Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen tudatlanok az...

Miért ilyen tudatlanok az emberek amikor a internet világában már mindennek nagyon könnyen utána lehet nézni?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a netes fórumokat és sokan még mindig azon a szinten vannak,hogy

- a 13MPixeles kamera jobb, mint a 8. (azt tényleg olyan nehéz felfogni, hogy nem a megapixelek számítanak a képminőségnél)

- a 4 magos proci jobb, mint a 2 (azt tényleg olyan nehéz megérteni, hogy nem a magok száma számít?)

- a full HD kijelző jobb, mint a retina (a különbség nem vehető észre)


Számtalan teszt van, amit ha megnéz az ember, akkor tudja, hogy a megfelelő technológiájú 2 magos cpu simán elveri a 4 magost.

A kamera teszteknél is rengeteg teszt van amiben jól látható, hogy nem a megapixelek számítanak.

A kijelzőnél mi értelme van a 51858585494949 pixelnek, hogyha úgysem látni a különbséget?


Tényleg ennyire sok a birka, vagy ezek az emberk csak szándékosan trollkodni akarnak?


Tényleg nem értem.



2014. okt. 25. 11:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általánosságban elmondható, hogy egyszerűbbnek szokott tűnni valakit megkérdezni mint utánaböngészni. Ez nem csak a kérdésben szereplő példára igaz.
2014. okt. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az nyilván egyszerűbb. Hanem arra értettem, hogy van akinek csak addig terjed a tudata, hogy a 8 magos telefon jobb, mint a 4. És kész. Ő csak azt látja, hogy hány mag. Az számára mellékes, hogy a 8 magos teljesítménye kb a 60%-a mondjuk a 4 magosnak.

Ugyanez igaz a kameráknál is meg más területeken.


Azt látom, hogy főleg az android fanokra jellemző ez és főleg, akkor amikor az iPhone-nal kapcsolatos fórumokba beszabadulnak.

De láttam már androidnál is, amikor valaki nem tudta felfogni, hogy a 8 magos MTK chip nem tudja azt, mint a 4 magos Snapdragon.

Meg más területeken is látható ez a jelenség.


Tehát tényleg ennyire tudatlan valaki, hogy azt hiszi, hogy a 4-8 mag jobb, mint a 2-4 és nem képes felfogni, hogy más technológia és pont, hogy nem jobb?

2014. okt. 25. 11:52
 3/14 anonim ***** válasza:

Az ember nem racionális lény. Ebből indulj ki.


Teljesen igazat adok neked, mert valamennyi műszaki példa helytálló. Rengeteg olyan szerencsétlent látni, aki attól reméli a fotós készségeinek a javulását, ha nagy lencsés drága gépet vesz, amivel ráadásul a kutyáját, vagy a gyerekeit fotózza.

Nagyon sokan vesznek olyan telefont, amiben a magok többsége azzal van elfoglalva, hogy memóriát frissítsen szabadidejében, vagy a kijelző zökkenőmentes gurítását megoldja.


Az élet nem erről szól, de a tudatlan többséget kedves kérdező nem fogod tudni jó irányba terelni, kedves kérdező.

2014. okt. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as.

Senkit sem akarok terelni. :)

2014. okt. 25. 12:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Az emberek minimum 90%-a, de lehet inkább 99%-a nem ért a számítógépekhez, meg semmilyen műszaki dologhoz.


Nem is érdekli őket, így nem néznek utána, hogy mégis hogyan működik, miért jó valami, miért rossz, stb.


Pl. tegyük fel téged nem érdekel a politika, így nem csoda, ha nem nézel utána, hogy melyik ország milyen kapcsolatban áll egymásba, vagy hogy már megint mi folyik a közelkeleten, stb.

Átlagembert nem érdekli a technika, technológia (legalábbis azon kívül, hogy Facebook-ra fel tudjon menni), így nem fog időt fordítani arra, hogy megértse ennek az egésznek a működési elvét.

2014. okt. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ma 12:33

Az addig rendben is van. Viszont, akkor miért okoskodik a fórumokon.

A politika tényleg hidegen hagy teljes mértékben. Nem is látogatok politikával kapcsolatos oldalakat és nem okoskodok azokon, sőt az FB-n is tiltottam az összes ilyet.

2014. okt. 25. 12:57
 7/14 A kérdező kommentje:

Az előbb kérdés lett volna csak véletlenül pontot tettem a mondat végére.

Tehát:

Viszont, akkor miért okoskodik a fórumokon?

2014. okt. 25. 12:58
 8/14 anonim ***** válasza:

mert okosnak hiszik magukat...

a peldaidbol kiindulva okes hogy tudatlanok, hisz nem mindenki ert a technologiahoz, de a leginkabb marketing aldozatok, szepen beadjak nekik papiron hogy a 4tobb mint a 2, es hogy vedd meg mert az jobb es igy pistike tudja verni a nyalat hogy neki mennyivel jobb telefonja van

2014. okt. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ma 13:18

Ha ezek az emberek a marketing "áldozatok", akkor miért mondják, hogy az iphone használók azok?

Mert pont az ilyen emberektől olvasom ezt.

Az iPhone mögött is nagy a marketing az tény. Viszont ott pont nem azzal példálóznak, hogy hány magos a készülék. Ott a felhasználói élmény az ami megfogja az embert.

Na most ha veszek valamit, akkor nekem nem az a lényeges, hogy hány magos, hanem az, hogy az a termék mennyire felhasználóbarát és mennyire használható.

Hiába veszek meg egy 8 magos készüléket, hogyha az nem nyújtja azt amit.


Nekem androidos készülékem van és tisztában vagyok vele, hogy mik a korlátai nem várom el, hogy egy iphone minőségét és tudását hozza. Bár teljesítményben az 5S-t megüti, mert egy csúcshardver van benne. Viszont megtapasztaltam, hogy vannak hibái. Persze árban is jóval olcsóbb volt mint egy iphone, sőt a csúcs androidos készülékeknél is olcsóbb volt.

Ennyi erővel én is mehetnék és fröcsöghetnék a samsung, meg htc és egyéb fórumokban, hogy milyen hülye az aki samsungot vesz, mert a marketing áldozata.

Mégsem teszem. Pedig naponta látom, hogy vannak olyan emberek akik azzal jönnek, hogy az iPhone csak két magos.

De azzal ezek szerint nincs tisztában, hogy egy kétmagos processzorból nagyobb teljesítményt kihozni, mint egy négymagosból, mekkora mérnöki munka. Nekik csak addig terjed az értelmük, hogyha kétmagos, akkor az nem ér annyit, mint a négymagos. Mert én ezt látom nap, mint nap.

2014. okt. 25. 13:29
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

#9


Apple fanok is ugyanannyira buták, és ugyanannyira bedőlnek az üres markeginges szövegeknek, mint más felhasználók, talán még jobban is, mert az Apple elég durván nyomja a marketinget.


Igen, sokan jönnek a felhasználói élménnyel, de ha hiszed ha nem, az is csak a marketingnek köszönhető, mert az Apple meggyőzött rengeteg embert, hogy az iOS meg az iPhone az nem csak egy egyszerű OS meg egy telefon, hanem egy élmény. Ha az Apple nem nyomta volna le ezt az emberek torkán, akkor magától senki sem kezdte volna el mondani.

Marketing az egész.


Meg folyton a retina kijelzővel jönnek az Apple fanok, meg a fú de durva legújabb A8-as chippel, mert az a király, de egyikőjük sem tudja, hogy miről beszélnek.


Szóval buta mindenki, nincs kivétel, Androidos felhasználók is ugyanannyira buták, mint az iOS-esek, az a kevés ember aki ért hozzá meg idegeskedik a rengeteg téves kijelentésen, amik a sok fórumon keringenek.

2014. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!