Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen strapabíró okostelefono...

Milyen strapabíró okostelefonokat ismertek 50-100eFt közt használtan?

Figyelt kérdés

Elvárások: ár (strapabíró tokkal együtt) kb 50-100eFt között. A telefonjaimat leginkább elejteni szoktam (asztalról, zsebből, de adott esetben a biciklin is kieshet a zsebemből egy sáros pocsolyába, a legrosszabb esetben) tokkal együtt >2m leejtést kellen bírnia.

(szóval a strapabírás az elsődleges)


mindenképp: kártyafüggetlen, legalább 3G de jobb ha 4G hálózatot is tudja, wifi, bluetooth, USB, (micro)SD kártyahely, 4. valahányas android (ne valami elavult vacak legyen amihez nem találok programokat), MP3 lejátszás,szabvány 3.5 mm jack fejhallgatónak, PDF-olvasás, esetleg valamilyen egyszerűbb szövegszerkesztő menjen rajta.


kijelző 480x800 vagy nagyobb, 3-5 inch, érintőképernyő gorilla glass-ból vagy plexiből, csak síma üveg ne legyen mert az törik.


Tisztességesen kezelhető emlékeztetős (határidőnapló) program legyen, amiben van heti/napi/éves stb ismétlődés, és képernyőbillentyűzettel tudok bele írni,


a kamera: 5 Mpixel vagy annál jobb, de van rendes fényképezőgépem a fotózásra.


töltő: jó ha USB-ről lehet tölteni. Készenléti állapotban bírjon legalább 3 napot, intenzívebb használatban mondjuk 8 órát kb.


Opcionálisan érdekel: GPS, dual sim, FM rádió, és elég erős hardver, hogy vigye az újabb programokat, vagy legalább a mindennapi használatot a következő 7 évben.(a jelenlegi telóm is ennyi idős)


Amit kinéztem: használt samsung Galaxy S4 + egy ilyen tok [link]

(van S4 active is, de az mintha nem férne bele ebbe a tokba mert kicsikét szélesebb 139.7 × 71.3 × 9.1 mm szemben a normál 136.6 × 69.8 × 7.9mm-ével...)


De várom az ötleteket egyéb alternatívákra masszív tokkal együtt.meg hogy mennyi az ára (illetve milyen árajánlatnál kezdjek el gyanakodni)


2014. ápr. 3. 08:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"(Talán a jelenben mintha újra előtérbe kerülne a minőség, egyre kevésbé lehet átverni a vásárlókat vackokkal, meg egyre többen olvasnak Review-eket vásárlás előtt)" ha ezt ilyen jól látod, akkor miért akarsz samsungot venni? Többnyire csak parasztvakítás, meg a neve, ami eladja, a minőség (főleg az olcsóbbaknál) a béka segge alatt van. Nem mondom hogy mindenképp rosszul járnál vele, de ne számíts hosszú élettartamra, főleg ne hét évre. Annyi idő alatt még a hagyományos nokiák is beadják a kulcsot, hát még egy androidos telefon. Az s4 active az fasza, meg az xperia z, ahogy mondták.
2014. ápr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, megfontolom őket.


Közben felmerült pátr újabb kérdés is:


Milyen vírusírtót és tűzfalat javasoltok, ami nem akasztja meg a telefon működését olyan nagyon? (ugyebár, ezek az új androidois telók már majdnem számítógépnek számítanak, plusz tele vannak mindenféle privát adattal)


És, az IMEI számot miért nem akarják elárulni az Apródos vagy egyéb oldalak hirdetői? ez valami titkolandó kód lenne mint például a bankkártyaszám? vissza lehet élni egy imei számmal? Már csak azért kellene nekem, hogy leellenőriztessem a neten hogy nem e lopott vagy hamis a teló.

2014. ápr. 4. 07:17
 13/18 anonim ***** válasza:
Vírusirtó szerintem nem kell, csak elveszi a helyet meg a ramot. Ha bevírusosodna vagy belassulna a teló (android esetén persze) akkor gyári állapot viasszaállítása után jó lesz.
2014. ápr. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igen,nekem is ez a véleményem a vírusírtóról. nyilván jól megnézném milyen alkalmazást telepítek és mit engedek meg neki. Az asztali gépemen régebben szintén csak lementettem a C partíciót telepítés után, aztán ha gyanúsan belassult, visszaállítottam a lemezképről.


Hogy van ez az okostelónál? Vásárlás után valami program létezne, amivel kimásolja a belső memóriát az SD kártyára, és arról félre tudom tenni modjuk egy írható DVD-re az asztali géppel, majd ha bolondozik, kiírom a telefonszámokat egy füzetbe (azért remélem van erre progi) és mehet vissza a lemezkép?

2014. ápr. 5. 10:11
 15/18 Wadmalac ***** válasza:

Hát olyan valódi teljes visszaállítást akkor tudsz csak produkálni, ha rootolod a telót és felteszel egy recovery-t. Azzal teljes pillanatképet lehet biztonsági mentésbe tenni és visszaállítani.

Az összes többi módszer csak félmegoldás.

2014. ápr. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Mahhoo3-3 ***** válasza:

Nekem Nokia lumia 920 am van, es NOKIA ugyogy stapabiro, es meg szep is, a kamerája veri a hasonlo teloket (xperia z (lehet hogy tobb megapixel, de fotós vagyok es tudom, es veletek is Megosztom hogy nem a megapixel szamit) HTC One, Samsung gs3) ejtettem mar le párszor rendes magasságból es semmi baja nem lett, egy karcolás se. Sima erdeti Nokia vékonyka tok van rajta, de ez védi,mondom, nem lett meg semmi baja, es képernyőn is van fólia.

az egyetlen bajai amit emberek nem szertnek, de engem nem zavar mert nagyon jo telefon:

Windows Phone 8 (nemsokara 8.1)

nehez (szeretem érezni a telefonom a zsebemben

vastag.

kb Ennyi. 4.5 inches képernyője van, de mindegy, ha érdekel nezd meg nem irok le mindent mert ugyis unalmas.

nézheted az ujabakat is (lumia 925/1520/1320 meg meg sok sok más (az Utóbbiak drágábbak))

2014. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Samsung Galaxy Xcover 2!
2014. jún. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:

"nem a megapixel szamit"

Abszolút igaz.

Nekem Z van, de 5 MP fölött használni tényleg csak helypocsékolás.

Ez egyébként általánosan igaz a mobilok és a kompakt kamerák fotóira.

Az optikát, mint tudományágat nem lehet megerőszakolni. A jó képhez jó lencserendszer és nagy hasznos méretű, érzékenységű és felbontású CCD kell. Mobilokban ennek méret- és gazdasági akadályai is vannak.

2014. jún. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!