Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont érdemes...

Hunbula kérdése:

Milyen telefont érdemes venni? IPhone?

Figyelt kérdés

Megéri megvenni az új iPhone-t? Annyian szidják... Azon a pénzen akkor vegyek mást? Kíváncsi vagyok, ki mit ajánl, mik a tapasztalatok? Melyik telefonnak mi lenne az előnye, hátránya?

Mindenkinek előre köszönöm, remélem sok hasznos vélemény érkezik :)



2014. okt. 2. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

"Annyian szidják..." Mint minden iPhone-t. Külföldön főleg arroganciájával vívta ki az ellenszenvet az Apple (szeretnek mindent úgy beharangozni, mintha világmegváltó ötlet lenne), idehaza viszont főleg ára miatt fújnak rá sokan. Nincs vele egyébként különösebb probléma, iPhone-ok viszonylag egyenletesen teljesítenek (értsd: nincs mindent lehúzó "gyenge pont"), persze ha iOS korlátozásairól eltekintünk, ami személyfüggő, hogy problémát jelent-e.

iOS ugyanis zárt rendszernek tekinthető, példának okáért - Jailbreak nélkül - csak az AppStore-ból tudsz szoftvereket feltelepíteni, zenék, filmek telefonra felmásolásához külön program kell, nem tudod annyira rugalmasan testre szabni a kezelőfelületét, mint másik két rendszeren... Viszont alapvetően egy megbízható, gyors rendszerről van szó, és az új iPhone-ok még évekig támogatva lesznek.

Nézelődj a másik két platform irányába, ha ezek a korlátozások téged zavarnak, vagy ha pl örülnél, ha vízálló lenne a telefonod.

2014. okt. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Hát, ha ki akarsz adni 250k forintot egy alsókategóriás okostelefonért akkor vedd meg az iPhone 6-ot, ha inkább egy jó ár-érték aránnyal rendelkező, felsőközépkategóriás okostelót akarsz, akkor a OnePlus One-t tudom ajánlani, habár új márka de felveszi a versenyt bármelyik duplaolyan drága készülékkel.
2014. okt. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
*Előző vagyok, alsókategóriás helyett középkategóriást akartam írni.
2014. okt. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ha megengedheted magadnak akkor vedd meg. Az előző válaszoló marhaságokat ír.


Az iPhone 6 hogy lenne már középkategóriás? Prémiumkategória, ahogy a Samsung vagy a Sony legkomolyabb termékei is. A hardvere nem a legerősebb, de ez ne tévesszen meg, mert az nem minden.


Az ilyen Nexus meg One Plus one telefonok megbízhatatlanok, kalap szart sem érnek.


Tényleg baromi drága egy új iphone(bár az előző válaszolóval ellentmondanék ismét, 250k-t szinte senki nem fizet érte, szolgáltatón keresztül csomagban sokkal olcsóbban megkapod), de garantáltan minőséget kapsz a pénzedért. Én most adtam el a 4-esemet 4 év használat után, majdnem 40 ezer forintot kaptam érte. Soha nem volt szervízben, úgy működik mint 4 éve.


A Samsung Galaxy 5 is hasonlóan jó gép, igazából az operációs rendszer ami alapján választanod kell: inkább egy szabad kezet adó, testreszabható de néha instabil rendszert szeretnél(android), vagy egy megbízható, pontos, de zárt és kevesebb lehetőséget nyújtó rendszert(iOS).

2014. okt. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos kommenteket. :)


Eléggé elgondolkodtam a dolgon, szolgáltatón keresztül venném meg, úgy a részletek nem lesznek vészesek rá.

Nézegettem, miben különbözik az 5S-től, az a másik kiszemeltem, igazán nem vagyok benne biztos, hogy annyival jobb lesz a 6/6plus, de ettől függetlenül nagyon az Apple felé hajlok. Jelenleg Samsungom van, soha többet az életben, naponta többször is falhoz vágnám szívesen, pedig nem vagyok egy szélsőséges felhasználó.


Ezek alapján tisztázódik, hogy iPhone, egyszerű dolgokat akarok vele, de azt csinálja meg gyorsan, majd x idő elteltével is. Nagy kijelzők meg über hangszórók sem fontosak, a hardverkülönbség más gyártóktól meg nem fog tudni érdekelni sajnos ha kevésbé stabil a szoftver.:( A megbízhatóság a fontos és ez alapján úgy tűnik iPhone lesz.

2014. okt. 3. 09:50
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
2014. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%

Előző vagyok, aki a sebesség tesztet linkelte.

"Az ilyen Nexus meg One Plus one telefonok megbízhatatlanok, kalap szart sem érnek."


Használtad már?? Ja nem csak ész nélkül írod zsigerből a baromságot. Te mivel is vagy különb, mint egy apple hater?? Ja, hogy semmivel sem, te egy elvakult apple fan vagy. Erről ennyit.

2014. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

azt azért tegyük hozzá, hogy aki előfizetéssel, szolgáltatótól vesz telefont, az se normális itthon. iPhone 5S is 97ezernél kezdődött a lehető legdrágább havidíjas csomagban. amerikában az at&t meg hozzádvágja ~25ezerért, és még választhatsz is, melyik csomagot kéred mellé...:D

aztán azért a jó drága csomagért meg kapsz egy hulladék szolgáltatást 2 évig...szóval én részemről sokkal kifizetődőbb, ha apple store-ból megrendeljük drágábbért, függetlenül, és azzal a sim kártyával meg csomaggal használom, mivel akarom. :D


kérdésre válaszolva teljesen rendszerfüggő a dolog, hogy neked mik az igényeid. valószínű aki lehúzza, legtöbb esetben sosem próbálta ki, hiszen olyan drága, hogy véletlenül sem venné meg csak úgy kíváncsiságból, szóval 90%, hogy az ő véleménye nem hiteles.

most is az új iPhone-t csak azzal képesek fikázni, hogy hát hajlik...de én véletlenül sem venném a 6-ot, most is 4,5"-es telóm van, és nem kényelmes számomra...5S-t viszont már az ára miatt is érdemesebb venni. de ez csak akkor igaz, ha iOS-t szeretnél.

2014. okt. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező: én múlt héten vettem iphone 6-ot, nagyon meg vagyok vele elégedve, az előző telefonom a samsung s5 a közelébe se ér, napi szinten lep meg az iphone azzal hogy mennyire jól ki van találva a rendszer, veszteni nem tudsz rajta mert 210ért vettem és már ketten is meg akarták venni 250ért :)
2014. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Hetes: nem értem, miért írod, hogy elvakult Apple fan vagyok, ha elolvasod rendesen a kommmentemet akkor látod hogy nem így van. Remek felsőkategóriás androidos telók vannak, de az általam említett kínából rendelendő csodamárkák szarok. Nexus-om volt pár hónapig, One plus izét meg két kollégám rendelt pár hónapja. Bejelentették, hogy ilyet vesz, akinek van esze, mutatták hogy milyen erős hardvere van, de gyakorlatban instabil az egész, mintha egy béta telefon lenne.
2014. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!