Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mire számíthatok, nyerhetek...

Mire számíthatok, nyerhetek egy ilyen dologban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


2014 Március 31.-én beadtam a T-Mobilehoz egy Sony Xperia S telefonkészüléket garanciális javítás miatt és azzal az indokkal, hogy a kijelző sárgul hő hatására (~40C), tudjuk, hogy ez egy szimpla széria hiba, mondom beadom hátha megcsinálják. Cseretelefont persze nem tudtak adni (Nyíregyháza Országzászló Téren ami a legnagyobb)

és amikor visszamentem érte (ma) megkaptam a készüléket közölték, hogy nem javították meg elfogadtam, ezután helyben nem kapcsolt be a telefon csak rezgett 1-et gondoltam lemerült. Mikor félúton hazafele tartottam arra lettem figyelmes hogy jött egy SMS, mondom ez lehetetlen próbálom feloldani erre nincs kép. Hang stb volt illetve fényképezni is tudtam, legalábbis elmentette + volt hangja de képet nem adott!

Szóval visszafordultam és amikor közöltem vele, hogy elrontották a működőképes telefonomat akkor azzal győzködött, hogy nem javítják meg garanciálisan. Nem győztem mondani, hogy egy működőképes telefont adtam be, egy működésképtelen telefont kaptam vissza akkor se értette meg, ekkor elpukkant az agyam és elkezdtem vele ordibálni stb és mondta ha nem tetszik valami fogyasztóvédelem amit holnap meg is fogok tenni.


Itt egy kép, hogy milyen indokkal utasították vissza a garanciális javíttatást és egy szöveges indoklás is aminek a lényegét kiemelem:

"Az áramköri panel rétegei és az elektromos alkatrészek között vissza nem fordítható károsodás keletkezett"


Szóval szétszedték és utána már nem adott képet és ezzel indokolták, itt a kép ami szerintem vicces:

[link]


Ez szerintük mechanikai sérülés de leteszem szépen a telefont ez akkor is keletkezhetett vagy szimplán ilyet kaptam újonnan.


Ilyenkor mi a legjobb lépés ellenük?



2014. ápr. 15. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy nyersz.
2014. ápr. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Saavedro ***** válasza:
Én, miután végzett a műszakkal, felpróbálnám a képét. Aztán ő is menjen a fogyasztóvédelmisekhez.
2014. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogy működőképes telefont adok be és visszakapom úgy, hogy nem ad képet azaz ők rontották el miért nem javították meg....
2014. ápr. 16. 06:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért az a kép sok mindent elárul. Olyan mintha bele folyt volna valami.
2014. ápr. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bp1985 ***** válasza:
Az nem csak olyan, hanem abba bele is folyt valami.
2014. ápr. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen egy Xperia S alaplap. Ragasztó, vagy isten tudja mi nélkül. Egyébként a képen látható rész eredetileg le van fedve egy alumínium lappal, a kijelző cseréjéhez pedig nem tudom miért kéne levenni... Ráadásul hogy került pont oda... Még csak nem is volt honnan kiolvadnia, ez nagyon gyanús.

2014. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem az az a ragasztó ami miatt sárgul a kijelző, de első szétszerelése volt szóval abba nem folyt semmi ez gyárilag van így!
2014. ápr. 17. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!