Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért ilyen tudatlanok az...

Miért ilyen tudatlanok az emberek amikor a internet világában már mindennek nagyon könnyen utána lehet nézni?

Figyelt kérdés

Olvasgatom a netes fórumokat és sokan még mindig azon a szinten vannak,hogy

- a 13MPixeles kamera jobb, mint a 8. (azt tényleg olyan nehéz felfogni, hogy nem a megapixelek számítanak a képminőségnél)

- a 4 magos proci jobb, mint a 2 (azt tényleg olyan nehéz megérteni, hogy nem a magok száma számít?)

- a full HD kijelző jobb, mint a retina (a különbség nem vehető észre)


Számtalan teszt van, amit ha megnéz az ember, akkor tudja, hogy a megfelelő technológiájú 2 magos cpu simán elveri a 4 magost.

A kamera teszteknél is rengeteg teszt van amiben jól látható, hogy nem a megapixelek számítanak.

A kijelzőnél mi értelme van a 51858585494949 pixelnek, hogyha úgysem látni a különbséget?


Tényleg ennyire sok a birka, vagy ezek az emberk csak szándékosan trollkodni akarnak?


Tényleg nem értem.



2014. okt. 25. 11:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"Igen, sokan jönnek a felhasználói élménnyel, de ha hiszed ha nem, az is csak a marketingnek köszönhető, mert az Apple meggyőzött rengeteg embert, hogy az iOS meg az iPhone az nem csak egy egyszerű OS meg egy telefon, hanem egy élmény. Ha az Apple nem nyomta volna le ezt az emberek torkán, akkor magától senki sem kezdte volna el mondani.

Marketing az egész. "


Azért nem csak marketing. Mert hiába harangoznak be valamit, hogyha az nem úgy van. Akkor a vásárló csalódott lesz és nem veszi meg újra annak a cégnek a termékét.

Ez legfeljebb akkor működik,hogyha egyszer akarunk valamit eladni.

Az tény, hogy az apple nem gagyi felhasználói élményt ad.

Amit viszont látok pl egy samsungnál, hogy tele van minden fölös funkcióval, aztán a user a negyedét ha használja.

Amire viszont a samsungnál nem figyelnek annyira az pont az, hogy a usernek milyen benyomása van a készülékről összességében.

Erre az apple nagyon nagy hangsúlyt fektet, mivel ez fogja meg a usert. És ebbe tartozik a menük kinézete az ikonok és minden.

Bár az utóbbi időben az iOS7 óta eléggé szét van esve szerintem szoftveres téren az apple.

Nekem pl androidnál az a fekete menüs kinézet egyenesen ocsmány. Még szerencse, hogy az én telefonomon nem olyan a menü, viszont még így is sok helyen találkozom a fekete-türkiz/kék kombinációval.

Ez meg az alap android rendszer kinézete. Azon bőven lenne mit tuningolni.


Azokat meg hagyjuk akik csak azért vesznek iphone-t mert az menő. Azok tényleg buták, de nem csak ezek az emberek vannak jelen a fórumokon és ők vannak kevesebben a mindennapi életben csak nagyobb a szájuk. Sőt sok értelmes apple userrel találkozom a fórumokon.

2014. okt. 25. 13:57
 12/14 anonim ***** válasza:
A hexaclor-exo-epoxi-okathidro-endo-exo-dimetilén-naftalinról tudsz valamit, kérdező? Szerintem nem. Mégsem állítom, hogy tudatlan vagy. Téged a rágott alma érdekel, engem meg a dieldrin hatásmechanizmusa. Nagy cucc.
2014. okt. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ami téged érdekel az csak eléggé szűk réteget érint. Viszont a mobilpiac meg nem. De ezért kár volt ide jönnöd, hogyha nem tudsz értelmes választ adni.

Ki beszélt itt a rágott almáról nagyokos? Mert én nem arról beszéltem, én arról a jelenségről beszéltem, hogy az embereknek könnyebb hülyének lenni, mint utána nézni olyan dolgoknak, mint amiket itt felsoroltam.

2014. okt. 26. 15:50
 14/14 A kérdező kommentje:

Mellesleg meg androidos telefonom van szóval ezt csúnyán benézted.

Már korábban is leírtam okoska.

2014. okt. 26. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!