Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a jobb Sony Xperia Z1...

Melyik a jobb Sony Xperia Z1 Compact vagy LG Nexus 5?

Figyelt kérdés
Ahol néztem egyárba kerül mind a kettő
2014. ápr. 2. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nexus referencia mobil. Stabilitásban nincs jobb android.
2014. ápr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Wadmalac ***** válasza:

A jófene tudja.

A Z1 jobb hardver, de a nexuson eredeti, más gyártó által nem mókolt (esetlegesen bugosított) vanilla android fut. Magát az új androidot ezen a telón fejlesztették és tesztelték.

Nekem Z-m van, a 4.3 azon is tökéletes, semmi bugosság, úgyhogy én megelőlegezem a Sonynak a bizalmat szoftver vonalon is. Még a gyártók közül talán ők nyúlnak bele a legkevesebbet a szűz androidba.

Az Lg telókról megbízhatóság terén eléggé megoszlóak a vélemények.

Szerintem a Nexus túl van árazva, ugyanazért a pénzért a Z1 compact jobb vétel. A hardver jobb, ott van még a vízállóság is pluszban, a rommal sem lehet baj.

2014. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SylwerStone ***** válasza:

Nexus túlárazva? Ezt ugye nem mondtad komolyan?

Egyébként én is a Compact-ot választanám, mivel piszok jól néz ki. Ilyen hardwernél, már nem igazán fog akadni az android sem. A Nexus egyetlen előnye, hogy referencia modell.

Azt viszont meg kell cáfoljam, hogy a Z1 Compact erősebb lenne mint a Nexus 5. Sőt a Nexus valamivel nagyobb processzor órajellel rendelkezik, de ez elhanyagolható.

2014. ápr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"meg kell cáfoljam, hogy a Z1 Compact erősebb lenne mint a Nexus 5"

Nem csak prociból áll a világ. Főleg, hogy benchmarkingban 9 különböző típusú tesztből 7-ben a Z1 compact teljesít jobban.


Kamera-minőség, vízállóság, bővíthetőség is ott van pluszként, miközben minden egyéb hardver-adatban a Z1-compact vagy megegyezik, vagy jobb (proci típus-órajel alacsonyabb csak, de a benchmarking alapján ez lényegtelen).

Tulajdonképpen egyetlen előnye van a Nexusnak a Z1c-vel szemben: előbb jönnek a frissítések. :)

2014. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Osynho ***** válasza:

"9 különböző típusú tesztből 7-ben a Z1 compact teljesít jobban"


Persze, mert kisebb felbontású a kijelzője. :D


Egyébként én is a Z1C-t venném.

2014. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!