Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefongyártót ismertek...

Pepe_2013 kérdése:

Milyen telefongyártót ismertek, amelyik rendelkezik EU raktárral? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Van egy cég, Zopo mobil a neve, nekik van "EU warehouse", így az áraik alacsonyan vannak és nem kell vámolni, mert EUn belülről jön az áru hozzám. Az érdekelne hogy tudtok-e még ilyenről? Sajnos a trükközés már nem működik, úgy hallottam már minden kínai csomagot átnéznek, és kérik a paypalos screenshotot az utalásról.

2014. ápr. 29. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 1 évben 60 csomagot rendeltem Kínából, egyiket sem bontották fel. Pedig volt köztük több telefon is, és több más, telefon méretű doboz is.
2014. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha zopot akarsz rendelni nézd meg a mobilamb. eu oldalt.aaVagy a litván zopooldalt: [link] kicsit drágább,de benne van az árban a vám. Ez tuti vám meg minden mentes. Esetleg a mixeshop. com oldalon tudsz rendelni euxp1-el, s akkor tuti nincs vám.Ez akkor éri meg,ha többen összeálltok. Mobilarénán van egy fórum,ott szoktak közösen rendelni.(most pl THL t11-et, Xiami Hongmit rendeltek.) Egyébként ha egyszerűbb telóra vágy,akkor nézd meg a comebuy oldalát, ott van nekik német raktáruk s akkor németből küldik. Ha meg ráér telót rendelni,akkor várd meg hogy jöjjön magyarországra az antelife, mert jönnek elvileg idén..
2014. ápr. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

@#2

Ez irreálisan drága.

Tisztázzuk: a vám csak 2.5%, és csak 150 euró fölött kell fizetni, az áfától félünk, mert 22 euró fölött követelhetik, és 27%.

Tehát, példának vegyünk a ZP1000-et, mert az szerepel párhuzamosan a litván oldalon és a kedvenc kínai webshopomban is.

Kedves litván barátaink 250 euróért vesztegetik, ha elhihetjük, hogy ingyen van a posta. Ez barátok között is 77 ezer ft.

Ezzez képest a kici olcó boltban 235 dollár, viszont az ingyenes szállítás valójában 3 dollár, plusz 4% paypal felár, tehát a végösszeg 248 dollár. Ez 55.300 ft. Ha neadjisten felbontják, és fizetnünk kell vámot és áfát is, még mindig 72 ezer ft alatt vagyunk.

Akkor miért is kéne EU-n belülről rendelni? Ha szerencséd van, 22 ezret spórolsz, ha nincs 5 ezret.

2014. ápr. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
[link] itt néztem Zopokat, itt szépen külön lehet választani azokat a telefonokat amik már az EUban vannak és nem kell áfát fizetni (EU warehouse). Van egy oldal, Flosmall a neve ők Kínából küldik a terméket, beszéltem velük azt mondták ismerik a dörgést, és meg lehet oldani ilyen olyan trükökkel az adó fizetését, de úgy olvastam hogy a navosok ezt már nem veszik be és minden esetben vámkezelik a terméket. itt viszont van olyan opció (a flosmallnál) hogy 6 dollár ellenében 60 dollárig állják az ilyesfajta költségeket, ha csatolom az erről szóóló hivatalos papírt. De ugye mondjuk egy 300 dolláros telónál 30% adó már 90.. lehet hogy meg lehet oldani úgy is, nem vitatom, lehet hogy évekig működött igy én viszont nem b/szakodnék a navosokkal, mert ha fizetni kell akkor fizetni kell :D ezért gondoltam megkérdezni van e valamiféle más alternativ utvonal.
2014. ápr. 29. 22:47
 5/6 A kérdező kommentje:
mármint úgy megoldani hogy kitrükközni a hatóságot*
2014. ápr. 29. 22:49
 6/6 anonim válasza:

Az antelifenak van Spanyolraktára.

És magyar fb oldala:

[link]

2014. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!