Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon a jobb, samsung...

Kvindzsó kérdése:

Melyik telefon a jobb, samsung galaxy s5 vagy iophone 5s? Az is érdekel, hogy miért jobb?!

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
iPhone 5s :)
2014. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
sony xperia z2 :D amugy meg samsung galaxyra szavaznék ha csak a lakásod nincs tele apple cuccokkal. A samsungon android van ugyebár és az kompatibilis szinte mindennel. okostv,mások telefonja,bluetooth,smartshare stb. szebb jobb fotókat csinál vízálló. stb Jó most nemhiszem ,hgy arrakell a telefon ,hogy a delfinekkel úszikáljál havannában de pl ha ráburítasz este egy pohár vizet akkor nemkell ultrahangos szervízbe rohangálni a méregdrága telefonnal ,hogy kitisztítsák :) a kijelző is szebb és lehet hozzá később venni vagy akkor is akár gear karórát
2014. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Saavedro ***** válasza:

iPhone 5S


Egyértelműen jobb anyaghasználat.

Egyértelműen jobb ujjlenyomatolvasó.

Jelenleg a legfejlettebb architektúrájú processzort tartalmazza az okostelefonok kategóriájában.

Normálisabb, telefonhoz jobban illő méret, könnyebben hordozható.

Dupla LED-es villanójú, ráadásul a két villanó más tónusú.

120 FPS videofelvétel, Slowmotion videófelvételek készítésére alkalmas.

Stabilabb a szoftver.

2014. aug. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
egyértelműen jobb anyaghasználat.....ja az üveg jobban törik a fém jobban karcolódik....ujlenyomat olvasót mind2ben hülyeségnek tartom az esetek naytöbségében nem működik ha valami szutyok is van az ujjadon....a proci az végülis a telefonhoz jól megy bár netezésnél észrelehet venni a gyorsasági különbséget a samsung javára.
2014. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az a slowmotion meg pont annyit ér hogy berakod a videót valami szerkeztőbe és a gyorsaságot leveszed a felére :D
2014. aug. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Saavedro ***** válasza:

"az a slowmotion meg pont annyit ér hogy berakod a videót valami szerkeztőbe és a gyorsaságot leveszed a felére :D"


Hehe. Tipikusan az a fajta noob vagy, aki szerint a Timelapse is annyi, hogy az ember odarakja valahova a kamerát, aztán felgyorsítja a felvételt...erre nem tudok mit mondani, ha nem értesz hozzá, csak sajnálni tudlak.


"ja az üveg jobban törik a fém jobban karcolódik" - a Galaxyt hányszor kell leejteni, hogy vihesd a szervizbe?


"ujlenyomat olvasót mind2ben hülyeségnek tartom az esetek naytöbségében nem működik ha valami szutyok is van az ujjadon" - az iPhone esetében maximum akkor nem működik, ha flex-szel leviszed az ujjad. Hivatalosan leírták, hogy egyértelműen jobban, pontosabban működik, mint a Samsung megoldása. Mellesleg az ujjad mindig veled van, nem felejted el és nehéz hamisítani, főleg mivel a Touch ID csak élő szövetet érzékel.

2014. aug. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Zakathol ***** válasza:

Saavedro: No offense, de a timelapse és a slowmotion két különböző dolog, szóval csak óvatosan a noobozással, mert könnyen a visszájára fordulhat...


Egyébiránt én is az 5s-t ajánlanám. Az az ujjlenyomat-olvasó koránt sem olyan elcseszett, mint ahogyan a samsung fanok szeretnék beállítani. Van olyan helyzet ahol igenis hasznos, hiszen e mellé gyakorlatilag tetszőlegesen bonyolult jelkódzárat be tudsz állítani, amit - mivel nem is írod be sose - nem is lehet lelesni, miközben begépeled... A 4 számjegyű jelkódzár ugyanis kb halottnak a csók. Ha kicsit is figyelmes vagy, reggel a villamoson legalább 3 telefonnak simán lenézed a jelkódját. Ráadásul az Apple jelkódzárát nem lehet kikerülni hard resettel, míg az androidon 5-10perces meló.


A többi előnyét már felsorolták előttem korábban: sokkal minőségibb anyaghasználat, fejlettebb, 64bit-es architektúrájú processzor, jobb kamera, az iOS pedig minden korlátozottsága ellenére simán veri az androidot. A sok androidos kütyü többségében azért is kezd el vacakolni egy-két év után, mert boldog, boldogtalan bármit bárhonnan rátölthet, a fájlokat összevissza hányja a rendszer... ellenben az iOS-en minden alkalmazás saját "játszóteret" kap a memóriában és a tárhelyen egyaránt - lásd. sandbox.


Nem tud az iOS bluetooth-on bármilyen eszköznek fájlt küldeni. Szörnyű. Én mondjuk utoljára 3-4 éve próbáltam meg bluetooth-on átküldeni bármit is, az akkor még androidos készülékemmel...

"Testreszabhatóbb az android" - ja, mindenféle teljesen felesleges csilli-villi launchert, meg hátteret, meg widget-et tudsz mindenhova pakolni, ami csak a memóriát zabálja, valamint az amúgy elcseszett gyártói rendszert próbálod meg használhatóvá tenni. Ellenben az iOS van annyira kiforrott, hogy ezek feleslegesek, mert eleve jól néz ki és mindent könnyen, gyorsan elérsz amire szükséged van.

"Túlárazott az iPhone" - de azt mindig elfelejtik, hogy a Samsung csúcsgépei is mindig bőven 200 környéki kezdőáron jönnek ki. Az, hogy gyorsan vesztik az értéküket nem véletlen. Valamint az Apple csak csúcskészüléket gyárt, miért is várja mindenki, hogy középkategóriás áron adja? Marhaság.


Mindaddig amíg nem tapasztaltam meg a 4 fő mobilos oprendszerből 3-at (BB-t még nem használtam) nem tudtam, hogy miért szeretik annyian az Apple termékeit. Amint elkezdtem használni, és rájöttem, milyen lehetőségek rejlenek az Apple ökoszisztémájában, nem igazán tudom elképzelni, hogy más terméket vegyek. Ugyanis az Apple nem csak egy terméket kínál, hanem egy egész ökoszisztémát. Az eszközeik közötti együttműködés - a saját cégen belüli megoldásoknak és tervezésnek köszönhetően - egész egyszerűen tökéletes. Az androidon használható, külső gyártóktól származó össze-vissza megoldások meg sem közelítik az Apple megoldásait, pontosan azért, mert különálló gyártók, különálló megoldásokkal soha a büdös életben nem fognak tudni ilyen - a legelemibb alkotóelemektől kezdődően - koherens rendszert alkotni.


Kicsit túl kell lépni a megszokott, begyepesedett gondolkodásmódon, és több szempontból is vizsgálni az Apple-jelenséget: Ez egy üzlet. És mint olyan, a cég mindig is a saját érdekeit fogja képviselni amellett, hogy a vásárlókat maximálisan kielégítik. Az apple a modern üzletvilág alfája és omegája. Néhol egyetemi tananyag amit sikerült végigvinniük. Ezt pedig akárki akármilyen márka kedvelője, el kell ismerni.

2014. aug. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
7esel teljes mertekben egyetertek igaz nem egy allaspontom vagyunk de teljesen megertem amit ír ellenben a 6-ossal akinek valószínűleg a téma teljesen ismeretlen
2014. aug. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Saavedro ***** válasza:

"Saavedro: No offense, de a timelapse és a slowmotion két különböző dolog, szóval csak óvatosan a noobozással, mert könnyen a visszájára fordulhat... "


érzékletes példát írtam arra, hogy hogyan nem szabad felfogni dolgokat


mellesleg te támadtál 36%-os de utána valahogy nem reagáltál az érveimre semmit...ezek után nagyon ismeretlen nekem a téma

2014. aug. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5S sokkal jobb!
2014. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!