Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Maximum 130-140. 000 Ft-ért,...

Maximum 130-140. 000 Ft-ért, milyen telefont ajánlotok?

Figyelt kérdés
iPhone-al hagyjatok, az nem kell.
2014. ápr. 20. 11:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

A felső kategóribán nem a hardver számít már. Mindegyik csúcstelefon lagg mentesen üzemel. A választásodat a felhasználói igényeidet szem előtt tartva kell megválasztanod. Lehet ez akár touch ID, BoomSound, külső, vízállóság, wireless charging, 42mp kamera stb. amelyikre szükség van azt választod, ennyi.

A "windows phone-ra nincs elég app" csak droidos eléggé elavult felfogás.

2014. ápr. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#6-7-8


Ne írjátok azt, hogy csak X"-es kijelző jó nektek, mert a kijelzőn nem múlik semmi sem, kis túlzással.

Itt van két telefon, pontosan ugyanakkora kijelzővel: [link]


Nexus 5-öt egyértelműen könnyebb átérni, jóval kisebb, a kijelzőjük hiába ugyanakkora.


Vagy egy 4,7"-es Moto X egy 4"-es iPhone-hoz képest szinte semmivel sem nagyobb: [link]


Ha a telefonnak nincs 20 centis kávája, akkor egy 5"-es telefont is simán át lehet érni.

Az más kérdés, hogy 6"-es telefont 0 mm-es kávával is nehéz átérni, de 5-5,2" simán belefér, ha vékony a szegély.


És ezt a hülyeséget, hogy valaki nem látja a nagy telefonnak az értelmét...Én sem szeretem, sosem kéne 6-7"-es telefon, de igenis van értelme, és valakinek az kell, nem hiszem, hogy ezt olyan nehéz elképzelni. Ha neked nem kell nagy telefon, ne vegyél olyat, a piac jó irányba halad, nagy választék, egyre olcsóbban is jó telefonokat lehet kapni (Moto G), egyre nagyobb aksikat pakolnak a telefonokba és jobban figyelnek az üzemidőre, nem haladhatna jobb irányba a mobilpiac.


#9


Igen, a legendák mindig is terjednek, pl. sok hülye még ma is azt hiszi, hogy az Android lassú, akad, nem stabil, és még sorolhatnám. Nehéz a régi rossz pletykákat lemosni az OS-ekről, de igazságalapja azért van annak, hogy kevés az alkalmazás WP-re.

A legnagyobb játékok és alkalmazások természetesen ott vannak, átlag embernek ennél több nem is kell, szóval ha nincs valami speciális programra szükséged, akkor 95%, hogy a WP-re is megtalálsz mindenféle alkalmazást.

2014. ápr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"van igazságalapja"

ha az átlagfelhasználó alatt azt érted hogy 3 féle nyakkendőkötő alkalmazás és pou kell neki akkor valóban szűkösebb a wp store


"nem a hardver számít"

wp-nél, mivel a frissítések nagyobb lépcsőiben igencsak hwmegkötések vannak, ennél a platformnál igenis fontos,épp ezért nem kell aggódni egy 930,vagy egy 1520 esetében(pletykák szerint a wp9-re is jó eséllyel pályázik


és hogy egy szélsőséges példát is hozzak a note 3 sem elveszett hw téren sem hype-ban sem parasztvakításban, ennél fogva a 3 napos tesztkészülék, a tesztvideó 10. percében ugy beakadt hogy restart kellett neki


oké nyilván nem samsunggal kellene érveljek , de a többi gyártó pl htc sony stb már szinte csodákat művelnek ugyanazzal a nyílt forráskódú alappal amivel a samsung még mindíg csak laggolni és lassulni szeret

2014. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Osynho ***** válasza:

"Ne írjátok azt, hogy csak X"-es kijelző jó nektek, mert a kijelzőn nem múlik semmi sem, kis túlzással."


Ez jó nagy túlzás. Attól, hogy a telefon kisebb, még van egy akkora kijelződ, amit nem érsz át a kezeddel. De ezen felül is, egy Z1 compact azért érezhetően kisebb egy mai 5"-os telefonnál.


" a piac jó irányba halad, nagy választék, egyre olcsóbban is jó telefonokat lehet kapni (Moto G), egyre nagyobb aksikat pakolnak a telefonokba és jobban figyelnek az üzemidőre, nem haladhatna jobb irányba a mobilpiac. "


Aham, mutass egy kompakt méretű, naprakész hardverrel rendelkező telefont iphone-on és z1 compacton kívül? Ha olyan jó a tendencia, akkor miért értelmetlen számháborúval próbálják eladni a készülékeket? Pulzusmérő? Komolyan? Kit érdekelnek a számok, ha pl egy S4-en előfordulnak laggok? Vagy pl egy 1 éves telefonra miért nincs frissítés? Helyette jön a 12. ugyanolyan tepsifon 0 újdonsággal. Tényleg remek irányba haladunk.


Egyre nagyobb akksikat max egyre nagyobb telefonokba tudnak tenni, nincs új a nap alatt. A mostani akksi technológia ősrégi és méltatlan a modern telefonokhoz. 1 napot alig húznak ki a készülékek, közben meg full hd a kijelző, nemsokára tovább növelik a felbontást. Amihez persze jobb hardver fog kelleni. Van értelme?

2014. ápr. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Aham, mutass egy kompakt méretű, naprakész hardverrel rendelkező telefont iphone-on és z1 compacton kívül"


Nem tudom mit értesz kompakt alatt, de szerintem egy 4.7''-os kijelzős teló még ebbe a kategóriába tartozik. iPhone pedig közel sem ér annyit amennyiért árulják, ár/érték arány tekintetében nemtudok rosszabb telefont, mint az ifony (meg amúgyis hosszasan tudnám sorolni a negatív tapasztalataim vele kapcsolatban).


Amúgy mindenkinek köszönöm a választ, a Z1 compact jónak tűnik, bár lehet sima Z1 lesz belőle, még nemtudom.

2014. ápr. 20. 20:35
 16/19 Osynho ***** válasza:

4,7"-os telóm van,nekem túl nagy. Pedig nincs olyan kis kezem. Persze ez már ízlés kérdése.


Én se vennék iphone-t csak példának hoztam fel, mint kompakt méretű, erős telefont. Egy 5-ös szifon már használható a 4"-os kijelzőjével, az azelőtti 3,5" már tényleg egérmozi. :)

2014. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sony Xperia Z1
2014. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

off/

olvastam egy tesztet az iphone 5 debütálásakor és az anyagár összeszereléssel együtt már nem emlékszem vagy 47 ezer vagy 52 volt

és én is pofátlanságnak tartom ha bemutatáskor minden előrendelésre és eladásra is eltesznek nettó 150 ropit

és el sem tudom hinni hogy egy megkezdett alma ennyire trendi lehet

a mobilpiac előrehaladásnak nevezett újdonságok hiányát hypeal és parasztvakítással kitöltő szennymarketinget én is hányingerkeltőnek találom


egyedül a nokia utolsó rugkapálásaiból származó ujításait és a htc innovatív megmozdulásait olvastam csak érdeklődéssel


a samsung pl amit művel, és amit elér vele az vérlázító

legszívesebben az összes fanboyt élete végéig tartó samsunghasználatra ítélném

2014. ápr. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Osynho ***** válasza:

"olvastam egy tesztet az iphone 5 debütálásakor és az anyagár összeszereléssel együtt már nem emlékszem vagy 47 ezer vagy 52 volt

és én is pofátlanságnak tartom ha bemutatáskor minden előrendelésre és eladásra is eltesznek nettó 150 ropit"


Ez ugyanígy van bármilyen elektronikai eszköznél. Semmi meglepő nincs benne. Mire ideér hozzánk, sokan leveszik a hasznukat.


A Samsunggal nagyrészt egyetértek, bár vicces a megfogalmazás. :D

2014. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!