Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Igaz az, hogy lehallgathatják...

Igaz az, hogy lehallgathatják azt a mobiltelefont, amivel ugyan nem beszélünk, de benne van az akksi?

Figyelt kérdés
Ergo így tudhatják, mit beszél a tulajdonosa, és ez csak úgy előzhető meg, ha eltávolítjuk az akkumulátort? Ezt hallottam, és nem tudom, igaz-e :S
2009. dec. 25. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha így lenne nem sz@arakodnának egy komolyabb bűncselekménynél fél évig csak azzal , hogy a cellainformációkat elemezve legalább azt megállapítsák hol volt adott időben egy telefon. Különben ezt a marhaságot már vagy 10 éve terjesztik.


retafdog

2009. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem hallottam.

De azt tudom, hogy egy telefonbeszélgetést nem nagy dolog lehallgatni, csak megfelelő "szerszám" kell hozzá.(Ami elég sok magánszemélynek is megfizethető)

Épp ezért -ha jól tudom egy angol manus- interneten gyűjti az embereket, hogy feltörje a telefonok adatátvitelét, hogy számítógépen át(egy párezer forintos kiegészítővel) is lehallgatható legyen mindenki számára. Na ha ez megtörténne, akkor a szolgáltatók váltanának valami biztonságosabb módszerre. Annak az embernek is épp ez a célja.

2009. dec. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kérdező szerintem arra akart utalni, hogy egy telefon amiben töltött ekku van használható e poloskának nagyjából.


retafdog

2009. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
persze
2009. dec. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
tudom, hogy arra utalt, csak érdekességként elmondtam amit írtam.
2009. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Állítólag amikor telefonálsz és visszangzik a teló akkor lehallgatnak.Én olyankor minden csúnyaságot belemondok :)
2009. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
skype még mindig a legbiztonságosabb?
2009. dec. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

"A kérdező szerintem arra akart utalni, hogy egy telefon amiben töltött akku van használható e poloskának nagyjából."

Igen, igen, erre gondoltam :D Köszi szépen a válaszokat.

2009. dec. 25. 23:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem marhaság amit a kérdező mondott, ugyanis VANNAK olyan, kifejezetten ILYEN CÉLLAL készített készülékek, amelyek kikapcsolt állapotban (illetve a kikapcsolt állapotot szimulálva) poloskaként működnek. De ezek speciális "kémtelefonok", nem pedig az összes telefon ilyen. Tehát te vehetsz olyan telefont, amely kikapcsolt állapotban "némán felhívható", és hallható a környezetében folyó beszélgetés.


A visszhangzás meg nem lehallgatás miatt van. Hanem hálózati hiba.

2009. dec. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Én jártam így...Merő véletlenségből, de velem megtörtént, hogy hívtam a szüleimet telefonon, de nem csöngött ki. Majd egyszer csak hallottam, hogy mit beszélgetnek a konyhában.. Megcsörögtem a vezetékesüket is, és említették, hogy jelenleg kikacsolva van apa telefonja,a mit hívtam, és tölt és a konyhában van.

Fura volt...:S


Másik fura esetem, mikor a vezetékes számunkat hívtam és szüleim helyett egy idegen férfihang szólt bele...Totál "megijedtem". És megkérdeztem tőle hogy xy-lakás? erre azt mondta "nem". Holott, ránézve mobilom kijelzőjére, a szüleim száma szerepelt rajta...:S


Másik eset, mikor egy ismerősömmel beszélve, (én voltam a hívó) egyszer csak megszólal egy hang: "az ön aktuális egyenlege 15 mp-n belül lejár...Ismerősöm gyorsa mondja, azonnal visszahív...Értetlenül néztem, és mikor ismim csörgött, ő is elég meglepett volt, közölte, hogy nem feltöltős, hanem előfizetéses már évek óta. Én meg világ életemben előfizetéses voltam..:S


Jó dolgok ezek...

2009. dec. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!