Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak azért van értelme vennem...

Csak azért van értelme vennem egy új telefont 40-50 ezerért, mert abban van vaku, előlapi kamera, wifi? Mindezt úgy, hogy egyébként maximálisan elégedett vagyok a mostani telómmal?

Figyelt kérdés

A mostani telefonom egy Nokia 5230-as. Két és fél éve megvan. Nagyon jól működik, nemrég lett mobilnet előfizetésem is, így netről frissítettem is. Frissítve még jobb a telefon /eddig internet nélkül használtam/. A GPS is nagyon jól működik /a net hiánya miatt eddig azt sem tudtam kipróbálni/.

Egy 16 gigás micro SD kártyát is tervezek bele venni. Most egy 8 gigás van benne. de már nem tudom hova pakolni a zenéket, és a képeknek/videófelvételeknek se nagyon van hely. És mivel 16 gigáig lehet bővíteni, így kihasználom ezt.


Bár nem mai darab, de nagyon fa$za kis teló. A kijelzője is szép, képek is viszonylag jók, amiket csinál /a 2 megapixel ellenére is/, a videófelbontás se rossz. Szóval nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal.


Viszont idegesít a tudat, hogy nincsen benne se vaku, se előlapi kamera, se wifi.

Vaku mondjuk inkább csak sötétben való fényképezésnél fontos, de egyébként nem nagyon szoktam éjjel fotókat csinálni. /Sőt, egyáltalán nem. :D/

A wifiről az a véleményem, hogy maximum buszokon, vonatokon van értelme, ha hosszú útra megy az ember. Plázákban, kávézókban szerintem teljesen felesleges. Legalábbis az én szempontomból, ugyanis én nem netezni járok oda. Ha meg mégis neteznék, akkor ott a mobilnet előfizetés... Tehát ezt se nagyon használnám ki, de a tudat mégis zavar, hogy nincs wifim...

Legnagyobb értelme talán az előlapi kamerának lenne, a videotelefonálás miatt. Bár ha azt akarok, akkor meg úgyis gépen fogok Skype-olni vagy Facebook videochatelni, mert mobilon nem annyira kényelmes. Így nézve lehet, hogy ez is értelmét veszti.



Ezek mennyire fontos funkciók? Ki mennyire használja őket? Én nem nagyon, illetve ha lennének, elég gyanús, hogy nem nagyon használnám ki őket, mint ahogy feljebb fel is soroltam, hogy miért. De a tudat mégis zavar, hogy ezekre nem képes a telóm. :(

Megéri csak azért kiadni 30-40-50 ezret egy újra /ha telót vennék, mindenképp kártyafüggetlent vennék.../, hogy ezek legyenek benne, ha eközben a mostani telómmal teljesen elégedett vagyok? Már mit tenne a helyemben?


2014. júl. 26. 16:25
 1/4 A kérdező kommentje:
* "MÁS mit tenne a helyemben?"
2014. júl. 26. 16:28
 2/4 anonim ***** válasza:

ha neked jó a mostani telefonod nedobj ki ablakon pénzt :)


meg ha mégis akkor először probáld ki

2014. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
wifit igazából csak otthon érdemes használni, mert ami a vonaton\buszon jön az nem való semmire
2014. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3-as válaszoló:


Mármint úgy érted, hogy gyenge a jel? Lehet, hogy így van, én még soha nem neteztem se buszon, se vonaton. :) Viszont otthon mi értelme van? Ha van valakinek számítógépe otthon, az nyilván nem egy mobiltelefonon fog vakulni, ha netezni akar.

2014. júl. 26. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!