Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták az androidos telefono...

Ellopták az androidos telefonomat. Lehetséges IMEI szám alapján megtalálni?

Figyelt kérdés

Egy héttel ezelőtt lopták el az androidos telefonomat. A SIM kártyát azonnal letiltattam, a rendőrségen bejelentettem, megadtam az IMEI számot is. Ha valaki a telefonomba SIM kártyát tesz és bekapcsolja, akkor az IMEI szám alapján elvileg meg lehet találni. Kérdésem az, hogy:


1. Reménykedhetek-e abban, hogy használat esetén bemérik a telefonomat?


2. Csak Magyarországon belül keresik, mérik be a rendőrök a telefont?


3. Ha tegyük fel külföldre került a telefonom és külföldi SIM-et tesz bele valaki, azt bemérés alapján onnan is visszakapom? Vagy esélytelen, hogy pl. Ausztriából visszakapjam?


4. Van nemzetközi lopott telefon IMEI adatbázis, amely alapján a világon bárhol az összes szolgáltató azonnal látja, hogy a hálózatában lopott telefont kapcsoltak be?


5. Mennyi ideig keresik a telefont? 6 hónapig, 1 évig, 10 évig? Ha esetleg csak nagyon hosszú idő után (mondjuk 1 év múlva) kapcsolják be a telefonomat, akkor is cselekszik a rendőrség?


Tudom, hogy kicsi az esély, hogy visszakapjam a telefonomat, de legalább tudni szeretném, hogy hogyan működik a keresés :(



2014. máj. 1. 20:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

1. Nem. Amennyiben lopás történt, nem keresik. Ha viszont rablással vették volna el, és eközben sérülést szenvedsz, másnapra mehetnél azonosítani a feltételezett elkövetőt. Egy esetben bukhat le az illető, az pedig az, ha az adott cellán belül egy másik telefonnak ugyan az az IMEI száma (ez csak akkor lehetséges, ha valamelyik telefon IMEI címe módosított).


2. Csak itthon keresnék, de nem keresik.


3. Ez esélytelen. Sőt. Külföldön akkor is simán használható a telefon, ha tesznek bele egy másik SIM kártyát, mivel az IMEI-t nem világszerte tiltja le minden szolgáltató, hanem csak az adott ország szolgáltatói (erre egy közös adatbázist használnak).


4. Ezt az imént válaszoltam meg.


5. Újra: Csak elméletileg keresik, gyakorlatilag a rendőrség előtt is lehetne bekapcsolva, semmit nem jelentene. Rablás esetén meg általában pár hónapig keresik csak.

2014. máj. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Recovery Mode/vipe data factory és a telódnak annyi.
2014. júl. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!