Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5S vagy Samsung Galaxy...

Iphone 5S vagy Samsung Galaxy S5? Melyik tartósabb?

Figyelt kérdés

Az Iphone-ról mindenki azt mondta eddig nekem, hogy megbízható és tartós (természetesen ha nem vágom a földhöz),

viszont a Samsung többet tud, állítólag gyorsabb is, viszont mindenféle, szinte felesleges dologgal tele van pakolva.


Sok szépet olvastam mindkettőről, de hosszútávú használatra melyik a jobb?

Nem vagyok egy olyan ember, aki csakúgy kipenget ennyi pénzt egy telefonra, hogy aztán fél év múlva lecserélje... Összegyűjtöttem a pénzt, és most választás elé kerültem.

Van amelyikben az egyik jobb, van amelyikben a másik, tudás alapján a samsung az űberebb, de melyik bírja tovább? Melyik tartósabb?


2014. máj. 30. 14:47
1 2
 1/12 Golan Trevize ***** válasza:

Rendeltetésszerű használat mellett egyik sem fog elkopni, vagy fizikailag hamarabb tönkremenni a másiknál.


A legfontosabb kérdés, hogy iOS-t vagy Androidot akarsz.

2014. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez a másik dilemmám, mindkettő jó szerintem, de korlátoz-e valamiben engem az IOS?

Az androidon a megszokott alkalmazásaim vannak, mint google maps stb... De az IOS pótolja-e a google szolgáltatásait? még sosem használtam ezt a rendszert...

2014. máj. 30. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:

"Samsung többet tud, állítólag gyorsabb is"


ezt kifejthetnéd, érdekelne mikor lehet ezeket megtapasztalni

2014. máj. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Samsung teszteléseket olvastam, ott azt írták gyorsabb, pontozásügyileg a samsungot gyorsaságban 10esnek, az iphone-t 9esnek pontozták.
2014. máj. 30. 15:06
 5/12 Golan Trevize ***** válasza:

iPhone-ba nem tudsz memóriakártyát tenni.

iOS-en nem tudsz USB-n keresztül file-okat másolni.

Az iOS stabilabb.

A legtöbb Google alkalmazás és szolgáltatás elérhető iOS-en is.

Ha iOS-ből jön ki új verzió, az rögtön elérhető az összes készülékre (a sok éves régi készülékeket leszámítva).


Ha már megszoktad az Androidot, nincs vele különösebb problémád, és ráadásul vásároltál is fizetős alkalmazásokat, akkor semmi értelme váltani.

2014. máj. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

"iPhone-ba nem tudsz memóriakártyát tenni. "


ezen azért hangosan felröhögtem

van egy szempontrendszered

2014. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a Samsung többet tud, állítólag gyorsabb is"

Az elsővel nem lehet vitatkozni, a másodikat pedig általában olyanok állítják, akik ránéznek az gyári adatokra, és két számot össze tudnak hasonlítani. Azzal azonban nem számolnak, hogy egyrészt az A7 (iPhone 5s processzora) jelentősen gyorsabb azonos órajelen, mint a GS5-é, másrészt hogy az iOS sokkal jobban optimalizált. Sebesség terén egyik eszközzel sem lesz nagy problémád.

iOS-re is elérhetőek a hivatalos Google alkalmazások (Gmail, Google Maps, Youtube, Hangouts), tehát ezzel nem lesz gondod. iOS-nél a korlátozottság leginkább a testreszabhatóságban érhető tetten, nem tudod lecserélni az Apple kezelőfelületét, megváltoztatni az alapértelmezett alkalmazásokat, illetve mindenképp kell valami alkalmazás ahhoz, hogy mp3-at másolj a telefonra, és Bluetooth-on sem fogsz tudni fájlokat csereberélni.

iOS mellett szól az, hogy még 2 év múlva is fel fogod tudni tenni a legfrissebb iOS-t, GS5-tel - Samsung korábbi terméktámogatásából kiindulva - koránt sem lesz ez a helyzet.

2014. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
#6: azért teljesen jogos, s kihagytam. Ha most vesz egy 5s-t, és fél év múlva rájön, hogy mégiscsak kevés a kapacitás, így járt.
2014. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Golan Trevize ***** válasza:

6-os: abba nem gondoltál bele, hogy nem mindenkinek és nem minden esetben elég a beépített memória?

És ezt ugyebár offline is el lehet érni...

2014. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nekem elég 16gb, még sok is, mert a 8 gigás memokártyámat sem tudom telerakni, úgyh sztem elég lenne.

De akkor tudok Itunes-el zenét rakni a telefonomra anélkül, h fizetnék? engem már csak ez érdekel, mert eddig az IOS tetszik jobban, ha tényleg így van, ahogy írjátok.

Bocsi, de nem értek nagyon hozzá.


És az USB nélküli megoldásoktól is kicsit tartózkodni szoktam, mert amikor anno Bejött a Samsung Corby, szereztem egyet, használtam 2-3 évig, és az sem volt USB-s, samsung new pc studio-val lehetett rá fájlokat dobálni.

Az 2-3 év után kiírta h a készülékem elavult. Attól kezdve puff, semmit nem tudtam rátenni, emrt nem nyitotta meg a felületet, kb. elvárta h vegyek új telefont.....

2014. máj. 30. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!