Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri várni az Android L-re?

Kacskovics Misi kérdése:

Megéri várni az Android L-re?

Figyelt kérdés

Vennék új telefont (kb 50-70ezer ft-t tudok rászánni), de maradt a kérdés: ugyelesz új Android, és vajon jó lesz-e rá? Vagy lesz-e rá gyárilag (nem szeretném én rábarkácsolni)? Olyan kütyüket (phableteket néztem, amik 5,5-6.0 kijelzőjűek, és bár nekem nagyon szimpatikusak, mindegyik Jelly Beant, legjobb esetben 4.4.2es KitKatet használ, tehát szinte tuti, hogy nem kap új androidot. Mindez nem okozna gondot, ha lenne annyi pénzem, hogy vegyek egy Nexus 5öt. Nexus 4re lenne, és talán meg is kapja az L-t, de mivel már 2 éves nem vagyok abban biztos, hogy laggmentesen vinni fogja.

Tehát: várjak még egy fél-háromnegyed évet arra, hogy megfizethető áron legyen Android L-es phablet, vagy tojjak az egészre, és álljak neki barkácsolni? Előre isköszi!


2014. aug. 20. 15:16
 1/1 b95 ***** válasza:

„ugyelesz új Android”


Természetesen lesz új android. Valószínűleg Lollipop néven.


„és vajon jó lesz-e rá?”


Ez így ebben a formában nem igazán értelmezhető az Android esetében. Ha a gyártó veszi a fáradtságot a frissítés elkészítéséhez, és a SoC gyártó sem hagyja abba a chip terméktámogatását, akkor lesz, máskülönben nem.


„Vagy lesz-e rá gyárilag (nem szeretném én rábarkácsolni)?”


Gyárilag biztos nem lesz rá, mert ha most veszel egy telefont, amin mondjuk 4.3 van, akkor az a gyári.

Amire te gondolsz, az a hivatalos gyártói frissítés. Erre ez előző részben megadtam a választ.


„Olyan kütyüket (phableteket néztem, amik 5,5-6.0 kijelzőjűek, és bár nekem nagyon szimpatikusak, mindegyik Jelly Beant, legjobb esetben 4.4.2es KitKatet használ, tehát szinte tuti, hogy nem kap új androidot.”


Miért ne kapnának? Elsősorban (meg úgy általában) nem ezen múlik dolog.

A 4.4.3 és a 4.4.4 csupán bugfix, emiatt sok gyártó nem foglalkozik velük, hanem megvárják a következő főverziót, ami úgyis tartalmazza ezeket.


Vegyél Motorola Moto G-t. 99%, hogy meg fogja kapni az L-t. Felesleges várnod arra, hogy megjelenjenek a gyárilag L-es készülékek.


Phabletek közül nem nagyon látok megfizehető árút, (mint azt írtad, már a Nexus 5 is gondokat okoz e tekintetben) ami valószínűleg megkapná az L-t, bár emiatt is felesleges várnod, mert csak az L nem fogja lenyomni a phabletek árát, sőt... Szóval ami jó, az drága lesz később is.

2014. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!