Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Leejtettem az iphone 5s-m,...

Leejtettem az iphone 5s-m, lehet valamilyen baja?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma reggel nagy szerencsétlenségemre, miközben ültem a konyhában a széken, valahogyan kiesett a nadrágom zsebéből a telefonom, és a keretére esett. Gyorsan felvettem, és semmi baja, azon kívül hogy, a keret alján úgymond "lejött" egy kevés fém, és egy nagyon kicsit benyomódott a keret. A keret másik felén meg szintén deformálódott, de nagyon kicsit ott is. Kb akkora mértékű hogyha hátulról nézed, gyakorlatilag észrevehetetlen. De, azért mégis. Pár hete van meg, és pont ma akartam volna rendelni rá egy spigen tokot. Kipróbáltam, minden funkciója teljesen jól működik, úgy látszik hogy ugyanolyan gyors meg minden mint eddig. Az lenne a kérdésem, hogy ha minden rendben, ujjlenyomatolvasó is meg minden működik, akkor nem lett semmi baja igaz? Kb fél méternél kicsit többet eshetett. Tehát, olyan nincs hogy leesett és belassul majd a telefon, és lassabb lesz mint amúgy, hanem, vagy rossz és lett valami belső baja, és nem működik. Vagy teljesen ép és ugyanolyan mint régen ? Mielőtt még valaki mondaná,hogy újgazdag köcsög, leszügezném, hogy a tudása miatt vettem a telefont, suliba, buszon, villamoson, soha elő sem veszem. Osztálytársaim sem tudják hogy iphone-m van, direkt hogy elkerüljem az ilyen beszólásokat, mert nem felvágni vettem meg. Köszönöm szépen a válaszokat.

2014. okt. 25. 21:38
1 2
 1/13 bp1985 ***** válasza:
45%
Fél méter esést ki kell bírnia, nem lesz baja. Mondjuk elég érdekes, hogy ennyitől sérül...
2014. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát, én is azthittem, hogy semmi baja, fémből van. Dehát, úgy látszik mégsem. próbáltam, lőni róla egy fotót, de túl sötét van, nem tudok éles képet készíteni a fényképezőgéppel. Ha, holnap még visszanézel ide, akkor rakok fel egy képet. Nagyon minimálisan sérült, de azért sérült.
2014. okt. 25. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:

Gyorsulásmérőt illetve digitális iránytűt ellenőrizd, a MEMS alkatrészek elég sérülékenyek. De fél métert valóban ki kellene bírnia.

Lassulástól nem tartanék; extrém esetben ugyanakkor - ha megsérül az alaplapon 1-2 forrasztás - stabilitással problémák lehetnek, de nem túl valószínű, hogy ilyen esetedben fellépne.

Ami fél méternél is könnyen szokott sérülni, az a kijelző, de ugye azt észrevennéd:)


"Mondjuk elég érdekes, hogy ennyitől sérül..."

Abszolút nem az. Alumíniumból van a készülék háza, amely elég puha fém, ezért könnyen sérül.

2014. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lementem, megmértem, és pontosan valami 51-52 cm-t esett a zsebemet is beleszámítva. És ilyen konyhai csempeszerűségre vagy mi. Megnéztem az iránytűt, az működött, de a gyorsulásmérőt nem tudom hol kéne megnézni. A telefont ki is kapcsoltam, majd újra be. be is bootolt huszon másodperc alatt. Mobilnet, wifi, működik. T-mobile hálózatára is felkapcsolódik, tehát tudok telefonálni. Játékok futnak, ugyanúgy. Úgy tűnik minden ugyanolyan gyors, és gördülékeny. Sokat, gyűjtöttem rá, és nem gondoltam volna hogy ki tud esni a zsebemből. Remélem nem lesz semmi baja hosszabb távon sem.
2014. okt. 25. 22:09
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyorsulásmérőhöz teszteléséhez pl gyári digitális iránytű alkalmazásban swipe-olj egyet jobbra:)
2014. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A wipe az a jobbra elhúzás? Mert, ott ilyet mutat, hogyha leteszem az asztalra akkor hány fokos az eltérés. Egyébként az asztalon -1 fokot mutat, mondjuk szőnyegen áll az asztal.
2014. okt. 25. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt gyorsulásmérő alapján írja ki, kb reális az eredmény, tehát jól működik.
2014. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És, azt meg lehet vizsgálni, hogy az alaplapon van e valamilyen gond ?
2014. okt. 25. 22:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj. Szerintem mar nem lesz baja. Nem eset olyan nagyot.
2014. okt. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Most egész este direktbe terheltem és nyomogattam, de nem vettem észre semmilyen abnormális működést. Ugyanolyan rohadt gyors szerencsére mint eddig. Rendeltem rá egy spigen neo hybrid tokot. Az remelem jól fogja védeni. Basszus ha kibirta volna azt a pár napot amíg kihozzak a tokot. Na mind1. Szerencsére úgy néz ki azon a kis pezúron kívül semmi baja sincs.
2014. okt. 25. 23:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!