Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beázott HTC One. Mit tegyek?...

Beázott HTC One. Mit tegyek? Mire számithatok?

Figyelt kérdés
A mai napon a körülbelül három hónapos HTC One-om (ami ugyebár nem a párezres "nem sajnálom" kategória) elég durván beázott. Egy hatalmas zápor kapott el hazafele menet biciklivel, börig áztam, ahogy a telóm is a lehető legvékonyabb gatyám zsebében. Tünetek: első/hátsó kamera bepárásodva (elsőn már elmúlott), a képernyőt illetően a fényereje alul erősebb, mintha maxon lenne, felül halványabb kb azon a fényerön világit amin alapból szokott lenni, nyomásra elég érzéketlen volt a képernyő. -> nyilván hülye nem vagyok hogy egyből tesztelgettem mindent csak az alapján sikerült megállapitanom hogy próbáltam kikapcsolni szegényt, ami elég nehézkesen ment mert nem akart bevenni semmit. Ugye olvastam hogy normál esetben ilyenkor ki kell venni az akksit, de egy zárt telefonnál mint a HTC One erre nem adatott esély. Azóta egyszer próbáltam meg bekapcsolni (remélem nem volt olyan nagy hülyeség) akkor akadozott a hang a betöltőképernyőnél és látszott hogy bizony került a kijelzőhöz is viz, beirtam pin kódot és ahogy beértem a főképernyőre kiirt valami olyasmit hogy nem kompatibilis az akkumulátor és hogy válasszam le az ilyen olyan károsodás megelőzése érdekében. Legalábbis erre emlékszem, ez volt a lényege. Úgyhogy azonnal kikapcsoltam (ilyenkor már probléma nélkül ment) és azóta pihen a polcon. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz vele. Részletre vettem, nem szeretném egy évig fizetni úgy hogy három hónapig tudtam használni. Megjavul magától majd ha kiszáradt, garanciális beázásra, esetleg szervizelhető ha nincsen semmi komolyabb probléma vele?
2013. aug. 31. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Garit buktad, valószinű a telót is. Hogy a javitás meg e éri nem tudható hisz azt csak egy szerelő tudná megmondani.
2013. aug. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na azért nem hinném hogy ennyire bajos a helyzet. Tény, hogy HTC márka szervíz nincs az országban de akik hozzá tudnak szólni érdemben azok a kissebb GSM-ek, talán még a Partnero.

Szárítással biztos hogy megjavul hacsak nem érte komolyabban a processzor nyáklapját illetve hogy nem keletkezett nagyobb vízesedés az ellenállásokban. Szárítsd ki jól (kb 1-1,5 hónap) Ha addig nem megy akkor bajos. Mindenesetre azzal nem veszítesz semmit ha elmész és érdeklődsz egy szervízben, pláne hogy van még rá gari. Az én Xperia S-em is beázott de most már pöccre indul mintha nem is történt volna vele semmi....

2013. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha nem segit a kiszáritás, akkor a szervizeltetés 100% hogy megoldható? Mert tényleg most már ha kell ráköltök plusz tizezreket, huszezreket csak ne kelljen egy ekkora baklövés miatt kivágni a kukába.
2013. aug. 31. 22:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Én ezért vagyok vele úgy, hogy minden telefonomra kötök biztosítást, igaz, az én telefonomnak nem lett baja a zsebemben, idáig kb 2x ázott meg. Volt mikor esőben nyomkodtam, én nem nagyon vigyázok rá, de valamiért nem is éri komolyabb baj a készüléket.

Amúgy anno olvastam, hogy a One roncsolás nélkül szedhető szét, vagyis ha nincs rá gari, akkor alkatrészt sem találhatsz nagyon hozzá szerintem.. Bár nemtudom.. Még a gariztatását is úgy képzeltem el, hogy a telefont cserélik ki. Biztos nincs rá biztosítás? Az enyémre havonta 2000, de így biztonságban tudhatom a készülékemet.

2013. aug. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A biztositás volt az első gondolatom mikor megrendeltem a telefont. Aztán gondoltam elnapolható dolog, nincs rá szükös időn belül szükség, ilyen drága telefonra úgy fogok vigyázni mint a szemem fényére. Erre tessék...
2013. aug. 31. 23:34
 6/6 anonim ***** válasza:
fhú basszus.. nagyon sajnállak, nekem egy fekete One van. Én azonnal kötöttem rá biztositást, tudván, hogy nagyon nehéz szervizelni. Nem tudom, mit fognak tudni csinálni vele. Garanciában ilyet nem fognak javitani, márkaszerviz még garancián kivül sem - legalábbis Nokiáék nem javitottak beázott készüléket, még pénzért sem. Én Hollandiában lakom, körbekérdezek pár szervizt, meg otthoni ismerőst, hátha tud valaki valamit, de készülj fel a rosszabb lehetőségekre :(
2013. szept. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!