Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha készítenék egy programot...

Ha készítenék egy programot amivel lehetne 2d játékokat készíteni programozói tudás nélkül és mégis bármi megvalósítható vele amit csak szeretne az illető akkor azt vennék az emberek?

Figyelt kérdés
Mi kell,ahhoz hogy sok legyen a vevő?
2012. jan. 5. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:

1.Ilyen már van egy pár :)

2.Nem.. letorrenteznék az emberek...

3.Qvva jónak kell lennie, és szerverközpontúnak... és fent kellene tartsál stabil szervereket, de a 2D-s játékok ideje lejárt.

2012. jan. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyedül állnál neki, akkor az kb halálra is van ítélve.

Egy halom ilyen van, ingyenes és akár 3d-s is.


Erősen kétlem, hogy bármilyen piacképes megoldással sikerülne előállnod, ha itt kérdezel hozzá.

2012. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor mi az amivel pénz szerezhetnék úgy,hogy programozással nem másnak dolgozok.
2012. jan. 5. 16:45
 4/8 anonim ***** válasza:
Már meg ne haragudj, de ilyen hozzáállással semmivel...
2012. jan. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pl Üzleti szoftverek írása...
2012. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rossz a hozzáállás, valóban.


Üzleti szoftverekből sem lehet így meggazdagodni, csak ha kifejezetten valamire spec. szoftvert gyártasz és NAGYON jól sikerül és ismersz pár embert.

Akkor TALÁN egy kevés pénz lehet belőle...

2012. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 zeronibble ***** válasza:
Haverkodj zsenikkel, nyúld le az ötleteiket, add el bugyuta reklámokkal. Érdekesség: a kis teló, amin írok, prediktív bevitellel a haver szó beírásakor első tippnek a gates szót adja be... :) Nem röhögtem az első szavamtól kezdve, á... Még ott legelől nagybetűvel is kezdi. :)
2012. jan. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság hogy ilyen programból már van egy pár például Game Maker vagy Game Editor.Mind a 2-ben bármit meglehet valósítani komolyabb programozói tudás nélkül.De ezeken kívül is van még pár tucat ilyen porogram.Szóval ha ilyen programot írnál,az én figyelmem akkor keltené fel,ha crossplatform lenne,mondjuk lehetne fejleszteni vele Windows-ra,MacOS-re és Linux-ra is.De a legérdekesebb akkor lenne,ha lehetne web böngészőre és androidos mobilra is fejleszteni például...De a 3 legelterjdtebb operációs rendszer a minimum az én szemszögemből.Ha csak Windows-ra lehet fejleszteni vele nem hiszem hogy érdekelne ha ingyenes lenne talán akkor vetnék rá egy pillantást.


A Game Editor saját felhasználásra ingyenes és lehet vele fejleszteni Windows-ra,MacOS-re,Linux-ra,iPhone-ra és iPad-ra is.Nálam az a top 1 2D játék fejlesztő program.Imádom.Nézd meg,próbáld ki és csinálj jobbat.amiben mondjuk még ennél is kevesebbet kell kódolni vagy ennél is egyszerűbben lehet scriptelni.És engem máris érdekel


A másik dolog pedig az ügyfélközpontúság.Azt kérdezted az előbb hogy lehet pénzt keresni úgy hogy nem másnak programozol.Hát sehogy,mert ha nem egy cégnek programozol,akkor az ügyfeleknek közvetlenül.Csak annyi a különbség hogy a főnök megmondja mit csinálj,az ügyfelek pedig udvariasan kérik de nemet meg kifogásokat egyik sem fogad el.Szóval amit mondanak azt meg kell csinálnod más különben a főnök elbocsájt,az ügyfelek pedig elfordulnak.Ha nincs ügyfél,nincs közösség.Ha nincs közösség,akkor az esetleges érdeklődők is gyorsan odébb állnak.


Mondok egy példát amiből tanulhatsz.


Van egy gyerek akik csinált egy baromi jó kis játék fejlesztő progit.Ő maga kódolta az egészet,nem használt fel semmi ingyenes open source motort hozzá.De közel sem tökéletes.Használható,de azért hagy némi kívánni valót maga után.Tele van hibákkal,hiányosságokkal.Pénzért árulja,nem is drágán de mégsem mennek az eladások,közösség pedig abszolút nem akar köré épülni.Pár hétig használtam a programját és közben próbáltam volna segíteni őt,bug jelentésekkel,tanácsokkal hogy lehetne jobb a progi,hogy lehetne népszerűbb.Viszont a gyerek eldobott minden tanácsomat,kérésemet különböző kifogásokkal mint:


-ez így jó ahogy van

-annak nem sok értelme lenne,így is jó

-ezzel nem akarok foglalkozni

-ez sok munka lenne

-nem foglalkozok ilyen hü*eségekkel


És hasonlók.De folyamatosan.De még a bug jelentéseimre is sokszor azt válaszolta "ezzel nem tudok mit csinálni".Egyelten dologra sem mondta azt legalább hogy talán.De a legdurvább amin már tényleg elszállt az agyam és úgy döntöttem hagyom a francba mert ezzel a hozzá állással ebből a programból nem lesz semmi,amikor tényleg egy egyszerű kérésemre,feltevésemre azt válaszolta:"egy egész napot is igénybe vehet,ennyit nem akarok rá szánni".


És e közben azon sír a gyerek hogy miért nem veszik,miért nem épül ki a közösség.Kérdezem én,ilyen hozzá állással hogy?Jó belátom én hogy lehet más dolga is meg nem fog megvalósítani mindent amit csak ki ejt az ember a száján,de azért az akkor sem így működik.


Szóval én azt ajánlom hogy bármilyen programot is csinálsz és bármennyire is vagy elégedett vele,bármilyen baro*ságokat is kérnek,említenek meg a felhasználók legyél nyitott a véleményükre.Mutass pozitív hozzáállást elvégre első sorban a felhasználóknak,az ő igényeik alapján kell programot csinálni és nem magadnak a saját igényeid alapján.


És ne tegyél különbséget azok között akik megvették a programodat és azok között akik csak a demót használják.Egy másik motornál azt hiszem a Leadwerks-nél van így hogy a fórum zárt körű és csak a motor tulajdonosai láthatnak bizonyos tartalmat és nyithatnak topikot.Szóval aki nem vette meg nem kaphat segítséget a közösségtől.Na ez is egy nagy f*szság szerintem,nem ajánlom hogy bármilyen helyzetben is ilyesmire vetemedj.Én személy szerint a Leadwerks-t majdnem megvettem,de akadt egy kis gondom de mivel a hivatalos fórumon a közösségtől nem bírtam segítséget kérni ezért nem is vettem meg mivel addig nem veszek semmit még be nem bizonyosodik hogy 100%-osan használható.A kulcs a közösségben van ezért legyél nyitott feléjük és senkit ne zárj el tőlük úgy mint a Leadwerks.Én ezt ajánlom.

2012. jan. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!