Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen strapabíró okostelefono...

Milyen strapabíró okostelefonokat ismertek 50-100eFt közt használtan?

Figyelt kérdés

Elvárások: ár (strapabíró tokkal együtt) kb 50-100eFt között. A telefonjaimat leginkább elejteni szoktam (asztalról, zsebből, de adott esetben a biciklin is kieshet a zsebemből egy sáros pocsolyába, a legrosszabb esetben) tokkal együtt >2m leejtést kellen bírnia.

(szóval a strapabírás az elsődleges)


mindenképp: kártyafüggetlen, legalább 3G de jobb ha 4G hálózatot is tudja, wifi, bluetooth, USB, (micro)SD kártyahely, 4. valahányas android (ne valami elavult vacak legyen amihez nem találok programokat), MP3 lejátszás,szabvány 3.5 mm jack fejhallgatónak, PDF-olvasás, esetleg valamilyen egyszerűbb szövegszerkesztő menjen rajta.


kijelző 480x800 vagy nagyobb, 3-5 inch, érintőképernyő gorilla glass-ból vagy plexiből, csak síma üveg ne legyen mert az törik.


Tisztességesen kezelhető emlékeztetős (határidőnapló) program legyen, amiben van heti/napi/éves stb ismétlődés, és képernyőbillentyűzettel tudok bele írni,


a kamera: 5 Mpixel vagy annál jobb, de van rendes fényképezőgépem a fotózásra.


töltő: jó ha USB-ről lehet tölteni. Készenléti állapotban bírjon legalább 3 napot, intenzívebb használatban mondjuk 8 órát kb.


Opcionálisan érdekel: GPS, dual sim, FM rádió, és elég erős hardver, hogy vigye az újabb programokat, vagy legalább a mindennapi használatot a következő 7 évben.(a jelenlegi telóm is ennyi idős)


Amit kinéztem: használt samsung Galaxy S4 + egy ilyen tok [link]

(van S4 active is, de az mintha nem férne bele ebbe a tokba mert kicsikét szélesebb 139.7 × 71.3 × 9.1 mm szemben a normál 136.6 × 69.8 × 7.9mm-ével...)


De várom az ötleteket egyéb alternatívákra masszív tokkal együtt.meg hogy mennyi az ára (illetve milyen árajánlatnál kezdjek el gyanakodni)


2014. ápr. 3. 08:37
1 2
 1/18 Wadmalac ***** válasza:

"gorilla glass-ból vagy plexiből, csak síma üveg ne legyen mert az törik"

El foglak szomorítani. A gorilla glass is törik. Csak kicsit jobban karcálló.


Ajánlok neked igazi strapabíró, viszonylag jó hardveres telót újonnan:

[link]

Éééés még kapható is Mo.-on:

[link]


Na erre nem kell tok. :)

2014. ápr. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, néztem ezt a típust is. Bár a feltüntetett árat (90 ezer) azt hiszem nem nagyon éri meg nekem.Láttam vaterán 75 ezerért is, de az is kicsit sok érte. Antutu-n valami 6 ezer pontot tud, meg MTK 2magos.



(az S4 + strapabíró tok ár-érték arányban jobbnak tűnne nekem, mert ugye olyat akarok, ami nem avul el egyhamar, ha már hosszú távra akarom venni)


Most látom, samsung S3-hoz is gyártanak ugyanilyen tokot, az a típus vajon jó lenne nekem?

2014. ápr. 3. 10:18
 3/18 A kérdező kommentje:

Valakinek van tapasztalata ilyen strapabíró tokokkal? (azért szeretnék a készülékre még plusz külső burkolatot tenni, mert ha nagyon elejtem, akkor csak a kijelzővédő üveg törik el, és megúszom egy új tok vásárlásával az esetet)


bár azt nem tudom, hogy az érintőképernyőt mennyire zavarja a +1 üveg.

2014. ápr. 3. 10:23
 4/18 anonim ***** válasza:

"elég erős hardver, hogy vigye az újabb programokat, vagy legalább a mindennapi használatot a következő 7 évben"


Ilyet nem fogsz találni. Ha megnézed az első androidos telefont [link] akkor láthatod, hogy mai szemmel nézve ócskavas, pedig "csak" 5 és fél éves. És ez csak rosszabb lesz a technika fejlődésének fokozatos gyorsulásával.


Zsebből kiesés ellen költséghatékony megoldás egy cipzározható zseb vagy egy övtáska vagy bármi egyéb.


Ha fontos a vízállóság, akkor ennyi pénzből Xperia Z-t érdemes venni. Aztán raksz rá valami tokot, ami atomtámadás ellen is véd.

2014. ápr. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Wadmalac ***** válasza:

"samsung S3-hoz is gyártanak ugyanilyen tokot, az a típus vajon jó lenne nekem?"

S3 jó, pedig semmit nem bír ki, a caterpillar meg szinte azonos hardverrel, ütés- és vízállóan nem?

:D

Tényleg, mint amit előző írt, vegyél egy Z-t, rá egy jó tokot, meg ne dobáld.

2014. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A jelenlegi telefonom 2005-ös fejlesztés és még mindig működőképes, igaz én 2007-ben vettem.szóval kicsit öregebb vas mint bármi ami valaha is látott androidot.


Úgy értettem a következő sacc 7 vagy valami évet:

-most/ következő években beszerzem hozzá a programokat ami kell,

-utána nagyjából békén hagyom.

-A komolyabb igényt támasztó dolgokhoz meg ott van a laptopom, meg aböhöm nagy asztali gépem, nem a telefon lesz az igásló szerepében. csak a kisebb rendszerigényű feladatokat kapná meg, doksit olvasnék róla meg emailt néznék, na meg telefon SMS MMS(?) rádióhallgatás, zene, stb.

-viszont erősen az a gyanúm, hogy a programokat az egyre erősebb hardverek miatt mindenféle optimalizálás nélkül készítik, a lusta programozók nagy ívben tojnak rá, meg amúgyis "ha lassú vegyél újat és kölstd el a pénzed" az üzletpolitika, aminek nem akarok áldozatul esni, ezért akarok mostanában egy viszonylag erős vasat venni.


Az említett Caterpillar-ban harmatgyenge a proci, már a klónozott hamis telefonokba is erősebbet építenek. bár a külső tetszik az tény.

2014. ápr. 3. 13:04
 7/18 A kérdező kommentje:
A Sony Xperia Z tetszik, csak egyelőre nem találok hasonló kategóriájú tokot mint amit kinéztem.
2014. ápr. 3. 13:13
 8/18 A kérdező kommentje:
Közben ezt találtam: "ZeroLemon ZeroShock Rugged" strapa bíró tok kijelzővédővel és 2x nagyobb akkut is bele lehet tenni. azt saccolom, ezzel 1 hétig is elfelejthetem a töltőt nyugodtan. árulják egy pár típushoz, de Xperia-hoz épp nem :(
2014. ápr. 3. 15:03
 9/18 Saavedro ***** válasza:

7 évre akarsz telefont venni? Nem fog menni...


Hallottál arról, hogy az alkatrészeket szépen 'kigyengítik'?


A telefonod napjai meg vannak számlálva.


Mondjuk egy laza 4 év talán reális.

2014. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon jól tudom hogy kigyengítik a dolgokat ... sajnos elég jellemző, ezért is kérem ki a véleményeket mindig. A laptopomnál is kérdeztem itt a fórumon, aztán vettem egy i5-ös Lenovo Thinkpad T410 -et. párszor elejtettem, párszor utaztam vele, és még egyben van. a telefonnál is hasonlóan jó döntést szeetnék hozni, főleg hogy az mindig nálam van, több esélyem van eltörni.


(Talán a jelenben mintha újra előtérbe kerülne a minőség, egyre kevésbé lehet átverni a vásárlókat vackokkal, meg egyre többen olvasnak Review-eket vásárlás előtt)

2014. ápr. 3. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!