Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldön sokkal olcsóbbak a...

Külföldön sokkal olcsóbbak a telefonok?

Figyelt kérdés

2014. aug. 14. 15:39
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen! Sajnos a szomorú igazság, hogy minden telefont csak velünk magyarokkal fizettetnek meg drágán! Például hallottam, hogy újonann egy 16 GB-os iPhone 5 Németországban átszámítva 50 ezer Ft körül van, míg idehaza majdnem a 3x-osa!
2014. aug. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ahol kisebb az adó mértéke, ott nyilván olcsóbbak. De csak kint éri meg megvenni, mert ha behozatod, szállítással már ugyanott vagy, mintha otthon vennéd meg.
2014. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

A magyar piac eléggé belterjes, és a szolgáltatóknak az az érdeke, hogy ne árban versenyezzenek.

Ennek jegyében magasra is teszik az árakat. Ha nem vagy tájékozott a dologban, megveszed, márpedig a magyarok többségét nem az éles ész és a láglátás jellemzi.


Az USA-ban természetesen mindig minden olcsóbb, bár amit én odakinn láttam, az alapján nem mertem volna kinn telefont venni, nem volt egyértelmű melyik sávon dolgoznak.


De ha olcsó telefon érdekel, nézz szét pl itt, és hasonlítsd össze az árakat.

A pósta ingyen van, és az ott látott árra 27% áfa jön rá.


[link]

2014. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokkal olcsóbbak. Persze figyelni kell arra, hogy milyen sávokon tudnak kommunikálni, másképp könnyen megütheti az ember a bokáját.
2014. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"újonann egy 16 GB-os iPhone 5 Németországban átszámítva 50 ezer Ft körül van, míg idehaza majdnem a 3x-osa!"


Ez érdekes... most néztem a német store-ban, 699 euro egy 16 gigás 5s. 314 Ft-os ojróval számolva ez 219e Ft. A magyar store-ban ugyanez 221e Ft. Nem látom a különbséget.


Ez persze 5s, az 5-ös már nincs forgalomban, ki tudja, miért 50e az a használt készülék...

2014. aug. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!