Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A férjem ma indul külföldre...

A férjem ma indul külföldre dolgozni. Ha néha sms-eznénk, az nagyon drága lenne? A többit ld. Lent.

Figyelt kérdés

1.Telekomnál vagyunk, ha írunk egymásnak, a másik fél is fizet?

2.Telefonálásnál a másik is fizet?

3.Ha van egyenleg, meg tud-e csörgetni?

4.Működik-e külföldön a visszahívást kérő sms?


Természetesen nem akarok órákat csevegni, csak ha valami nagyon fontos van. Addig, míg nem alakul ki az, hogy lesz-e internet-kapcsolatra lehetőség.


2014. júl. 20. 07:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miert nem visz ki egy kartyafuggetlen telefont, es vesz egy speci fletoltokartyat, ami direkt kulfoldre telefonalasra van, es olcsobb a kulfoldre telefonalas. Igy csak o fizet, es meg megfizetheto is az ara.
2014. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hova megy dolgozni?
2014. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Manapság még telafonálni külföldre... Internetezni kell, mert ott lényegében adatforgalom árbn beszélsz annyit, amennyit akarsz. Vesz egy mobilt, hozzá mobilnetet és meg van oldva, de ha van lehetőség, akkor kell keresni egy nyílt wifi-t.
2014. júl. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. SMS fogadásáért nem szoktak pénzt felszámítani.

2. Telefonálásnál ő fizet azért is, ha hívja valaki (egy kisebb összeget, nem a teljes roaming percet). A te számlád viszont nem változik, pont annyit fognak neked számlázni, mintha csak a szomszéd utcában lenne.

3. Igen, de nem lennék meglepve, ha ezért is felszámítanának valamit.

4. Nem tudom.


Ha EU-n belülre ment a párod, akkor viszonylag olcsók a roaming díjak (néhány évvel ezelőtti horrortarifákhoz képest mindenképp).

2014. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2-esnek: Németországba.

3-asnak: Írtam, hogy netezés lesz, csak az eleje lesz bizonytalan.Fogunk megoldást keresni, csak ez nagyon hirtelen jött.1 hónappal korábban indul az egész.


És köszönöm az eddigi válaszokat, továbbra is várom a segítséget! :)

2014. júl. 20. 08:20
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha ő küld nekem sms-t onnan, az mennyibe kerül? Mert a honlapon csak azt találtam meg, hogy nekem 60 Ft.
2014. júl. 20. 08:21
 7/11 anonim ***** válasza:

#6: rosszul találtad meg, lehet, hogy ő külföldön van, de neked ezt nem kell nézned, hisz hazai tarifák mellett hívhatod. Gondolj bele: ha változnának a költségek, egyrészt az kínos lehetne (felhívnád külföldön tartózkodó ismerősöd, akiről nem tudod, hogy ott van, és jóval többet fizethetnél), másrészt adatvédelmi aggályokat is felet (hisz számla alapján megtudhatnád, hogy külföldön volt megadott időben, még ha ő ezt titkolni is akarná).

Itt megtalálhatod, mennyibe fognak kerülni a dolgok neki: [link]

2014. júl. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezen most csodálkozom! Mindig úgy tudtam, hogy a külföldre telefonálás drága. Ezek szerint olyan, mintha belföldre telefonálnék? Akkor miért nem hívják egymást, akik más-más országban vannak? Nem értem.
2014. júl. 20. 08:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha te belföldi előfizetőt hívsz (aki éppen külföldön tartózkodik) hazai számról, az a nem drága. Ha egy - teszem azt - román számot hívsz, magyar számról az valóban drágább.
2014. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

kérdező: mi ezt úgy oldottuk meg hogy a skype-ra töltöttünk fel kreditet (5euro) az a neve a szolgáltatásnak hogy skypeout és skype programból tudunk hívni német vezetékes vagy német mobil számokat helyi tarifával (vezetékes kb 3-6ft/perc, mobil kb 20-30ft/perc)

[link]


ahova megy a férjed biztos lesz vezetékes telefon, azt ezzel tudod hívni, vagy ha vesz egy 5-10 euros prepaid mobilkártyát akkor azt a számot is


plusz vannak olyan előfizetések havi 20-30 euroért amikben van 1000 perc nemzetközi hívás is, az már tényleg elég mindenre

2014. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!