Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet Nokia Lumia...

Hogyan lehet Nokia Lumia 520-ra androidot telepíteni?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket írjátok le ha lehet részletesen!

Illetve hanyas androidot raknátok rá?

Ha lehet segitsetek mert nem jó nekem ez a window!:(



2014. márc. 31. 23:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 1. 02:07
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

Úristen...mi a francnak veszel Lumiát, vagy magát a WP-t ha mindenáron droidot akarsz használni...az értelem tetőfoka

továbbá, amit belinkeltél, egyrészt kamu, más részt csak emulátor

Gratula (tapsol)

2014. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
87%
... és azt se felejtsük el, hogy ilyen áron androidos telefonnal nem érdemes hosszú távon tervezni.
2014. ápr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

már elcseréltem két sony ericsson x10 mini prora

mind kettő jó álapotban volt és még rá is fizetet egy keveset

ezért a szarért nem fizettem semmit mert kaptam szülire

sokkal jobb így

szerintem megérte:)

2014. ápr. 1. 17:36
 15/23 anonim ***** válasza:
80%

"De magyaráztátok el miért nem lehet?"

Már elmagyaráztam a #6-ban, arról nem tehetek, hogy nem értetted meg.

Az operációs rendszerek betöltését a bootloader végzi. Ha ez zárt (ahogy Lumiáké is mind zárt), akkor nem tudod módosítani, azaz csak és kizárólag hivatalos firmware-t fog neked betölteni. Hivatalos az a firmware, amit a gyártó maga írt alá.

A másik, hogy okostelefonok operációs rendszere nem olyan, hogy van egy telepítőlemez, amit fognak a gyárban, és szépen feltelepítenek a telefonra, felrakják a drivereket, majd megy is a boltba a készülék. Minden telefontípusra egy arra szabott operációs rendszer verziót raknak. Hiába akadhat hasonló SoC-vel (ez tartalmazza többek között a CPU-t és GPU-t) szerelt androidos telefon is, az LCD-nek, a szenzoroknak, a rádiós moduloknak, és mindennek amit el tudsz képzelni külön driver kell, ebbe a telepítő képfájlba integrálva. Ha ez mind rendelkezésre áll Androidra is (nem szokták publikusan elérhetővé lenni, csak és kizárólag a gyártópartnerek számára), akkor egy megfelelő szaktudású ember vagy emberek egy csoportja el tudja készíteni az androidos ROM-ot. (Figyelem! Nem azt mondtam, hogy elérhető minden 520-ra, mert nem tudok arról, hogy így lenne. Csak azt akartam, hogy lásd, ez nagyon nem úgy megy, amit megszoktál, hogy lerántot nCore-ról az 7-t, aztán 5 perc múlva csapatod is fel a gépedre.) De ahhoz, hogy az így elkészült ROM működőképes legyen, fel kell tudni tölteni ezt a telefonra, ami zárt bootloaderrel nem megy. És ahogy írtam, 520-é zárt.


TL;DR: zárt bootloaderre nem tudsz egyéni szoftvert felrakni. Lumiáké zárt.


Androidos telefonra nem fogsz XP-t (sem más x86-ot igénylő OS-t) telepíteni. Amit linkeltél, az egy x86 emulátor, nem cseréli le az Androidot, hanem egy virtuális PC-ben futtatja az OS-t. Gyötrelmesen L-A-S-S-A-N. Nézd meg az általad linkelt videót, meg van vágva rendesen, és még így is meddig tart, míg bootol (fickó elmondása szerint 10 perc). Érdekesség gyanánt jó, másra nem.

Másik (általad nem említett, de youtube-on, és GYK-n viszonylag gyakran látott) "megoldás", hogy távoli asztallal belépnek egy PC-re, és akkor úgy szórakoznak. Ez sem telepítés, mert egy távoli számítógépen zajlik minden, és ahhoz, hogy elérd, mindig megfelelő sebességű hálózati kapcsolattal kell rendelkezz. Ez sebesség tekintetében jobb, de mint mondtam, ez sem telepítés.


De, visszatérve az alapproblémádra: ha nem felel meg neked a Windows Phone, próbáld meg eladni az 520-at, mert a szoftvert ezen nem fogod tudni másra lecserélni. Ha 14 napon belül vetted, és webshopból származik, akkor megpróbálhatod visszajuttatni oda, elvileg vissza kell adniuk a teljes árát.

2014. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
... azt kívánom, hogy ennél rosszabb döntésed soha ne legyen az életben, mert különben gondjaid lesznek.
2014. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

mer?

most pedig a plusz pénzből vettem még egy használt lgt385t:D

az is jobb mint egy lumia;-) :DD

így már még jobb bisznisz volt

2014. ápr. 1. 18:18
 18/23 anonim ***** válasza:
84%
Egyik rosszabb, mint a másik. Gratulálok! :D :D A wp legalább megbízható rendszer és normálisan működik, de az ilyen trágya telefonokon a droid sz rt sem ér.
2014. ápr. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem mondták még neked, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát. Sőt amiket most meg vettél az mind egy nagy rakás ...

Te is azon emberek tipikus esete vagy, aki nem hajlandó más normális!!! rendszert megismerni

Más részről meg szégyeld magad, hogy ajándékba kapsz egy ilyen remek telefont (ami még évek után se fog laggolni, mint amiket most vettél) és erre eladod. A szüleid megdolgoztak ezért a telefonért, te meg szarba se veszed. Ezek után remélem nem fogsz kapni újabb telefont a szülöktől (én legalábbis ezt tenném a helyükben)

Pofátlanság csúcsa vagy

Napot!

2014. ápr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nagyon szar üzletet kötöttél azzal a három fosadékkal:DD
2014. jún. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!