Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 520 (? )

Nokia Lumia 520 (? )

Figyelt kérdés
Ilyen telefont szeretnék venni, de már többször bántam meg utólag 1-1 készüléket vásárlás után, ezért most szeretnék biztosra menni. Személyes tapasztalatokat szeretnék kérni olyanoktól akik ismerik esetleg egy ideje használják napi szinten. Vannak-e tipikus hibák, esetleg akadások, gyors merülés. Kicsit tartok attól, hogy 512 mb ram van benne, és ez a mostani androidos telefonoknál már abszolút kevésnek tűnik. wp-vel kapcsolatban még nincs semmilyen tapasztalatom. Gondolkozom, hogy esetleg maradjon ink az android, ha az akk pedig a Galaxy trend plus. Ha esetleg vki ismeri és ink azt ajánlaná arról is szivesen várok véleményeket. Köszönöm a válaszokat :)

2014. márc. 30. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nem sokkal jobb 625-ösöm van. Az 512 mb ram csak akkor keves ha fejletebb 3d játékokkal akarsz játszani. Nem tudok mit mondani az aksijáról, az enyém ha nem piszkálom nem merül, hiába megy folyamatosan a GPS wifi/3g. Sokkal jobb mint az android. A tiédnek is olyan bajai lesznek mint az enyémnek, nem amoled, így nincs glance screen és nincs benne nfc, de engem nem zavar, mert van zsebórám amin nézem az időt, és az osztályban senkinek sincs nfc-s mobilja.
2014. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akadások előfordulnak sajnos... Vaku hiánya számomra zavaró a mai világban. Lehet neked ez nem lenne gond, de este amikor jössz haza és vak sötét van, a kulcsot meg meg akarod keresni, arra elég jól jönne a vaku, meg ha esetleg party fotót akarsz készíteni, akkor is előjön ez a baj. Játékok terén egy erős közepes, kevés a RAM sajnos. Esetleg ha nem számít a vaku, akkor ajánlom a Nokia Lumia 525-öt, ami kicsit drágább, de 1GB-os RAM van benne, ami lényegesen jobb. Android terén Galaxy Trend plusot meg nem ajánlom, mert ott is édes kevés az a 768 MB RAM. Akkor inkább Ace 3 vagy Galaxy S3 Mini, azokban 1GB RAM van, az már elég jó.
2014. márc. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem november óta Nokia Lumia 520 van. Napi használat: több riasztást állítok be hogy emlékeztessen erre-arra, wifi és 3G Internetezés (Facebook, illetve mobilra optimalizált oldalak), telefonálás, sms, VIBER, kisebb applikációk, játék nagyon nagyon ritkán csak, néha fényképezek vele. Folyamatosan be van kapcsolva éjjel-nappal. Az akkuja nagyon kímélve max 4 napot bírt, de a jellemző az a 2-2.5 nap.


Ami nem tetszik: nincs benne vaku, a zenehallgatás funkció nagyon gagyi és nem találtam normális applikációt hozzá, nem lehet a telón vagy az SD kártyán levő fájlokat fájlszinten nézegetni-kezelni, nincs megvilágítva az alsó 3 gomb (meg lehet szokni), nem lehet normálisan kezelni WINDOWS XP-s számítógépre kötve - gyárilag így készítették, csak WIN 7-től felfelé jó.


Ami tetszik: elegáns (izlés dolga), a WP8 csempéi szinezhetők, átméretezhetők, az élő csempék feldobható a kinézet, a fényképek amiket készít ha van elég fény elég jók, sok applikációt lehet ingyen letölteni hozzá (pl. van offline szótáram ami külföldön nagyon jól jöhet). Stabilnak mondható, egyszer vacakolt, akkor kikapcsoltam majd be és jó lett.


Összességében nagyon megéri az árát, abban az árkategóriában nem volt másik elfogadható telefon, ami ugyanezt tudja, a vaku hiányzik egyedül, de pl éjjeli sötétben közlekedéshez letöltöttem egy elemlámpa programot (sok van belőle), ami a kijelzőt éles fehér fénnyel égeti, és egy lakásban vagy kulcslyuk keresésekor ajtó előtt ez is bőven jó.

2014. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma voltam a telenorban és még megnéztem mind2 telefont de végül a nokiát vettem meg :) A galaxy miközben kipróbáltam azalatt is egyszer picit megfagyott és többször megakadt, billentyűn többször félreütöttem, ezzel elentétben a nokiánál minden hibátlanul ment. Remélem nem bánom meg :)

Eddig csak ajánlani tudom :)

2014. márc. 31. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Nokia lumia 520- 525 futni fognak a komolyabb 3D-s játékok?
2014. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az asphalt 8-at ma raktam rá fel, és gond nélkül megy rajta.
2014. ápr. 2. 13:59
 7/7 anonim ***** válasza:

Király, köszi:D

én is gondolkozom hogy majd veszek egy 525-st, mert elegem van az Android lassúsága fagyásokkal meg minden. És még milyen játékokat visz el? elfogja vinni szerinted a 2014/2015 játékokat?

2014. ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!