Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szebb a lumia 800-asom...

Miért szebb a lumia 800-asom kijelzője mint egy 520-asé?

Figyelt kérdés

annyira istenítik az ips paneleket de a lumia 800-asom amoledje sokkal szebb feketét ad...az ipsnél a fekete pedig szürke...

ezzel csak én vagyok így?



2014. máj. 11. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Gratulálok, felfedeztél egy olyan dolgot, amit minden ember tud. Mindig mindenki mondja, hogy az AMOLED-nél a fekete fekete, az IPS-nél meg a fehér fehér.


Egyébként meg IPS és IPS között is van különbség, vagy szerinted a 30 ezres Lumia 520-ban ugyanolyan kijelző van, mint a 100+ ezres Nexus 5-be, Xperia Z2-be, HTC One M7/M8-ba, és még sorolhatnám.

2014. máj. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
Eleve az amoled a legjobb kijelző típus, jobb, mint az IPS! Másrészt viszont közrejátszik benne a nagyobb pixelsűrűség (ppi) is: mindkettőnek 480x800 pixeles a kijelzője, de az 520-é 4" , a 800-é viszont csak 3,7" , tehát ugyanannyi képpont kisebb méretű kijelzőbe van belerakva, ezért sűrűbben vannak, ami jobb képminőséget ad! A színárnyalatok száma nem játszik közre, mindkettőé 16,7 millió.
2014. máj. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

"Eleve az amoled a legjobb kijelző típus"


Ez eddig egy hiba.


"jobb, mint az IPS"


Két hiba.


Sokan szeretik az AMOLED-et, nem arról van szó, de hogy az a legjobb, az egy poén.

2014. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Juhujj

Micsoda harc lett

A szarkazmust értem de nem hittem hogy a sokak által legjobbnak itélt ips ennyire tft hatásù lesz

A baratnome az 520 nekem meg 1520-as van megrendelve

Már volt alkalmam kipróbálni de akkor is fakónak láttam..

Miben nyilvánul meg az ips fölénye ha szürke a fekete és fakók a szinei?

2014. máj. 11. 21:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaz! Pontosítsunk: sima amoled nincs! Super Amoled+ a legjobb, utána a Super Amoled, majd az IPS és végül a TFT a legrosszabb, de ott is csak a betekintési szöggel van baj! Kivéve a Sony típusainál, az még sima TFT-nél is megoldotta ezt a hibát! De hogy egy telefonba fakóbbak legyenek a színek... ilyenről eddig nem hallottam! :/
2014. máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát már megjött a 1520

a lumia 800-ast mellé téve

Ugyanazzal a lila témával fakóbbak a szinei pwdig 137 ezres telefon

De valóban nem olyan rossz a helyzet mint az 520 esetében igy első látásra de este majd ha csajom hazahozza az ovet egymas melle tudom twnni mind a 3-at de eddig a lumia 800as jobbam tetszik

2014. máj. 12. 12:02
 7/7 anonim ***** válasza:

A szépség szubjektív. Az AMOLED kijelzők (mert van ilyen, ez a technológia neve, a SAMOLED a Samsung implementációjának fantázianeve) működési elvükből adódóan jobb kontrasztaránnyal rendelkeznek, mint a TFT LCD-k (merthogy IPS is TFT; sokan pongyolaságból a TN paneles TFT-ket hívják egyszerűen TFT-nek). Alapvető eltérés, hogy AMOLED-nél maguk a képpontok adnak ki fényt, míg LCD-nél a háttérvilágítást szűrik meg - ez utóbbi azonban nem tökéletes, emiatt fekete képpontnál is látszik kismértékben (ezért sötétszürke). A másik, hogy AMOLED kijelzőknél kihasználják az ebből adódóan jobb kontrasztarányt - mindent színt "túlszaturálnak", hogyha ránézel, azt mondd, "wow". És itt jön be az ízlés kérdése: ha valós, organikus dolgot fényképezel (pl növényeket), kiütközik, hogy ez nem valós, élénkebb színei lesznek a mobilon, mint a természetben. Persze vannak mobiltelefonok, ahol állítható (pl Samsung androidos készülékei), így aki a valós színreprodukcióra szavazna, annak is megfelel. (Jelenleg mobilok közül SGS5 kijelzője a legszínhűbb - már ha ezt állítja be a felhasználó.)

AMOLED-nek vannak hátrányai is: a kijelző képpontjait alkotó szerves vegyületek idővel bomlanak, vesztenek a fényerejükből, emiatt trükköznek a Pentile elrendezésekkel. (Zöld vegyületek degradálódnak a legkevésbé, emiatt abból kisebb képpontokat tudnak/mernek csinálni.) Lumia 800 kijelzője is pentile-os, csempék szélénél jól látni, hogy cikcakkos, illetve a fehér képernyők is "lukacsosak". Valamit valamiért.

2014. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!