Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z? (minden érdekel)

Sony Xperia Z? (minden érdekel)

Figyelt kérdés

Ősszel lesz kétéves a mostani SE Xperia Neo V telefonom, és mivel egyre jobban akad, magától kikapcsol, nem érzékeli az érintést, arra gondoltam keresek valami mást. Elsősorban olyan felsőkategóriás készülékeket néztem, amik kb egy éve jöttek ki, ezért az áruk nagyban csökkent.

Számomra a legfontosabb az lenne, hogy a telefon nagyon gyors legyen, és minél tovább gyors is maradjon, ezenkívül néha fényképezek, elég sokat netezek, facebookozok, zenét hallgatok. Igazából mindenre kíváncsi vagyok, leginkább tulajdonosokat kérdeznék az eddigi tapasztalatokról, de bárki(csak ne troll :D) bármi használhatót/érdekeset ír, azt megköszönöm. Vagy ha a telefon ellen szóltok, akkor mit ajánlanátok helyette és miért? Sony telefonokat részesítem előnyben. A válaszokat türelmetlenül várom, és előre köszönöm :D



2014. márc. 12. 19:30
1 2 3
 21/23 Wadmalac ***** válasza:

Én felraktam a 4.4.2 frissítést és vegyesek az érzelmeim.

Az biztos, hogy a memóriahasználat csökkent, viszont sok, eddig problémamentesen működő alkalmazás kezdett hepciáskodni.

Az Opera Classic rendelkezik kikapcsoló gombbal, a frissítés óta erre az app lefagyással reagál, ott ragad a megnyomott kikapcsoló gomb képernyőjén. A teló nem áll meg tőle, azt nem tudja befagyasztani. Ugyanezen appnál, ha több weboldalt nyitok meg egymás mellé, gyakran befagy. Hasonló zöldségeket művelt a Dolphin is, meg ott ki kellett cserélnem a flash playert egy hackelt verzióra, hogy működjenek a netes videók.

Az Olive Office megnyílik, de ahogy a megnyitott dokumentumhoz nyúlok, kilép hibajellel.


Az értesítősáv lehúzása és az ott tevékenykedés után a visszagurított roló után rá kell csodálkoznom, hogy a roló mögött valahogy megnyílt a telefonkönyv vagy az ébresztés vagy valami.

Néha egyszercsak különösebb háttérben futó folyamatok nélkül a telefon felforrósodik, pár percig a proci csúcson pörög, aztán szintén ugyanilyen látható ok nélkül megszűnik a melegedés. Ennek megfelelően a telefon néha 2 napot megy egy töltéssel, néha 1 nap alatt lemerül.


A homescreen és az alkalmazásképernyők görgetése darabos lett, a beállítások/fejlesztésnél a 2D alkalmazások GPU-ra kényszerítése ezt megoldotta, de az értesítő sáv rolója továbbra is darabosan gördül.


Összefoglalva, nagyon kell még ide valami bugfix, ez az OS még állatira nem hibátlan.

2014. máj. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Végül Nexus 5 lett belőle, de terv sorrendben így nézett ki:

1. Sony Xperia Z

2. htc One

3. LG G2

4. Nexus 5

Azért köszönök utólag minden választ :)

2014. júl. 24. 19:18
 23/23 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem a Nexust sem fogod megbánni.
2014. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!