Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a mérvadó skype-egyenleg...

Mi a mérvadó skype-egyenleg feltöltésénél?

Figyelt kérdés
Mobilról, de skype-on keresztül telefonálnék rendszeresen Ausztriába. Magyar mobilszámot hívnék. Ebben az esetben mi a jelentősége annak az egyenlegfeltöltésnél, hogy hol van az illető? Nincs osztrák mobilszáma, csak magyar.
2014. máj. 1. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha magyar számmal (AMI KISBETŰ) van kint, akkor ő bizony roamingol, ennek semmi értelme, kinti számot kellene beszereznie, de annál is okosabb, ha mindketten Skype-olnátok. Nem tudom melyik szolgáltatónál vagy, de nem preferálják a voip alapú hívásokat, érthető okokből. Aztán az sem mindegy, milyen netcsomagod van, mekkora adatforgalmat foglal magában, ezeket számításba vetted?
2014. máj. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A mobilnet szolgáltatók általában tiltják a Voip szolgáltatásokat, a legjobban akkor járnál, ha mindkettőtöknek volna Wifije - vagy ha neked van Wifi, neki meg vezetékes, akkor válts egy Korlátlan Európa csomagot.

Az első válaszolónak pedig üzenem, hogy a mondat első szavát akkor is nagybetűvel kezdjük, ha melléknév :-)

2014. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A Skype nála állandóan vacakol. Kint szokott kártyát venni netezéshez. Én itthon tudok rendesen skype-olni, de nála mindig van valami gubanc (hegyek között van, vacak a térerő, ha kiül az ablakba, akkor talán tudunk öt percet megszakítás nélkül beszélni, viszonylag normálisan). Ha telefonon hívom, az elmegy.

Szóval akkor ez így nem működik, ahogy elképzeltem... Én itthon egyébként wifin keresztül tudok netezni, ezért olyan kézenfekvőnek tűnt, hogy így megoldanánk.

Erről az Európa csomagról tudnál írni kicsit bővebben, kedves második?

Első, ahogy a második is írta, mivel mondatot kezdtem a magyar szóval, ezért kénytelen voltam nagy kezdőbetűt használni. Magyartanár vagyok egyébként, úgyhogy helyesírásban talán nem szorulok kioktatásra. A többit köszönöm.

2014. máj. 1. 09:12
 4/10 A kérdező kommentje:
Pontosan az érdekelne, hogy hol és milyen módon lehet Európa csomagot váltani (mennyiért stb.) Köszönöm!
2014. máj. 1. 09:13
 5/10 A kérdező kommentje:
váltani (mennyiért stb.). - hogy korrekt legyek :)
2014. máj. 1. 09:14
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy neki csak mobilja van. A vezetékes sajnos kivitelezhetetlen. Viszont osztrák kártyát tudna venni.
2014. máj. 1. 09:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Jól van, természetesen igazatok van, azt a mondatkezdést benéztem. De majd keresünk alkalmat a kioktatásodra.:) Külső, tetőantenna is létezik ilyen, hegyes esetekre.
2014. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha mindenképpen ragaszkodsz a kioktatáshoz, akkor keresd csak az alkalmat. :)

A helyzet az, hogy eddig működött a skype nagyjából, de az eszköz, amiről beszélt (laptop) menthetetlenül bekrepált. A héten okostelefonnal szenvedtünk (ő okostelefon, én PC). Mára eljutottunk odáig, hogy ő tisztán hall engem, én viszont nem hallom őt. Nekem mással működik a skype, úgyhogy a hiba nála van.

A tetőantennás ötletet köszi, hogy az van-e, azt nem tudom, de valami erősítő tutira van a tetőn.

Na de a lényeg, hogy hosszú távon inkább valami feltöltős dologban gondolkodunk, mert baromira idegesítő, hogy valami miatt sosem tudunk normálisan beszélni. A héten mindig telefon lett a vége, de ez nagyon nem lesz így kifizetődő...

2014. máj. 1. 11:04
 9/10 anonim ***** válasza:

2. Vagyok. Ha a skype.com/hu oldalon a Skype neveddel és jelszavaddal belépsz, ott tudsz egyenleget váltani, bankkártyával vagy paypallal tudod kifizetni. És csomag infókat is itt találsz. Amúgy ha jól emlékszem, a korlátlan európa csomag 11,5 EUR, de az nálad a leírtak alapján nem játszik, mivel azzal csak a vezetékest lehet korlátlanul hívni. A mobilra ott is percdíjat számolnak, de ha váltasz csomagot, akkor lehet h. alacsonyabb a percdíja.

De ha belépsz az oldalon, megtaláldz minden infót, és automatizálhatod is a fizetést, hogy ha elfogy az egyenleged, akkor automatikusan rátöltsön bankkártyáról vagy paypalról.

2014. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad. Közben én is utánanéztem, és mindenhol a vezetékes hívás a "támogatott", nem csak a skype-nál. :(
2014. máj. 1. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!