Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valószínűleg lopott telefont...

Valószínűleg lopott telefont vettem. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Vettem egy olyan készüléket OLX en ami árában volt így nem volt gyanús , papírjai megvoltak stb az ára nem titok (80.000ft) volt.


Ez egy Galaxy S4 es mobil és egy héttel azután hogy megvettem (akkor volt a garancia kártya szerint még 5 nap gari rá) elszerettem volna vinni garanciába az adott GSM boltba szoftverfrissítésre, amikor is közlik velem hogy a garancia papíron az IMEI szám Más mint a készülék hátán lévő IMEI és ami még szebb még a készülék szoftverében is más volt az IMEI , vagyis doboz , készülék , = 3 IMEI szám. Mondtam magamban hogy ez kegyetlen jó lesz így.


Telefonos ismerősöm utána mondta hogy árában vettem mivel a készülék makulátlan csak valószínűleg lopott volt én meg így utólag hülye voltam hogy nem írattam adásvételi szerződést erről mert a hirdetést azóta nem találom a netten ( aki egy teljesen kulturált egyetemista srác volt barátnőjével jött stb ) kicsit sem volt gyanús nekem főleg úgy hogy kb 20 percig nyomogattam a telefont minden patent volt és megvettem , srácot nem tudom elérni sehol ...


Most van egy nagyon jó telefonom csak az IMEI számból ítélve lehet hogy lopott és én meg nem vagyok olyan hogy tovább adom valaki másnak és átverem.


Hivatalosan hogyan lehetne utánajárni a telefon történetének?



2014. jún. 3. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
amit leírtál a refurbished telefonokra jellemző, nem kell aggódnod
2014. jún. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Huhh ez pontosan mit jelent?


Amúgy rosszul néztem.


A dobozban lévő matricán, a telefonon hátán lévő és a gari papíron lévő IMEI ugyan az , csak a telefon szoftverében már az IMEI Viszont arra most rákerestem és egy M300 as régi samsung mobilt adott rá ki.


Ez hogy lehet? teljesen hivatalosnak néz ki.


Ezt így hogy adhatom el?

2014. jún. 3. 22:06
 3/9 anonim ***** válasza:

Pont most akarok OLX-ről telefont venni, nem parás előtte ilyeneket olvasni :D


Egyébként nézd meg az emailjeidet, nekem is ott van, hogy üzenet érkezett XY-tól, felhasználónév után meg már lehet valahogy megtalálod.

2014. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem voltam regisztrálva oda :) .... ez is így jön ki
2014. jún. 3. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem lopott, csak nem el már rá a garancia/nem voltak meg a papírjai és egy kis cselt alkalmazott a srác. (Biztos vett egy másik telefont is korábban, aminek meg volt a garanciapapírja) Szerintem simán eladhatod, persze így garancia nélkül. De ha megtartod, akkor se lesz bajod belőle.
2014. jún. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha a telefonban tárolt imei más az meg akkor szokott lenni ha valami távoli országban előfizetéses akcióban vették a telefont és átírták az imei-t egy legális telefonra, nehogy letiltsák a tied

ez esetben se kell aggódnod

2014. jún. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a válaszokat.


Még annyi lenne hogy jelenleg nincs rajta gyári szoftver hanem egy 4.2.2 es szoftver van rajta amit nem tudok lefrissíteni újabbra mert nem értek hozzá.


Valahogyan hivatalos gyári szoftvert rá lehet tenni hogy onnantól lefrissüljön mindig a legújabb vagy érdemes inkább nem gyári androidot használni? amit észrevettem hogy az ismerőseimnek akinek van s4 esük látványosabban lassabb a készülékük mint az enyém.

2014. jún. 4. 10:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem kérdés! Bár nekem gyári van rajta és így is nagyon gyors! :)
2014. jún. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A 4.2.2. az Android egyik legfrissebb verziója (Jelly Bean-nek is szokták hívni), szóval egyelőre felesleges frissíteni.
2014. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!