Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » GSM boltban vettem telefont....

Barla kérdése:

GSM boltban vettem telefont. Ma kaptam egy idézést a rendőrségtől. Érdeklődésemre elmondták, hogy lopott készüléket vettem, azt is vigyem magammal. Lefoglalhatja-e a rendőrség, ha kereskedőtől vettem, s a Ptk 118. § alapján tulajdonosává váltam?

Figyelt kérdés

2014. máj. 26. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Te jóhiszeműen vetted. Ha megvan a blokk, nem foglalhatják le - elvileg.
2014. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jóhiszeműen vette, igen, így őt büntetőjogi felelősség nem terheli, de akitől vette, az sem rendelkezhetett a telefon tulajdonjogával, mert neki sem a tulaj adta át (tehát az igazi tulaj nem is mondott le a tulajdonjogáról azáltal, hogy azt eladta volna pl). Így a telefon jogtalanul van bárki másnál, mint az eredeti tulajnál, akitől ellopták. Őt megilleti a telefon, ezért lefoglalják - bár hallottam olyat, hogy ebbe lehet nem beleegyezni, és akkor további felvonások következnek, de erről nem tudok biztosat.
2014. máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezért nem kell gsm boltban bármit is venni
2014. máj. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A jog teljesen egyértelműen rendelkezik erről.

Hiába volt, hogy a fizettél és birtokodba került a tárgy, ez (min utólag kiderült) nem volt legális, így mint ilyen tranzakció (szerződés) utólag semmisnek számít (a tiedénél előbb létre jött és legális eredeti tulaj bírtok joga áll helyre). Szóval igen bármennyire is nem tetszik az új tulajnak (azaz neked) a készülék vissza fog kerülni a régi tulajdonoshoz. Ha az események tudatában meg akarnád tartani azzal bűncselekményt valósítasz meg hiszen az eszköz nem az eredeti tulaj akaratából került hozzád és nem is kapott az eredeti tulaj ellenértéket.


Te mindössze annyit tehetsz, hogy a boltostól visszaigényled a vételi összeget (amiért persze ha jól sejtem nem kapsz ilyen készüléket legálisan). Ha tud akkor inkább fizet ha nem akkor feljelentést kell tenned és peres út vár rád.

2014. máj. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bp1985 ***** válasza:
Uj, vagy használt telefon? Melyik gsm bolt ez. Látod, nem is olyan olcsó az az olcsó.
2014. máj. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös: jókat írtál, de a kérdező csak akkor tehet feljelentést, ha bizonyítani tudja, hogy a gsmbolt tudta, hogy lopott telefont ad el neki.


Így viszont marad(hat) a polgári per, a gyakorlat viszont azt mutatja, hogy a bolt mindenkit kártalanítani fog - emiatt a bírósági szakaszban nem fog elmarasztaló ítélet születni.

2014. máj. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő hozzászólásokat. A történet jó véget ért: a rendőrség lefoglalta a lopott telót, a GSM bolt egy azonos típúsú vadiúj készülékkel kárpótolt, 1 év garanciával.
2014. máj. 31. 09:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen ez neki is érdeke, van elég bajuk a lopott teló miatt. Örülök, hogy neked legalább happy end lett.
2014. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most engem mindenki lepontozott 0%-ra? Miért? Amit írtam, helytálló. Az, hogy nem örültök neki, más tészta. Idióták...


Örülök, hogy jól végződött az eset, a GSM bolt is korrekt volt.

2014. jún. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!