt megköszönöm. Vagy ha a telefon ellen szóltok, akkor mit ajánlanátok helyette és miért? Sony telefonokat részesítem előnyben. A válaszokat türelmetlenül várom, és előre köszönöm :D



2014. márc. 12. 19:30
1 2 3
 11/23 Wadmalac ***** válasza:
100%

Október óta van Z-m.

Azóta egyetlenegy vacak akadást sem tudtam rajta összehozni, minden fut mint a mesében.

Azóta 4 frissítést kapott, gyakorlatilag egyre gyorsabb lett. Izmosabb játékoknál elég erősen melegszik a hátlap, de a teljesítményt nem befolyásolja. A teljesítményébe lehetetlen belekötni, az "elavult" kifejezést esetleg a sima TFT kijelző érdemli meg.


Érdekes módon fakó kijelzőről sosem olyanok beszélnek, akik használják-használták, csak samsung meg apple vérfanok. A színmélységek, kontrasztok teljesen jók, a kijelző-fényerőt nem leht vakítóig fokozni, de minek is kellene?

A kijelzőt gyárilag egy kemény, karcálló fólia borítja, azon van a Sony felirat is, erre érdemes azért egy védőfóliát felnyalni, mert a karcállóságának is vannak határai és ha ez a vastag fólia már le van szedve, nagyon könnyű betörni az üvegét.

A hátuljára ragasztott nfc matrica buta öltet volt a gyártótól, kiáll 1 mm-t, én le is szedtem.

A fényképeknél a 13 MP egy parasztvakítás, mint minden hasonló készüléknél, ilyen kicsi lencsével az 5 MP feletti fotóknál hiába van pixeled, ha valódi felbontást nem tartalmaz. Érdemes a felvételek felbontását visszavenni 5-9 MP közé, tárhelyspóroló megoldás és valódi felbontás-romlást nem okoz.

Alacsony fényszintnél a képzaj elég magas, a led-világítás max. 1 m-ig ér valamit. A makró-fotók viszont megdöbbentően jók, én már használtam nagyítónak a fényképezőgépét.

A videófelvételek jó fénynél nagyon jók, a felvett hang is remek, de itt is értelmetlen a fullHD, tárhely-zabáló és a HD és fullHD közti különbséget úgyis csak méter feletti tv-n látod. Arról nem is beszélve, hogy botrányos módon kihagyták a telóból az NTFS-támogatást, a FAT32-vel meg úgysem tudsz 4 GB-nál nagyobb file-t kezelni.

Persze egy root meg mondjuk a Paragon feltelepítése után átformázhatod az SD-t is NTFS-re, de (legalábbis 4.3 alatt) csak arra lesz jó, hogy nagyméretű fullHD filmeket nézzél, a gyári fényképezőgép alkalmazás képtelen az NTFS tárhelyre menteni.

A vízállóság nagyon jó húzás volt a Sony részéről, a készülék valóban megbízhatóan tartja is, csak az usb aljzat kupakjának napi nyitogatása előbb-utóbb hazavágja a tömítést, érdemes inkább megvenni a dokkolót a töltéshez.

Nem tudom, a KitKat jobb lesz-e, de 4.3 esetén a Z nem tud alkalmazásokat SD-re költöztetni, még Link2SD-vel sem. A fejlesztők azt hitték, egy 16 GB belső tár sosem telik be. Nos, de. Egy full Európa IGO több mint 4 GB, még egy-két izmos játék és pik-pak elszállt a szabad 11 és fél giga.

Mindenképpen megérdemel egy min. 32GB SD-t.

A felhasználói felület teljesen tiszta, semmi felesleges csicsa nincs. Hülye Sony szokás, hogy alapképernyőn és alkalmazáslistában nincs képernyő-forgatási lehetőség, ez videózás és más funkciók váltogatásánál idegesítő telóforgatással jár. Lehet, hogy valami jó launcherrel megoldható a dolog, de akkor meg le kel mondani az amúgy teljesen jó kezelőfelületről.

Az agyondícsért Sony walkman app szerintem buta, szép, de sok funkció hiányzik, én inkább Powerampot használok. Az album is logikátlan, ajánlott a QuickPic feltelepítése.

A gyári, jó minőségű headset is kicsit halk, bár így max. hangerőn sem torzít.


Összességében, napi használatra egy nagyon jó készülék, minimális mennyiségű negatívummal.

Ha valakinek nem feltétlenül lényeg az 5" tepsiképernyő és picit kisebb hardver-erőmű elég, én mindenképpen a ZR-t javasolnám helyette, a Z kevés hiányosságát is pótolja és kulturáltan zsebre is lehet vágni.

A magyar szolgáltatók vagy a magyar Sony hülyesége, hogy hálózat-szolgáltatóknál nem került a palettára. Ár-érték arányban a Z1 Compactnál jobb vétel.

2014. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2014. márc. 13. 20:38
 13/23 anonim ***** válasza:

Én egy hete használom az Xperia Z. Hihetetlen egy készülék! Ezelőtt egy Optimus 2X -em volt, de lassúcska volt, meg minden. no, ezzel nincs ilyen gondom! Repeszt mint az állat! Gyors, odafigyeléssel pedig az akku is igen jól bírja! :) A kijelző szép, első tapasztalatom nekem is a "színtelenség" volt a tapasztalatom (gagyi volt a háttere a vizsgált telónak :D ), viszont jobban megvizsgálva teljesen rendben van a színek is, klassz! Csak a betekintési szöge gyengus, de nekem ez nem számít (csak akkor torzul, ha nagyon elfordítod :) ).

Ám vigyázz, sok esetről olvastam, hogy a hátsó kameránál kis fekete szerű pontok vannak jelen!

Ettől függetlenül, ez egy 10-ből 10-es teló! A Neo V után brutálisan fogod érezni a különbséget ;) Ráadásul nemsokára kijön a 4.4 kitkat frissítés, ami az alsó gombsort (elméletileg) egybefolyik a kijelzővel, szebb lesz, stb. Vagyis remélem :) (ha pedig mégis zavarna, akkor felteszed a full!screen nevezetű programot és megvan oldva :) )

2014. márc. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Jah és nem elavult! :D Ez a teló (feketében) csak úgy dúl az androgénben, mikor ránézek! Extrém dögös, piszok jó! A méret épp megfelelő, ettől nagyobbat már nem tudnék elviselni!:) Jah és piszok gyors! Ha gyorsan megszeretnék valamit nézni a neten, akkor piszokgyorsan fellép, gyorsan keres, áhh, remek egy készülék! Én a gyári headsetnél keveseltem a mélyet!:) Remek áron találhatsz hírdetőoldalakon ilyen telót! Tökéletes választás, megbánni nem fogod!:)
2014. márc. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Orfeus ***** válasza:

Nekem Z-m van már 8 hónapja. Én teljesen meg voltam vele elégedve, amíg egyszer csak megállt és nem tudtam feloldani a képernyő zárat. Most szervízbe van, de elm a facebook massenger baszott neki oda.


Szerintem nem elavult, sőt, nem láttam gyorsabb telefont az enyémnél, pedig tele van rakva mindennel... Nincs rajta szabad hely és kártya is van benne!


Szóval vízálló, ütésálló (tapasztalat), és rendkívül gyors. Az hogy a kijelzője milyen azt nem tudom honnan vehették, mert ha felrakom maxra akkor nem látom a kijelzőt olyan élénk és világos, nekem kb 30%-ra van téve, és nem vakoskodok tőle, és látom is rendesen, szóval ez hülyeség.


Fényképet azt hittem jobbat csinál, ha van annyi pénzed vehetsz majd hozzá vehető optikát, akkor olyan lesz mint egy 100-150K-s fényképező, szintén tapasztalat...


Továbbá lehet hozzá kapni már 6-ér dokkolót, 10 percenként kb 10-15%-ot tölt a telóra, szal kb 1-1,5 óra és maxon van a teló.


Valami kérdésed van még írj PM-be nyugodtan.


ÉN NEM VENNÉK MÁST!

2014. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 SeinHime ***** válasza:

Én egy éve használok Xperia Z-t. Kinézetre gyönyörű, egyszerűen jó ránézni :D (ez mondjuk egyéni ízlés kérdése). Kijelzőt sokan fakózzák, meg leszólják. Nos, persze, nem egy penge, meg nem olyan túlszaturált mint egy Samsung, de legalább reálisak rajta a színek. A frissítések egyébként is javítottak rajta, illetve manuálisan tudod állítani a fehéregyensúlyt, ezzel is lehet tükrözni. Annyi, hogy a betekintési szöge nem tökéletes, tehát oldalról nézve tényleg fakó.

A kamerával kapcsolatban én pozitívan tudok nyilatkozni. Természetesen egyik telefontól sem szabad kompakt fényképezős minőséget elvárni, de normál fényviszonyok között vállalható képeket készít! Kaptam már dicséreteket a képeimre. A makrója eszméletlenül jó, főleg az "elmosódott háttér" üzemmóddal. A vaku viszont tényleg gyenge, és este elég zajosak lesznek a képek. Naplementés képeket viszont sikerült marha jókat csinálnom! A zenelejátszó szerintem telefonok körében az egyik, ha nem a legjobb, sok mindent be lehet állítani. Nagyon szuper még az is, hogy gyárilag fólia van rajta, elöl és hátul is.

Amik hátrányok... Melegszik a teló. Sajnos ez sok tulajdonosnál a hátlap leválását eredményezte, én még nem tapasztaltam, de ezt meg kell fontolni.

Vigyázni kell arra, hogy a pl jack bemenetet takaró ajtócskánál lévő indikátor ne színeződjön el, mert akkor ugrik a garancia!

Maga a telefon egyébként flottul működik, icipici fagyások nálam előfordultak, de nem gyakoriak, alapjáraton tökéletes és gyors. Teljesen használható a mindennapokban! :)

2014. máj. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

Kedves utolsó!


Mi ez az indikátor, és mire való? Most hallom először. Valami képet nem tudsz mutatni róla?

2014. máj. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Wadmalac ***** válasza:
Ha kinyitod a kupakokat a teló oldalán, mindegyik csatlakozó mellett van egy pici fehér felület. Az egy nedvességre elszíneződő anyag, ha oda víz jut, azt jelzi. Ezzel a szerviz kijelentheti, hogy nyitott kupakkal áztattad és azért ázott be.
2014. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Wadmalac ***** válasza:
Állítólag tegnap kijött a 4.4 Telekomnál is.
2014. máj. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Igaz előttem már minden lényeges dolgot leírtak, de én is voltam ilyen helyzetbe, és minél több jót olvastam róla annál "nyugodtabban" vettem meg a Sony Xperia Z telefont. Tehát a lényegre térve. Gyönyörű a telefon, kijelzővel nekem egyáltalán semmi bajom nincs. Sokkal jobb a telefon mint amire számítottam. Rendkívül gyors. (remélem így is marad:D) Tehát véleményem szerint se te, se más nem bánja meg ha ezt a telefont venné meg. Én ezt most jelenleg egy telefon miatt se adnám ki a kezemből. Mondhat itt akárki akármit, hogy ez a telefon erősebb, jobb.. Ettől? Eddigi tapasztalatom alapján nem tudom elképzelni hogy milyen egy gyorsabb telefon. 1-2 másodperccel gyorsabban nyit meg valamit? :O hűha.. :D

Viszont vízállósággal még nem volt tapasztalatom. Nem mertem és nem merem víz alá rakni. És nem is fogom. :) Ha esetleg úgy adódna hogy beleesik remélem bírni fogja. De nem hinném hogy arra való a telefon hogy ilyeneket próbáljak ki rajta.

Akkumulátorra is sokan panaszkodnak. Tényleg volt már mikor 1 nap 2x töltöttem. De nem hiába. Nyomkodom rendesen. Van amikor a gép előtt ülök facebookozok. Még is a telefonon írok vissza. Lehet azért mert élvezem hogy egy Alcatel telefonom után ilyen gyorsan reagál a dolgokra.

4.4.2 es frissítést még nem igazán mertem rárakni, mert sok embertől olvastam hogy problémák léptek fel. Majd ha lesz javítás, vagy több embertől olvasom hogy nyugodt szívvel telepíthetem írok fejleményt.

2014. máj. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!