Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van köztetek Note 4 tulaj? Mi...

Van köztetek Note 4 tulaj? Mi a véleményetek erről a készülékről, érdemes megvenni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 21. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon tudsz jobbat venni a note4nél ami nem apple
2014. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jelen.


Én Note 2-ről váltottam, és azt kell, hogy mondjam, hogy simán megérte a csere. Gyors a telefon és semmi problémám vele, szerintem megéri megvenni. :D

A piacon jelenleg nem igazán van jobb androidos készülék.

2014. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hmm, jól hangzik :D

Nektek működik benne a szem érzékelő, hogyha leteszitek lezár, de ha ránéztek akkor felold?

2014. dec. 21. 20:39
 4/8 A kérdező kommentje:
Én 3,5 éves Samsung Ace-t cserélném, eddig nem volt bajom vele, de már kevés. 3-4 évente szoktam cserélni.
2014. dec. 21. 20:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 3-4 évente szoktál, akkor problémáid lehetnek azzal, hogy a Samsung viszonylag hamar leállítja a telefonok frissítését (kb 1 év után nem jön ki több frissítés, az 1 éves Samsung Galaxy S4-re pl. valószínűleg sosem lesz Android 5.0), ezért ebben az árkategóriában és méretben inkább a Nexus 6-ot tudom ajánlani. Arra BIZTOSAN még 2 évig jönni fognak a frissítések, valószínűleg még tovább is (a 2012-es Nexus 4-re pl. még a legújabb Android 5.0 is ki fog jönni). De pl. 60 000Ft-ért a 2014-es Moto G-t is kb. még 2 évig fogják támogatni, holott az egy középkategóriás telefon. A 2014-es Moto X szintúgy sokáig fog kapni frissítéseket, ráadásul az egy eléggé felsőkategóriás telefon (5,2" AMOLED kijelző, Snapdragon 801 chipset, 13MP Kamera, 2GB ram, FullHD felbontás). Bár ez nem üti meg a Note 4 szintjét, nincs rajta a Samsung felülete, a TouchWiz, ami elképesztő mértékben lelassítja a telefont. Alapból nem szívesen ajánlom a Samsungokat, hiszen a TouchWiz valahogy még a legbrutálabb, legerősebb hardveren se képes folyamatos lenni, MINDEN Samsung telefon szaggat, mivel a koreaiak egyszerűen annyi baromságokat beleraknak a telefonjukba, hogy azt a hardver nem tudja meghajtani.
2014. dec. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, működik.

Viszont az egész elv az csak annyi, hogy nézi, hogy nézed a telefont,vagyis ha látja a szemedet, akkor ébren lesz a kijelző. Viszont ha elfordítod, akkor ellenőriz egyet, és ha nem talált az ellenőrzésig szemeket, akkor lezár. Feloldani azt neked kell, esetleg ha lezárt, és megnyomsz 1 gombot rajta 2mp-n belül, akkor fel sem kell oldani.


Viszont feloldani lehet úgy is, hogy a közelség érzékelő előtt legyintesz egyet. Esetleg itt is van az a dupla koppintásos feloldás, mert ez kernel függő azt hiszem, de a 4.4-ben benne van, csak le kell tölteni 1 alkalmazást hozzá.


Ha úgy nézzük, akkor én 4.2-vel elvoltam egészen januártól a Note 2-n. Semmi gondom nem volt vele. Azt kell, hogy mondjam, hogy az 5.0- nem igen lesz már komolyabb android frissítés, mivel már a 4.4 is tökéletesnek látszik.

Viszont 3 év után nincs garancia. 1 főzött rom felrakásához pedig nem kell semmi iskola, csak némi angol tudás, így ha megnézed, akkor a régebbi telefonokon is ott szaladgál az 5.0, és azt nem a gyártó adta ki. Így hiába ez a kifogás.


A szaggatáshoz csak annyit, hogy ha jön az 5.0, jön az Art is, amit ha ismersz, akkor tudod, hogy miről beszélek, ha nem, akkor nézz utána. :)

2014. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És ha nem frissítik akkor mi van?

Ace-t egyszer sem frissítettem mióta megvan, gyári szoftver van rajta.

2014. dec. 21. 22:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Pl. a 4.4 KitKat-tel majdnem az összes telefon gyorsabb lett (Project Butter). Az 5.0 Lollipoppal minden telefon aksija tovább bírja (Project Volta), és tovább gyorsult minden. A gyönyörű új dizájnról nem is beszélve, amit pl. a Samsung nem kap meg, mivel rárakják az ocsmány skinjüket. Nagyon jó telefont a Note 4, csak az a kár, hogy TouchWiz van rajta.
2014. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!