Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Olajba esett a mobilom, mit...

Peto87 kérdése:

Olajba esett a mobilom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elég gyorsan sikerült szétszedni és áttörölni.

Sajnos kipróbáltam énis, hogy működik-e és működött. Ezután gyorsan kikapcsoltam és kiporszívóztam(óvatosan). Elég sok olaj kijött a hangszóróból és a gomboktól, töltőhelyétől. Aztán bekapcsoltam és minden rendben volt, a hangszóró persze nem tökéletes, de rendben.

Csak ezután néztem utána a neten, így most szétszedve "szárítom".

Meddig pihentessem? Vagy vigyem szervízbe?

A víznél írt oxidációs károsodás az olajnál is fennáll?

Előre is köszönöm!



#mobil #olajba
2014. nov. 18. 01:42
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Száríthatod egy évig is, az olaj úgysem párolog el ;)
2014. nov. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tengor ***** válasza:
77%

Az olaj nem fogja megmadni az elektromos cuccokat, ellenben megdermed. A hangszórót és a mikrofont szép lassan ez fogja tönkretenni.

Ha ezeket kicseréled akkor már csak az állandó sült krumpli szag miatt kell aggódni :D

2014. nov. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Az érintőképernyő a probléma, annak a rétegei közé minden folyadék be tud mászni.

A kontakt-spray mint takarító eszköz jó lenne, ha ez nem lenne.

Azt nem írtad, milyen olaj. Ha valami gépolaj, akkor nagy gond nem lesz, de ha műszerolaj, étolaj, akkor avasodni tud, akkor meg savas lesz, attól meg bezárlatolhat, berohadhat.

Ha a kijelzőt el tudod vele kerülni, akkor műszerész kontakt spray és sűrített levegő (nem kompresszorról, hanem a spray-palackos számítógép-tisztító) kombinációja jó lehet.

Akku kivesz, egy pici fújás kontakt-spray, egy fújás levegő, centiről centire, egy nap szárítás és kész.

De mondom, a display-t kerüld, ott csinálhatsz bajt.

2014. nov. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Egy raktárhelyiségben lévő folyékony, fekete színű anyagba esett. Én valamilyen lecserélt gépolajra gondolok.

A kijelzőjével sincs baj, mikrofon teljesen jó, hangszóró is működik. Én már teljesen optimista voltam, ameddig a késleltett tönkremenetelre nem találtam rá a neten(oxidáció).

Nem hinném, hogy avasodna, mert régóta szabad levegőn volt az olaj,és nem volt avas.

Wadmalac? A leírt folyamatot bízzam szakemberre, igaz?

Mérges lennék, ha végül én tenném tönkre.

2014. nov. 18. 12:30
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

"A leírt folyamatot bízzam szakemberre, igaz?"

Nos, ha még nem csináltál ilyet, akkor inkább.

Én egyszer a Fuji digitális fényképezőgépemet takarítottam ki így, szegényke csurig megtelt pörköltszafttal. :D

Ott csak apró baleset történt, véletlenül rövidzártam a vaku kondiját, olyan ívet húzott, hogy láttam Lenint pizsamában. :D

2014. nov. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor az eldölt, hogy én nem nyúlok hozzá.

Ha te már voltál ilyen helyzetben meg tudod saccolni, hogy mennyibe kerülhet a tisztítás?

Én azt olvastam érdemesebb új készüléket venni. Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy szervíz nélkül bármi baja lesz a későbbiekben, illetve hogy a szervíz meg tudná javítani...

2014. nov. 18. 15:00
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Hát, szervizfüggő, egy óra melóért 2-5 ezer közt szoktak kérni.
2014. nov. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!