Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Páralecsapódást mobiltelefonba...

Páralecsapódást mobiltelefonba vagy egyéb elektronikus kütyükbe (mp3, mp4 lejátszókba. Stb) hogyan lehetne megelőzni télen?

Figyelt kérdés

Mobiltelefonom van és kb 3 hete páralecsapódás miatt purcant ki (de meg lett bütykölve, megy :) ) De egy csomó használati útmutatóba is fel hívják a figyelmet erre a jelenségre és ilyenkor sajnos, ha még garanciális is a termék, "zárlatos kategóriába" esik és ez pedig kizáró ok a garanciális javításra...


Szóval az érdekelne, hogy ha melegből kimegyünk hideg időbe (pl: otthonról kimegyünk az utcára - 24 fokból a mínusz 12-be ez már kapásból 36 fokos lehűlés) akkor hogy lehet megelőzni a páralecsapódást? Vannak speciális tokok? Vagy van esetleg más ötletetek?


Még annyit hogy lány vagyok, táskában hordtam, de mégis így jártam :(


2010. jan. 27. 21:01
1 2
 1/12 anonim válasza:

Igazából nem nagyon lehet megelőzni, szerintem mindegyikkel max. annyit tudsz tenni, mint a telóddal.

Bár valami megoldás lehet ám!

2010. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én ebben a hidegben kizárólag belsőzsebben hordom. Testközelben. Nincs "de".
2010. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor megint bemész a melegbe, akkor tudsz tenni ellene: vedd ki az akkumulátort, amíg kiszárad. Sajnos ez van.

Biztos vannak speciális tokok millió forintért. A fényképezőgépet is le lehet vinni a tenger alá.

2010. jan. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

érdekes az én telómnak semmi baja sem ilyenkor

de nem kiabálom el, le is kopogom..kop-kop

2010. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem is hallottam. :O Milyen flancos telefon az?
2010. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

hát, mostanában szerintem ez lesz a számítógépes kütyük halála... Régebben nokiám volt, az még az augusztus 20-i "zuhit" is túlélte egy egyszerű szövet(!) táskába, amiből a zuhi után 2 liter vizet csavartam ki... Most meg vannak személyi számítógépek (laptop, notebook, GPS, digitális fényképezőgép, mp3, mp4..) A mostani telefonom már 3 éve megvan! eddig minden telet túlélt, számomra ez csak egy figyelmeztetés volt, hogy az ilyenekre (sajnos) oda kell figyelni! az első három hozzászólónak köszönöm az ötleteket! Bár továbbra is várnék ötleteket!


Mit gondoltok erről (hasonlóról) szerintetek? kézmelegítő

[link]

(250Ftos boltban láttam már hasonlót)

2010. jan. 27. 22:05
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha táskába vagy zsebbe teszed ahol nem néhányszor 10 másodperc alatt hül le szobahőmérsékletről a kinti hőmérsékletre, hanem percek alatt szépen fokozatosan csökken le a hőmérséklete, akkor nem fog annyi pára lecsapódni benne, hogy kárt tegyen a készülék elektronikájában.

Egyébként sok készülékbe építenek be olyan védelmet, hogy bizonyos páratartalom felett nem lehet bekapcsolni (vagy kikapcsol) így nem károsodik az elektronika benne.

2010. jan. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Senkinek se esik le, ha párásodni csak akkor fog, ha hidegből mész be melegre! Forditva nem!
2010. jan. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
11:20
2010. jan. 28. 11:32
 10/12 anonim ***** válasza:
11:20: Akkor olvasd végig még egyszer a válaszokat.
2010. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!