Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mit kérjek, mire figyeljek...

Mit kérjek, mire figyeljek oda online telefonvásárlásnál?

Figyelt kérdés

az egyik adás-vételes oldalon nézegetek már egy ideje iphoneokat.sok esetben elég messze árulják, ezért nem tudom megoldani a személyes átvételt.viszont posta esetén hogyan győződjek meg a termék valósságáról?(kérjek pl IMEIt, meg miket még?)

előreutalni eleve nem utalnék, utánvét jöhet csak szóba.



2014. aug. 5. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy ne vegyél így telefont...
2014. aug. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Apróhirdető oldalról, mint pl. apród, jófogás, ahová elég egy kamu e-mail címet megadni hirdetéskor, csak személyesen vegyél át dolgokat, ne kérj semmit postázással még utánvéttel se. Komolyabb aukciós oldalak, mint pl. zsibvásár, vatera, egy fokkal biztonságosabbak, mert megnézheted az eladó értékeléseit, és megkapsz tőle minden személyes adatot, amikor vásárolsz. Olyantól vegyél, akinek már sok pozitív értékelése van.
2014. aug. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ugye feltünt már neked is, hogy az összes menő és drága dolgot Nyírtomajon, vagy azon túl hirdetnek? Ha még nem, akkor vegyél csak nyugodtan. Az utánvéttel se mégy messzire, mert előbb fizetsz, és csak aztán nézheted meg, mi volt a csomagba. A postást meg messze nem érdekli a sirámod, még ha meg is várja, amíg kibontod a csomagot
2014. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

kötelező személyes átvétel. akár félreértések miatt is, ha csak a legjobb esetet nézzük. eladó azt mondja szép állapotú, te megkapod, és apró karcok vannak rajta, akkor hiába fogsz neki reklamálni, szerinte az szép állapotúba belefér. másrészt pedig a rejtett hibák...akár megbízható az ember akár nem, nyilván oka is van annak, hogy el akarja adni. adni kell a sorsnak egy esélyt, lehet, hogy épp átnézed, és csak miután megvetted, rá 2 napra jelentkezik a hiba, de legalább tudod, hogy te erről semmiképp nem tehetsz. ha alapvetően kapsz egy telefont látatlanba, ami első pillanattól nem olyan, amilyenre számítottál, akkor végig ostorozhatod magad, hogy bezzeg ha megnézted volna, akkor biztos nem vetted volna meg.


amúgy meg nem tudom hol lakhatsz, szerintem országszerte elég sok helyen árulnak iPhone-t is. ha valami eldugott faluba aránylag olcsót látnál, azt felejtsd el, mert 90%, hogy kamu. rá akarnád beszélni, hogy személyesen veszed át, biztos azzal jönne, hogy oké, de csak jövő hónapba lesz az országban, úgyhogy addig meg lehet elviszik stb.

elég sok ilyen féreg van.

2014. aug. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"nyilván oka is van annak, hogy el akarja adni."


Az esetek 90%-ában az az ok, hogy kijött egy új modell, ami menőbb, vagy pedig megszorul a tulajdonos és kénytelen eladni az értékes kütyüjét, hogy meg tudjon élni. Nyilván van olyan is, aki a hibás cuccától akar megszabadulni, de én elég sok telefont vettem már használtan, és azt tapasztaltam, hogy ez ritkább.

2014. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen kétségeid vannak, felejtsd el a netes vásárlást, mert megszivatnak. Alapjában jó dolog a netes vásárlás, de kell egy kis rutin hozzá :)

Mindenki az utánvétes vásárlásban látja a megváltót, de b+ ki kell fizetned, addig a postás oda sem adja. Előrébb lennél?

Keress valami közeli eladót, mindent részletesen beszélj meg vele telefonon, 1-2000 Ft vonatozás belefér, hogy végre meglegyen az áhított ájfónod. Ha meg magáról a készülékről fingod sincs, vigyel el egy havert, aki már látott közelről is ilyet :) Volt itt már olyan kérdés, hogy "személyesen vettem át álmaim telefonját, de később rájöttem: klón, most mit csináljak" :))

2014. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
persze, különben én is ahányszor vásároltam használtan, nekem sem volt egyikkel sem bajom, de azért erre oda kell figyelni. öcsém iPhone 4-ével volt olyan, hogy valószínű 1x le volt ejtve, és a kijelző néha becsíkozódik(legjobb esetben a szalagkábel van olyan pozícióban, hogy hideg-meleg hatásra vagy érintkezik vagy nem), és hát ezt azalatt a 10-15 perc alatt, amíg kipróbáltam, nem jött elő, kifizettem, a csávó elment, rá pár percre előjött :D szóval sajnos vannak ilyenek. 4es voltam.
2014. aug. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!