Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi történik akkor ha valakitől...

Mi történik akkor ha valakitől olyan telefont vennék aminek az illető nem fizette a részletét mondjuk soha csak megvette és tovább akarja adni nekem?

Figyelt kérdés

Egy roma származású 18 év körüli úriemberről van szó,

ilyenkor mit kell csinálni? Értesíteni kel a rendőrségét vagy esetleg megvehetem a telefont mindenféle következmény nélkül?



2014. júl. 30. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Te eddig hordóban éltél, vagy mi?


"vagy esetleg megvehetem a telefont mindenféle következmény nélkül?"

Ha eleve csak mp3 lejátszónak szántad, akkor nem lesz kellemetlen következmény :))

2014. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Letiltják, nem fogod tudni használni.

Épeszű ember nem venné meg csak alkatrésznek.

2014. júl. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de tiszta uj iphone 4s ről van szó nagyon olcson dobozba bontatlanul
2014. júl. 30. 12:17
 4/9 A kérdező kommentje:
nem valakitől lopták el hanem csak egyszerüen kivették bérletre s tovább nem fizetik s el akarják adni nekem Megjegyzem, hogy 18 év körüli barnabörű fiúkról van szó csak az érdekelne igazából, hogy rajtam be tudnák e hajtani vagy nem foglalkozna senki? Nem mintha anyira kéne a teló de jó pénzt lehetne vele csinálni csak nem szeretném hogy kopogtassanak a rendőrök éjel az ajton érte azért kérdem.
2014. júl. 30. 12:24
 5/9 anonim ***** válasza:

"de jó pénzt lehetne vele csinálni"

A letiltott telefonnal?

Másrészt meg cigánnyal nem üzletelünk (kivéve persze, ha mi is azok vagyunk :))

2014. júl. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazad van csak titszta kiváncsiságból kérdem,mivel járhat ez? De tényleg nem szabad üzletelni cigányal s nem is fogok csak kiváncsi vagyok!
2014. júl. 30. 14:04
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ezt a kérdést komolyan gondolod, akkor jobb is, ha soha az életbe nem lesz ilyen drága telefonod. Komolyra fordítva a szót, ameddig nem tudod, hogy a megvásárolt telefon nincs kifezetve, addig nincs semmilyen bűntetőjogi felelősséged. Ha tudatosan vásárolsz nem kifizetett készüléket, akkor már van, bár ezt egy egyszerű szabálysértéssel megúsznád. Viszont, ha tudod-ha nem, a telefon nem válik a tiédé, egészen addig, amíg az összes részlet nincs rá kifizetve. Természetesen a részleteket a barnabőrű barátodnak kell fizetni, kivétel akkor, ha szerződést köttök egymással, illetve egy meghatalmazást írtok, mely feljgosítja a szolgáltatót, hogy a jövőben neked számlázzák a fennmaradó tartozást.
2014. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amint nem fizetik letíltják a telefont, és már nem lesz rajta hálózat. Plusz megtalálhatnak könnyedén a behajtók is.
2014. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A kérdést nem gondoltam komolyan csak érdekelt, mert nem tudtam, hogy menyire foglalkoznak ilyesmivel a rendőrök s az érdekelt, hogy menyire veszik ők komolyan az egészet?Inkáb galaxy s3 mat veszek újan szerintem jobban járok vele.
2014. júl. 31. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!