Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon a jobb, samsung...

Kvindzsó kérdése:

Melyik telefon a jobb, samsung galaxy s5 vagy iophone 5s? Az is érdekel, hogy miért jobb?!

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 16:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

igen, minden telefon addig vízálló, ameddig be nem ázik :D ezt a sony tulajok is és a samu tulajok egy része is megtapasztalta, mikor megpróbálta gariban megjavíttatni :D


nincs értelme ezen veszekedni, 5S több szempontból jobb.

ujjlenyomatolvasója is köztudottan jobb, de szerintem nem ilyen parasztvakító funkciók alapján kell választani.

az a fajta aktivációs zár, ami iOS7 óta van, az semelyik másik rendszerben nincs...így iEszközt csak az lop, aki kicsit sem ért hozzá...:D egy androidos telefonon meg csinálsz egy hard resetet, és már el is lehet adni. :D

nyilván nem kerül vissza hozzád egyik sem, de legalább öröm az ürömben, hogy drága tolvaj pajti lopott magának egy levélnehezéket...mondjuk én 5S-t nem vennék...az 5 is bőven kiszolgálja a usert legalább 2-3 évig...megnézem én, innentől 2 év múlva mit lehet kezdeni egy s4-el vagy s5-tel :D

2014. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A támadás és érvelés két különböző dolog. Amúgy meg minek érveljek a te támadásodra? Elolvastam és le..rom mondhatni. Most valaszolnek ra te megint írnál valamit ellene én megint oersze ezzel egyidejűleg minden szövegben egyre többet elmondanánk egymás anyjának a foglalkozásáról stb ehez meg nincs kedvem. Vegyen a kérdező azt amit akar úgyis kismillió ilyen és vagy ehez hasonló kérdés van. Meg elkell donteni hogy egy eveken at hasznalhato stabil rendszert akar plussz szolgaltatasok nelkul vagy egy plusz szolgaltatasokkal jaro inkabb kihasznalhato telefont a hetkoznapokban viszont csak rovid idelyig kb masfel ev.
2014. aug. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Saavedro ***** válasza:

"ezzel egyidejűleg minden szövegben egyre többet elmondanánk egymás anyjának a foglalkozásáról stb ehez meg nincs kedvem."


Ez rám azért - szerintem - különösebben nem jellemző.

2014. aug. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Zakathol ***** válasza:

#12: az a baj veled, hogy amikor már épp meggyőznél arról, hogy mégis vannak normális gondolataid, az utolsó mondattal mindig szembehugyozod magad...


"elkell donteni hogy egy eveken at hasznalhato stabil rendszert akar plussz szolgaltatasok nelkul" - Are you fkin' kiddin me? Pont arról a márkáról írod ezt aki a mobilpiac legszélesebb szolgáltatás-kínálatát biztosítja, ráadásul cégen belüli megoldásokkal?

Persze tudom, hogy mire gondoltál, nyilván csak félreírtad. Nos, amit kifejezni akartál is gyenge lábakon álló érv: Az iOS-t és WP-t ért legtöbbször hallható kritika, hogy kevésbé működik más rendszerekkel együtt, és hogy "nem testreszabható". Az első pontot még meg is értem, bár a bluetooth adattovábbítás hiányát káromlók, nem tudom miért nem veszik észre, hogy a technológia fölött eljárt az idő.... A másik, meg hogy nem testreszabható. Minek, ha önmagában jól elkészített az oprendszer? Minek másik launcher, ha eleve szép az összes ikon? Nyilván lehet, hogy valakinek nem tetszik, de a választás szabadságának hála vesz akkor másik platformot használó telefont. És itt szűnik meg "hibának" lenni a dolog. Mert egyéni ízlés kérdése, szubjektív. Minek az üres kezdőképernyő teletömve widget-el, ha az oprendszer úgy van elkészítve, hogy minden gyorsan elérhető, az összes hasznos funkció egy mozdulattal elérhető? Minek memóriazabáló widgetekkel teletömni a kezdőképernyőt, ami amúgy használhatóság szempontjából teljesen felesleges? A kezdőképernyőt kizárólag arra használod, hogy a menübe belépj, vagy a rajta lévő memóriazabáló widgetet elindítsd. De újfent kérdezem, ez miért jó? Érted... Én leszarom, neked meg az tetszik. De akkor kinek van igaza? Pont ezért nem hiba, hanem csak más megoldás.


Válasszon mindenki olyan operációs rendszert amelyik tetszik neki, de könyörgöm ha érveltek akkor valami olyat hozzatok fel ami tényleg, mérhető hiba. A funkcionalitásbeli hiányosságok mindig is felhasználónként eltérően fognak előnynek vagy hátránynak számítani, így nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy ez vagy az szar.


Amit saját tapasztalatból meg tudtam állapítani, hogy az iOS egyik hibájának tekinthető, a kevésbé IT-orientált felhasználóknak igenis gondot okoz megemészteni a "szinkronizáció" fogalmát. Az iTunes használata átlagjózsinak tényleg gondot okozhat.

2014. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utcsó igazdvan így visszaolvasva elég hülyén hangzik amit írtam nem. Így akartam fárad az ember. Se a testreszabhatosagon nem a hatterazineket ertem hanem mondjuk a bluetooth osszehamgolni a. Kocsimmal igy ahogy beulok mar kihangositon beszelek. Az akksi beallitasok hogy nezaplalja feleslegesen a hatterben futo alkalmazasokat.. Az itthoni smart cuccokkal való kompatibilitás (tv,nyomtato) ha kapok emailben egy filet nem kell a laptopot be kapcsolni hanem a myomtatora kiosztom a filet a telorol ami wifises mar nyomtatja is ezekre gondolok. Ezeket nem lehet egy iphonnal megcsinalni. Jo van benne vizszint meg ffüggőleges mérő meg iránytű...... Most már érted nem? :) utolsó előtti ha nem ilyen vagy akkor ezesetben elmézésedet kértem csak foleg itt gyakori kerdeseken elég sok a cinikus aki nem tud elviselni egy ellentetes gondolatot sem :/
2014. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Bluetooth annak tényleg hasznát veszem a kocsiban. Egy közel 10millás verda és bluetoothon komunikal a telefonommal azonnal kihangositja es meg akar a diktalasommal sms-t is ir. Erre mondod azt hogy eljart felettem az idö? Nemár... A magymamának pl van bluetoothos képnézegetője és tök jó hogy attudom kuldeni ra egybol a fotokat es nem kell microsd tyukszar kartyakkal pepecselni. Es tobbet beszélek a mamámmal mint a sirivel szóval nekem ez is egy fontos dolog. Jo az iphone lehet hogy jobb privat hasznalatra magadra testreszabod es elvagy vele. De hogyis mondjam az android jobnan a közösségre van építve. Pl amit az s5-t tud hogy egymashoz erinted es mar atis adta az adatokat... Ilyenekre gondolok. Aztan most megint mondhatod, hogy szembehugyoutam magamat bar ez eleg erkölcstelen megfogalmazás volt tőled és kívánom hogy azilyenek miatt majd egyszer valaki jól rugja szét a hátsódat de én ezen az állásponrom vagyok punktum. Volt iphoneom is most van z2-m es en ezt jobban kitudom hasznalni.
2014. aug. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Aztán engem mint 31%-ost lehet figyelmen kívűl hagyni, meg osztani meg fikázni amit akartok de a tények magukért beszélnek és én egy csúcskategóriás andriodban sokkal több lehetőséget látok. Nem feltétlen az s5-re gondolok.....sőt.. Az apple-el szerintem most is már szoros kapcsolatban álnak, hisz ha jól tudom az iphone 6-nak a samsung fogja szállítani a display-t. De most nem ez a lényeg. Én mindenesetre kipróbáltam az ios-t és keveseltem azt amit kaptam a pénzemért. Slowmo....dejó az ember két hét után megunja.....siri dejó amúgy tényleg jópofa bár ennyi pénzért lehetne egy magyar leányvállalat aki magyarra is lefordítja ezt a tyúkot..... Applestore nem tudom, hogy meg mindig fizetos e a nagy resze a cuccoknak bar az tetszett hogy nincs tele reklamokkal es virussal is joval ritkabban lehet osszefutni. A kamera mondjuk szerintem pocsék benne. Lehet ez csak igy utolag a z2-után. Az uj earpodsok sem hozták a felhipeolt reményeket ellenben az aktív zajszűrős sony fülhallgatóval szemben. A zsepi nagyságú képernyőt keveslettem de ez megint csak szubjektívitás. Nekem nagyobb biztonság érzetet ad hogy vizálló a telóm nemtudom miért de most például egy grillpartyn is kinhagyhatom az aszhalon nemgond ha valami ráfolyik rácsoppen. Én az applet egy jobb telefonnak titulálom de nem ennyiért. Oké ők megengedhetik maguknak az árat hisz nincs megegy ceg ami iosel adja a termeket ezert aztan nincs konkurencia sem. Én akkor éreztem először hogy lehúzás amit csinálnak amikor az 5sre vehető bőrtokot 12.000Huf ért árulták. Nemhogy 1het hasznalat utan olyan ocsmany lett hogy mehet a szemetbe de a kis...... K meg ra is irjak a csomagra angolul hogy hasznalatbol eredoen kopik a bőr. Az ülőgarnotúránkat 4éve 200.000ert boroztek ujra. Es az mem egy 10cm2 es kis darabb bőr. Na mindegy kinek a pap kinek a papné. Mellényúlni nemigen lehet max félre....if u knw what i mean....
2014. aug. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Uh...köszönöm szépen a válaszokat! :-)
2014. aug. 17. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!