Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GSM boltban vásárolt használt,...

GSM boltban vásárolt használt, független telefont letilthatják?

Figyelt kérdés

Part Nero GSM nél szeretnék vásárolni egy használt Sony Xperia ZR tipusú telefont, ami független.

Ha itt kapok számlát avval tudom bizonyítani, hogy az enyém ha esetlegesen letiltanák?


Köszönöm előre is!



2014. máj. 12. 14:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a készüléket nem neppernél veszed, hanem boltban, akkor nem tilthatják le. Letiltani lopott készüléket, illetve hűségidővel, akciósan vásárolt készüléket tilthatnak le.
2014. máj. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem válasz a kérdésedre, de érdemes lenne megnézned ezeket a véleményeket: [link]
2014. máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Elsőből kifelejtettem: Nem tudom, hogyan merült fel a kérdés. Használt készüléket vennél? Sajnos, ha az lopott, akkor is gáz lehet, ha boltból veszed. A jóhiszeműséget tudod a számlával igazolni (hogy nem orgazda vagy), de nem csak tilthatják a készüléket, de el is vehetik tőled, s a pénzedet perelheted az eladótól.
2014. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bp1985 ***** válasza:
Gsm boltba soha semmit nem vettem, de nem is fogok.
2014. máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak szolgáltatótól dupla ennyiért nem venném meg.
2014. máj. 12. 14:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy imei alapján vagy máshogy meg lehet nézni, hogy a telefon eredetileg magyarországi?
2014. máj. 12. 14:29
 7/10 Wadmalac ***** válasza:

Magyarországon szolgáltató nem forgalmazza, ha itteni készülék, tutira valóban független gyárilag.

Külföldről lehet gyári függőből függetlenített is.

De lopott bárhol lehet és az is simán lehet ok letiltásra.

2014. máj. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, csak olyan lehetséges, hogy ha frissítem rajta az androidot és nem magyarországi a telefon akkor eltűnik a magyar nyelv?
2014. máj. 12. 14:52
 9/10 Wadmalac ***** válasza:

Hát az meglepő lenne. Az Únión belül elvileg már minden készüléken, szoftveren rajta van a magyar is.

Hacsak nem Európán kívülről származik. De Flashtoollal fel lehet rá dobni európai romot is, ha mégis amcsi vagy ilyesmi. Csak akkor állatira vigyázni kell a megfelelő build számra.

2014. máj. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Akkor ha véletlen nem európai megoldható a magyar menü rá.

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 12. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!