Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobiltelefont kínából? Melyiket?

Mobiltelefont kínából? Melyiket?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek a mobiltelefonokhoz, mert nem érdekelnek. Sok jót hallok a kínai okostelefonokról, de viszonylag kevés tapasztalat van velük. Tud valaki konkrét típust ajánlani, ami max. 40-50 ezerbe kerül, és megbízható, stabil típus? Nem igazán játszanék rajta, de a halálom, ha egy telefon lefagy, lelassul. Elsősorban telefonálásra kell, másodsorban kiváltanám vele a kocsiban lévő GPS-t. Illetve nem ártana FLAC lejátszás, és egy valamennyire használható kamera. Az sem ártana, ha nem lenne túl érzékeny a sérülésre, mert nem szeretek ezekkel hímestojásként bánni.

2014. okt. 18. 18:33
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Ma jött meg a telefon, egész gyors volt, vámot is megúsztam. Működik, magyar, google van rajta. Antutu szerint stimmel, 18000 pont körül kapott ahogy kijött a dobozból. Remélem, hogy később sem lesz vele gond.
2014. nov. 4. 19:38
 22/23 anonim ***** válasza:
Sajnos egy idő után minden telefonnal akadnak gondok.
2014. nov. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Két bosszantó dolog ütötte fel eddig a fejét. Az egyik, hogy nem ébresztett a sleep as android. A másik, hogy ha számítógépről másolok rá, akkor gyakran megszakad a másolás, fogalmam sincs miért. Van, hogy ad hibaüzenetet, van hogy csak megáll a vonal félúton.

Könnyen orvosolható, de vagy három különböző memória és akkumulátoroptimalizáló program fut egyszerre, amiből egy szerintem elegendő lenne. Majd ha kitapasztaltam valamennyire, törlöm a feleslegeseket. Marketből is három van, azokat sem tudom, hogy van-e értelme megtartani. Indulás után 80% körüli memóriaterhelés volt, ezért letiltottam pár program automatikus indítását.

A kezelőfelületet kezdem megszokni, egész jó. A security app nagy pluszpont nálam. Itt be lehet állítani, hogy mihez férjenek hozzá a programok. Ennek segítségével kiderült, hogy a viber teljesen önállóan fényképeket akar készíteni, akkor is, ha épp nem is használjuk. Le is töröltem, egyrészt ne kémkedjen, másrészt emiatt összevesztek a kamerával, ami okozott pár egyéb anomáliát. Orvosolható lett volna, ha engedélyezem neki a kamerát, de kösz, inkább ne fotózgasson nekem.

Az akku elég gyorsan merül, minden éjjel tölteni kell majd. Estére már sírt, hogy 30% alá merült, pedig nem nyomkodtam túl sokat.

Lassulást eddig nem tapasztaltam, bár nem fut rajta millió alkalmazás. Igazából főképp telefonálásra kell, meg néha rákukkantani e-mailre, pár szokásos weboldalra. A telefon rész is jónak tűnik, mindenki tisztán hall és én is őket.

Összességében nekem egész jónak tűnik, csak ki kell derítenem az USB és ébresztés probléma okát, és megoldani.

2014. nov. 6. 13:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!