Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A telefonokba épített processz...

A telefonokba épített processzorok miért nem termelnek sok hőt?

Figyelt kérdés

Nem értem, hogy egy mai okostelefonba szerelt processzor, pl: egy 4 magos 2.3Ghz-es processzor miért nem termel annyi hőt, hogy azt aktív hűtéssel kelljen elvezetni? Ha másik oldalról nézzük a dolgot,akkor ha megoldaható passzív hűtéssel, a pc-kbe miért nem úgy szerelik?

Arra gondoltam, hogy a telefon processzora képessége ellenére nincs úgy kihasználva, mint egy pc.


2014. máj. 3. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen más a mobil és a PC architektúra, teljesítményben sem vetekedhetnek.

Sokkal kisebb az áramfelvétel, ezáltal a termelt hő is.

2014. máj. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Zakathol ***** válasza:

De. Ugyanúgy melegszik. Csak az akkumulátor nem bírja annyi ideig, hogy a termelődő hő károsítaná az elektronikát.


iPhone-nál például simán el lehet érni, hogy túlmelegedjen a teló, le is kapcsolja a hardver magát...

2014. máj. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy hasonló (magok számára és órajelre gondolok) telefon és pc processzornak feladnák ugyan azt a feladatot, akkor a telefoné nem tudná úgy elvégezni, mint a pc cpu-ja?
2014. máj. 3. 20:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A mostani legjobb telefon processzorok kb 6-7 évvel ezelőtti PC processzorok teljesítményére képesek, de még azokkal sem lehet összemérni az eltérő architektúra miatt.
2014. máj. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt tudom, a mostani iphone 5s procija is kb 2008 dual-core proci teljesítményébe van.

Az iphone aluminium, így viszonylag jó a hőleadás. De nézz meg egy Macbook airt, vagy egy Macbook prot a neten, hogy mekkora ventilátor van benne.

2014. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!