Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy Y S5360 telefon...

Lili43 kérdése:

Samsung Galaxy Y S5360 telefon rootolása? A telefonomon egy szaküzletben megcsinálták a telefonom rootolását.

Figyelt kérdés

A telefonom ezt írja, tárhely info: belső 17% üres, SD kártya 95% üres, SD kártya 2. partíció nem található, rendszer 6% üres, gyorsító 57% üres.

Letöltöttem a link2sd és a superuser programot, de sajnos nem tudok átmásolni az SD kártyára semmit. A link2sd program ezt a hibát írja ki: A Link2sd nem tud root hozzáférést szerezni. Ha van root hozzáférése, kérjük nyomjon az "engedélyez"-re a superuser kérdésnél. Ennek a problémának a megoldásában kérném a segítségeteket.



2014. okt. 29. 07:53
1 2 3 4
 1/33 Oceanis ***** válasza:
Ha a telefonod tényleg rootolva van, akkor indítsd el a superuser-t és telepítsd vele a megfelelő könyvtárakat. Ha ez sem működik, akkor a "váltás másik root alkalmazásra" opcióval távolítsd el a superuser-t és telepítsd a supersu-t.
2014. okt. 29. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Wadmalac ***** válasza:
Busybox?
2014. okt. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Oceanis ***** válasza:
Ha busybox probléma lenne akkor nem a root-ra panaszkodna. Ha nem lenne busybox, akkor is fel kéne dobnia egy ablakot hogy engedélyezed-e.
2014. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Wadmalac ***** válasza:

Vannak playen ingyenes root tesztelő progik. Meg kéne nézni valamelyikkel, van-e root egyáltalán, szerintem nincs.

Vagy van de superSU-t fel sem tették hozzá és így mintha nem is lenne.

Én ránéznék neten a Towelroot appra, szerintem ezt a telót is támogatja, az egy biztos root módszer.

2014. okt. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Letöltöttem egy root tesztelő programot és valóban nincs rajta root. Akkor nem tudom, hogy mit csináltak nekem a szaküzletben???:-( Hogyan kell egy telefont rootolni?
2014. okt. 30. 08:33
 6/33 Wadmalac ***** válasza:

Hát például így:

[link]


Ha ezért pénzt is kérnek, azért igazán ellenőrizhették volna, mit csináltak.

Ez a link szerintem ugyanaz a módszer, csak magyar leírás:

[link]

2014. okt. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Köszi szépen sikerült. :-))))
2014. okt. 31. 19:25
 8/33 A kérdező kommentje:

Wadmalac segíts létszi!


Múlt héten sikeresen rootoltam a telefonomat.

Ma úgy gondoltam, hogy megcsinálom a szoftverfrissítést, ami sikerült is. Bánatomra a play áruházat eltűnt, de azt újra fel tudtam telepíteni. Viszont a rootolás megint nem működik és ugyanazokat a hibákat írja ki, amit a múltkor. A superuser programot letöröltem és újra feltelepítettem, de nem csinál semmit. A telefon rootolását is megcsináltam (többször is), de nem enged törölni semmit. Pedig nagyon jó lenne, mert a frissítés több olyan programot is feltett, ami nekem baromira nem kell és amiket letöröltem azt is visszatelepítette.


Mit tegyek? Köszi szépen.

2014. nov. 3. 10:57
 9/33 A kérdező kommentje:
Közben feltettem egy tesztelő programot és az azt írta ki, hogy a telefonom rootolva van. Most már nem értek semmit, hogy akkor miért nem működik a root? A gyári visszaállítást nem szeretném meglépni. Köszönök minden segítséget.
2014. nov. 3. 14:46
 10/33 Wadmalac ***** válasza:

Ha a root valóban nem döglött bele a frissítésbe (mert sajnos szokott olyat, legalábbis Sonynál simán), akkor meg kellene próbálni a telepített appok törölgetéséhez segédprogit használni. Ott van pl. a System App Remover, azzal kukába lehet vágni minden nem kívánt gyári telepített alkalmazást. Óvatosan használni, mert TÉNYLEG minden system appot képes törölni, úgy szét tudod vele cseszni az androidot, hogy csak na.

Ja, apropó root vagy nem root.

Ha valami rootot igénylő appot elindítasz (Root Explorer, Greenify, Link2SD stb.), feldobja neked a teló a root engedély kérő ablakot? Telefon bekapcsolás után dobál fel üzeneteket, hogy ez meg az az app root engedélyt kapott?

Mert ha nem, akkor lehet, hogy be kellene kukkantanod a Super SU alkalmazásba és ott engedélyezni a root elérést a fellistázott appoknak, lehet, hogy alapértelmezésben nem ad lehetőséget.

2014. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!