Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üdv! Szeretnék egy Sony...

Üdv! Szeretnék egy Sony Xperia Z-t, de a T-Moblie-nál nagyon drága. Megéri az ujgsm-nél venni?

Figyelt kérdés
Találtam egy olyan oldalt, hogy kártyafüggetlen mobilokkal foglalkozik. Vannak róla jó, és rossz vélemények is. Megéri itt venni telefont? T-Moblie-nál 121.000 Ft, az ujgsm.hu-n már 93.000 Ft-ért tudok venni. Igaz, hogy több a kiszállítás, de összeségében így is sokkal megérősebb. Megéri itt venni? És 100.000 Ft alatt jó választás ez a telefon? Előre is köszi.

2014. jún. 6. 10:32
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az az alacsonyabb ár 1 év garanciával van, a T-mobile ára 2 évvel.

A T-mobilnál fizetheted 2 év részlettel az előfizetésed mellett, a másiknál kápé.

A T-mobilnál a garanciális gondnál besétálsz a boltba és intézik, a másiknál hajthatod, hova fordulj, kuldheted postán nagy pénzért és várhatsz hónapokat, mire visszakapod javítva.

Döntsd el, melyik éri meg.

A függetlennek egy oltári nagy előnye van: nyitható a bootloadere, azt csak a szolgáltatók tiltják le.

De ez csak akkor előny, ha akarsz mókolni, root, softmod, custom kernel+rom stb.

2014. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Értem. De az 2 év garanciás 1+1 HU garancia. Meg én nem előfizető vagyok hanem Dominos.

A függetlennek az előnyeként felsorolt dolgok azok mik lennének?

2014. jún. 6. 13:21
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

"A függetlennek az előnyeként felsorolt dolgok azok mik lennének?"

Amit leírtam.

Nyitható bootloader, tehát root, főzött romok stb. lehetséges.

azon felül, hogy persze bármelyik szolgáltató sim-jével hazsnálni tudod.

2014. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De azok micsodák? Még nem hallottam ezekről, azok mit csinálnak, vagy mire jók?
2014. jún. 6. 14:41
 5/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Arra jó, hogy bizonyos appok csak teljes rendszer-hozzáféréssel tudnak működni, sima felhasználóival nem.

Ezekhez kell a root, az egy teljes rendszer-hozzáférést enged, mint a rendszergazda pc-n.

Ha rootolt a teló, tehetsz fel recovery-t, amivel teljes rendszer biztonsági mentést tudsz csinálni, meg hasonló finomságokat, pl. főzött romok telepítése.

Ha meg ez már van, akkor a gyári android szoftver is cserélhető valamilyen hobbiguruk által továbbfejlesztettre. Azok sokszor jobbak, gyorsabbak, stabilabbak, mint a gyári és még plusz funkciók is vannak benne.

De ilyesmibe nulla gyakorlattal nem jó dolog belekezdeni. Sok utánaolvasással, óvatosan, lépésről lépésre haladva viszont bárkinek megtanulható.

2014. jún. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Come back ***** válasza:
Én rendszeresen rendelek az ujgsmtől. Gond nincs, készséggel segítenek. A garanciális javítás 1 hétig tartott, amit sohasem az eladó végez, hanem a gyártó.
2014. aug. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!