Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos csalás? SOS help!

Telefonos csalás? SOS help!

Figyelt kérdés
Többször hívott egy idegen külföldi szám, de nem vettem fel mert tudom hogy ha külföldi akkor én is fizetek ha beszélünk. Amin hívott azt a számomat nem használom, tehát ismerőseim nem ezen keresnek. nagyon fura, mert azóta többször is hívogat ugyanez a szám, 13 jegyű ez is gyanús. beírom a számot hátha mást is hívott:+4369981235838. Nincs külföldi ismerősöm sem. Tényleg át akartak verni? Járt még valaki így? Mit csináljak ha állandóan hivogat pedig kinyomom a hívást? Valaki pls. segítsen!
2010. jan. 22. 18:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi tudakozónál érdeklődtél már kié ez a szám?Ismerősöd esetleg nem dolgozik külföldön? Nekem az unokatesóm kint volt és vett ottani mobilt,mert olcsóbb ha azzal telefonál Magyarországra.
2010. jan. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért fizetnél?

Egyébként ez egy ösztrák mobil szám.

2010. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

En csak ezt talaltam nem remitgetes celjabol, mert amit leirtal akarmi lehet.

Ha mar visszahivtad, ha esetleg z van akkor mar "mindegy"

De ha felveszd azzal nem nveled a szamladat, es lehet csak egy teves hivas!

Mindenesetre ezt billesztem, ezt talaltam.

(Nem tom igaz vagy nem igaz)

"RENDŐRSÉGI ÉRTESÍTÉS!!!



Kuti Erika r. szds.:

...tovább »


Megyei kollégámtól kaptam a figyelmeztetést.


Kérem, küldjétek tovább minél több ismerősötöknek.



Figyelem... fontos!!!



A hétvégén az én telefonomra is érkezett egy +39.....-es hívás, de nem


vettem észre, és mivel Olaszországra tippeltem, és senkit nem ismerek, aki


most ott lenne, nem hívtam vissza.


Szóval ez tényleg létezik.



A T-Mobile megerősítette a hírt, kérlek, olvassátok el figyelmesen!



Február 5.-én a Belgrádban megtartott Hitelcsalások megelőzésére vonatkozó


Fórumon, Marija Kusity, a fórum elnöke és a Raiffeisen bank dolgozója a


következő értesítést közölte:



"Engedjék meg, hogy felhívjam figyelmüket egy újfajta


bűncselekményre.


Európában már több ilyen történt, sajnos hozzánk


is eljött.


A bűncselekmény folyamata a következő: a mobiltelefon


kijelzőjén megjelenik egy nem fogadott hívás.


Erre az értesítésre sor kerülhet anélkül is, hogy a telefon megcsörrenjen.


A mobiltelefon-tulajdonos, miután megnézte, hogy milyen számról van szó, és ha a


hívószámok a következők: +39., +390., +391., +392., +393., +394.,


(ebben a konkrét esetben +393193260045 +393193260045 szám volt), és mindjárt


kitörli a számot, abban az esetben további következménye nem lesz,


de ha felhívja ezt a számot, a bűnözők áldozatává válik.


A konkrét esetben a mobiltelefon tulajdonosa jelentkezett az említett számra, és ezzel az egy hívással több mint 2.000 EURO-s költsége keletkezett.


Ugyanis ha jelentkezünk ezekre a számokra, nincs lehetőség rá, hogy megszakítsuk a vonalat, s óriási költségek keletkezhetnek a telefonszámlánkon."



A Belügyminisztériumtól kapott információk szerint mar tob ilyen eset tortent nallunk is."

2010. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Ilyen osztrák számról én is kaptam hívást.

Semmi következménye nem volt.

2010. jan. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyik idősebb ismerős járt hasonlóan, bár ő nem vette fel mégis kb 16 ezer ft keletkezett az előfizetésén, ami természetesen meg lett reklamálva..


Egyébként ha bekapcsolod a nemzetközi hívástiltást és az emelt dijas telefonszámok tiltását, máris védve vagy!!


Hívd fel a szolgáltatód és kérd a fenti kettő aktiválását!

2010. jan. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha előfizetésed van akkor olyat is lehet kérni hogy napi híváslimit beállítás (forint összeg)
2010. jan. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nincs se osztrák, se más nemzetiségű ismerősöm (pedig amerikai nagybácsinak örülnék), de viccet félretéve. Igenis lehet plusz költségem ha külföldről hívnak engem mert a határtól a különbözetet a hívott fél fizeti. Ezért van az hogy ha kimész külföldre, be kell állítani a roamingot, és onnantól ha pl. anyu hív hogy megkérdezze szép-e az idő, akkor ő is fizet, meg én is a hívás után. Ezért nem akarom felvenni.

Kártyás vagyok, remélem így is le lehet tiltani a nemzetközit és az emelt díjast, ezt meg is fogom tenni még ma. Azért voltam ilyen gyanakvó, mert én is olvastam azt a körlevelet és nagyon hihető hogy vannak ilyen csalók.

2010. jan. 23. 08:40
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Rosszul ismered a rooming szolgáltatást!

Ha valaki kimegy külföldre és roomingol, akkor 1× megfizeti a saját hálózatának a percdíját és még 1× a kinti hálózat percdíját és még némelyik szolgáltató felszámol + rooming költséget..


Én Vodafonos vagyok, nyáron 1 hónapot voltam kint Olaszban és sokszor hazatelefonáltam a szülőknek / rokonoknak / barátoknak. Nekem magasabb lett a számlám, de akiket hívtam azoknak nem.


Szóval ez hülyeség, ha téged hívnak itthon külföldi számról, nem számolnak fel semmilyen plusszdíjat. Ha nem hiszed hívd fel a szolgáltatódat! :)

2010. jan. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
egyszer engem is hívott egy Bécsi szám,én felvettem,de nemszólt bele senki,a vonal megszakadt,de pénzem nem veszett el,legalábbis ugy tudom.De visszahívni eszem ágába se lenne egy ilyen számot.
2010. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a Vodafonnál, a honlapjukon meg is van az infó. Igenis fizetsz ha fogadod a hívást:

Fogadott hívások esetén Csak a 319 Ft kapcsolási díj (minden megkezdett 10 perc után kiszámlázásra kerül)

De 1x sem fizetnék azért hogy kiderüljön ami nyilvánvaló, hogy nem engem keresnek.

Amúgy mivel nincs Passport díjcsomim, lehet h még drágább is annál mint amit írtam, de ezt találtam.

2010. jan. 23. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!