Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Velemenyek tapasztalatok...

Velemenyek tapasztalatok errol az oldalrol : androidvilag.com. A feltuntetett arban benne van e az afa es a vam?

Figyelt kérdés

2014. júl. 31. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:

"A csomagokra a vámon utólag rátehetik az ÁFÁ-t, melyet a vevő nevére állítanak ki. Ezt a költséget nem áll módunkban megtéríteni, kivétel ez alól a vámgaranciát igénybe vevő vásárlóink."

ÁSZF-ben írják.

jónagy szemetek az ilyenek...ebay-ről vagy valahonnan megrendelik talán olcsóbban is, ingyen szállítással, itt meg adják drágábban+4990 Ft szállítással...és igen, ha fennakad a vámon, akkor természetesen fizesse azt is a vevő, őket nem érdekli. így bárki tud vállalkozást csinálni...nyilván adót sem fizet, mert épp csak minden 3-4. vásárlást vallja be, így a 600ezres évi bevételt papíron lehet, el sem éri.

2014. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akk most van szalitasi koltseg mert kb 50000-ert szeretnek vasarolni? mert az oldalon az van h 6000ft felett nincs.
2014. júl. 31. 14:05
 3/6 anonim ***** válasza:

persze, van az ingyenes/390 Ft-os opció, ami nem futár, hanem sima posta. nyilván ezzel mégkisebb a biztonsága a csomagnak, és ha párosítjuk egy ilyen csodás közvetítővel, elképzelhető, hogy valahol megakad a csomag, és ők meg arra is azt mondják, hogy hát oldd meg magad, ők már ezért nem vállalnak felelősséget, jobb esetben azt írják, hogy jó, utánanéznek, végül megmondják, hogy nem tudtak semmit intézni...pénzt meg nyilván nem adják vissza...

meg erre a vámgaranciára is visszatérve +990 Ft ugye, és belegondolunk, hogy veszel egy 50ezres telefont, az hol érné meg nekik, hogy annak a 27%-os áfáját megfizetik a vásárló helyett...szóval ez is vagy működik vagy nem.


én persze most csak a legrosszabb eshetőségeket vázoltam fel, tehát lehet az is, hogy átcsúszik a vámon, meg teljesen rendben megérkezik, csak már akkor is egy fajta pénzpazarlással indulsz, hiszen mint mondtam, amit te 50ezerért megvásárolsz, azt ő lehet hogy 35-40ért rendeli aliexpress-ről, vagy kitudja honnan(az a lényeg, hogy az ami az oldalon van, nagy kamu, hogy "a gyártó cégtől" rendeli). és szóval ha mondjuk minden rendben történne, akkor neked sem kéne felvenni semmilyen kapcsolatot külföldiekkel...szóval ez a fajta "közvetítős biznisz" egy jó nagy lehúzás, főleg így, hogy a végén a legtöbb felelősséget a vásárlóra hárítja.

2014. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Kedves Névtelen válaszoló!

Nyilván még nem rendeltél semmit tőlük és úgy húzod le őket... Én és barátnőm is innen rendeltük telefonjainkat. A kapcsolatfelvétellel semmi gond nem volt, gyorsan válaszoltak a kérdésekre és értették a dolgukat. A vámgarancia nem 990Ft, hanem az ár 10%-a, ezt igénybe is vettem, tudtommal ez csak náluk van, más oldalon nem találtam hasonló dolgot.


Az én esetem:

A telefonra 3 hetet vártam, de a szállításért nem kellett fizetnem. A vámon persze megállították a csomagom és kaptam egy levelet a vámosoktól. Írtam az oldalnak, azonnal intézkedtek, nekem semmi dolgom nem volt. Jelezték, hogy kiszállításkor kell fizetnem, ekkor meglepődtem, de írták, hogy mivel vámgaranciát kötöttem, a pénzt visszautalják. Kifizettem félve a 10.000+ Ft-ot ÁFA címszó alatt, elküldtem nekik az erről kapott bizonylatot és azonnal visszautalták a pénzt!!!


Barátnőm:

Nem szerettünk volna ismét 3 hetet várni, ezért kifizettük az 5000 Ft-os szállítást. Kb 1hét múlva a telefon itt volt, szintén fizetni kellett átvételkor, és szintén visszakaptuk a vámgarancia miatt.


A barátnőm Doogee típusú telefonjával volt egy kis baj, nem tudta letenni, mert sötéten maradt a kijelző. Írtunk az oldalnak, megadták egy pécsi szerviz címét, elküldtük a telefont és 1 hét múlva visszakaptuk hibamentesen!! Ebből csak a postadíjat kellett odafelé fizetnünk.


Kérdem én, mi éri meg jobban? Tisztában voltam vele már az első rendelésemkor is, hogy biztosan olcsóbban rendelik külföldről, de ha besz@rik, akkor küldözgetheted is vissza... Mi teljesen meg vagyunk elégedve az oldal nyújtotta szolgáltatásokkal. És a facebook oldalukat elnézve ezzel nem vagyunk egyedül! Bátran merjük ajánlani!

2014. aug. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
érdekes ez a friss regisztráció...hirtelen csak ezért regisztráltál, hogy megvédd a boltot, mint "elégedett vásárló"? :D
2014. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Eddig nem szóltam hozzá semmihez. Már pedig kötelező regisztrálni ha hozzá szeretnék szólni ugye :P Hiszel nekem vagy sem, megosztottam a véleményem.
2014. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!