Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Értékálló és nem androidos...

Értékálló és nem androidos telefont szeretnék. Valamelyik Nokia Lumia vagy iPhone érné meg jobban?

Figyelt kérdés

Nokia árban jóval kedvezőbb. Vagy a tudás, az értékállóság és az iOS megéri a több pénzt?

Vagy milyen a Win8 Phone rendszer?



2014. máj. 24. 00:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát olcsóbb a windows pohne és kevesebb a komprumisszum mint IOS-n. A wp-ket sem tartom túl jónak de jobb mint egy túl árazott divat pohne (apple)!

Az android is értékálló és jó is. Attól hogy nem tudod használni, nem értesz hozzá vagy gyártói hibákkal találkozol arról nem az android tehet.

Ha ennyire mindegy a pénz próbáld ki a nexus 5-öt. Az az igazi androidos telefon. Arról mondj rosszat…

A frissítéseket is megkapja és ugyanolyan referencia mint az ios.

De ha nem kell android akkor inkább egy lumiát néz magadnak.

2014. máj. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
*referencia mint az ipohne.
2014. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Ha értékálló telefont akarsz (ne akarj, telefon nem befektetés!), akkor iPhone-t érdemes venni. De még egyszer: szerintem ez a lehető legrosszabb szempont, ami alapján telefont lehet választani.

Windows Phone 8.1-es frissítéssel komolyan felzárkózik a másik kettőhöz használhatóság szempontjából (egyedül csak vesszőparipám, az egyszerre (egyazon időpillanatban való) rezgés és csörgés hiányzik még mindig belőle), bár elérhető szoftverek tekintetében még mindig elmaradás van (és ami fontosabb, megrendelők másodlagos platformként kezelik - azaz később jelennek meg az appok rá, ha egyáltalán). Ha nem izgat a rezgés, válassz egy Lumiát, sokkal olcsóbban tudsz beszerezni egy fejlettebb modellt, mint iPhone-t. Frissítések tekintetében egyébként még mindig iOS-szel a legjobb a helyzet, WP-n fel tudod tenni a legújabb változatot megjelenést követően, ha részt veszel a developer programban (ami lehet, hogy garanciavesztéssel jár, legalábbis a hivatalos honlap erre figyelmeztet), Androidon pedig csak Nexusnál tudod ezt megtenni, és azokat is csak 1.5 évig támogatják.


Maci: azért Nexusokkal is akadnak gondok, referencia modellség ide vagy oda. Nexus 4 Wifi drivere hibás volt a 4.2-es érában (akkor adtam el, nem tudom, azóta mi a helyzet), és Nexus 5-tel kapcsolatban is lehet olvasni, hogy eldobálja a (mobil) hálózatot - állítólag Motorola modelljei jobban sikerültek, ha valaki a natúr Android híve.

2014. máj. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

ami értékálló az azért az mert értékesebb mint a többi, gondolhatod hogy nem sznobizmusból magas az ára (az a vertu volt, nézd meg hol van most)


szóval ha olyat akarsz ami értékálló akkor sajna iphone

2014. máj. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%

# 3

Semmisem lehet tökéletes.

Volt egy iphone generáció amiben mindig gyenge volt a térerő az antenna miatt amit az apple sosem ismert el, csak egy szofveres "javítást adtak ki ami a térerő ikonon csalt egy kicsit, ráadásul többnek kigyúlt az aksija itthol mo-n is.

2014. máj. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
#5: majdnem. iPhone 4 GSM modelljét érintette, hogy ha "rosszul fogtad" (amely a létező legtermészetesebb tartási helyzetet jelentette egyébként), akkor rövidre zártál két antennát, és így jelentős csillapítást vittél a rendszerbe - 3-as csíkról is hálózatvesztésig lehetett vinni a telefont. ("Szoftveres javítás" annyit jelentett, hogy máshogy osztották be a sávozást, mert addig a rossz jelet is "túl jó fényben" tűntette fel.) Hivatalosan természetesen elismerték, amerikai vásárlók ingyen bumper tokot is kaptak emiatt. Ez egyébként - attól függetlenül, hogy ciki volt - szerintem gyakorlatban nem volt akkora probléma, mert tudott ellene tenni a felhasználó pl tokokkal (emberek nagy része úgyis vmi vacakban tartja a telefonját).
2014. máj. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

De az volt a gyakorlatban is.

Hát képzeld már el ha egy így is szarúl lefedett helyen (sok ilyen van) elkezdesz telefonálni és a kezedben van még pluszba egy szarúl gyártott telefon. Megszakad. De ha lerobansz valahol segtséget hívnál és azzal kell tökölni hogy hogy tartod a drága telefont…

Vagy ne adj isten nagyobb baj egy szívroham és egy ipohne 4 van nálad…

Meghalsz :)

Amcsiba biztos jobb a lefedetség.

De a mobilarena tesztekben sem kellett fogdosni hogy ne legyen térerő hiányosság.

Nem mindenkinek van keret venni egy 100-200x ezer forintos telefont venni meg még tokot is és akkor térerő sanyi tok nélkül :D

Na itt a minőség! :)

Na de mind1 mert az "régen" volt.

Azótta jött egy 4s meg egy 5-5s! :)

2014. máj. 24. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Volt iPhone 4-em, tudom, milyen volt. Valós probléma, de túl van misztifikálva - nézz szét, hány ember hordja tok nélkül a telefonját, szinte elenyésző számban (én pl nem használok, mert utálom őket). Keress videót youtube-on, nem gombszerűen kell elképzelni a jelenséget, hogy hozzáérsz, és mindent eldob, 2-3-as térerőt volt képes 0-ra csökkenteni, ha fogtad egy ideig. Telefonálás közben hallani lehetett, hogy gond van, ekkor kapcsolt az ember - arrébb rakta a kezét, és probléma megoldva. Még egyszer: nem ideális, de ki tudtad védeni. Könnyen. (Pl tokkal, és most ne menjünk bele, hogy aki százezreket kiad telefonért úgy, hogy 2 ezres tok már megviselné, annak nem kéne luxus kiadásokba vernie magát.) Nem akartam bele menni, de akkor most ezt állítsd szembe a Nexus hibával: zsebedben eldobja a hálót, nem leszel elérhető - és ebből te közben semmit nem veszel észre. Ugye érzed a különbséget?

Egyébként USA-ban sokkal rosszabb a mobil lefedettség, mint idehaza, már csak az ország méretéből adódóan is. Kifejezetten jól állunk ebből a szempontból.

2014. máj. 24. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%

Én is utálom a tokokat. :)

Nem tudom merre laksz, de itt erre kb fordítva van.

Olyanra gondoltam aki azt hiszi minőségileg többet kap egy almás cuccal és elveri rá az összes pénzét, sajnos ismerek ilyet.

Nincs sok különbség, én is olvastam most, csak nem szeretem ha minőségibbnek vesznek egy ugyan olyan vagy rosszabb márkát.

Semmisem tökéletes és gondolom az ipohne 5-ben is vannak hibák, majd ha kell holnap keresek.

De a kérdésre vissza térve a wp-k is hosszú frissítési távra hivatottak.

A véleményem nem változott.

A windows pohne olcsóbb és nem annyira komprunisszumos.

Ha ez számít valamit kérdező.

Egy jobb lumiával jobban jársz.

2014. máj. 24. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%
A wp-ben vannak olyan hiányosságok amik melett nem tudok elmenni. Rezgés-csengés egybeolvadása, a hangerő alkalmazásokra való lebontása és egy normális zenelejátszó. A Nokiával sok problémám volt garancia téren. Ha mást akarsz ami nem Android akkor vegyél blackberry z13/30 at. Egyik legjobb telefonok ár érték arányban.
2014. máj. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!