Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Windows vagy Androidos telefon...

Windows vagy Androidos telefont vegyek? Előnyök hátrányok?

Figyelt kérdés
Eddig Sony U-m volt,androidos. Nem tudok dönteni hogy merjek e váltani windowsra vagy ne?! Mik az előnyeik és mik a hátrányaik? Köszi.
2014. dec. 29. 07:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszi! De konkrét példákat nem írtatok hogy miben más a windows. Csak azt hogy stabil gyors.. Olyanra gondolok hogy play áruház van a windowson is pl?stb.. Ja és mi a bonyolult benne?köszi. Amúgy lumiára gondoltam hogy váltanék. Egy Sony U után milyen lenne?
2014. dec. 30. 15:12
 12/24 anonim ***** válasza:

play áruház természetesen nincsn, és nem is lesz. Saját áruház van, ha van MS fiókod, neten meg tudod nézni a kínálatot, h mik vannak amikre szükséged van.

De pl google naptárat, gmail fiókot, goggle címjegyzéket teljesen jól kezeli a WP is. Szal nem kell áttérni új dolgokra.

Van gyári Office, mindent jól kezel benne. Nokia kamera appok is elég jók. Offline gyári! navigáció, egész világ térkép leszedhető. Sok gyári app--> kevés 3rd party app kell--> stabilabb, szebb, egységesebb, nincs tele reklámmal.

A csempés felület ízlés kérdése, de én pl nagyon szeretem, mert teljesen átszabható, és gyakorlatilag widgetekként írjas ki az infókat, csak nem ízléstelen mint androidon.

2014. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

itt az áruház. Számomra mint normál igényű felhasználó alapvetően minden van.

[link]

De amúgy én is mielött belevágtam volna WP-zésbe, bementem egy T üzletbe, és kicsit ismerkedtem a renszerrel.

2014. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Nokiáknál csak ez a fekete színű sötét téma van?
2014. dec. 30. 16:01
 15/24 anonim ***** válasza:
Fehér is van, de az ugyebár jobban meríti a telefonokat (főleg az AMOLED-eseket), illetve a csempéket is úgy témázgatod, ahogy te szeretnéd (méret, elrendezés, háttér, stb.)
2014. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

ezt hogy érted? Minden WP lehet fekete vagy fehér témájú.

A csempék mögé meg tetszőleges kép tehető.

itt pl láthatod:

https://www.youtube.com/watch?v=SFZF3FKviT4

2014. dec. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem sok választék :-( a sony xperia U telefonomon van kb 10 vidám szín is témának. Utálom egy telóba ha csak fekete van.
2014. dec. 30. 16:14
 18/24 anonim ***** válasza:

A téma az a háttérszín a szövegek mögött kb. Az szinesen zavaró lenne. De van kb 20 szín, ami a csempék széle/háttere, v pl a meüben a szövegek szine ..stb lehet.

[link]

2014. dec. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
21%

Le fognak pontozni,de normális ember nem vált WP-ra. A Nokia Lumia 520 a parasztvakítás gyönyörű példája,kispórolták belőle az anyagot.Lehet,hogy gyors,stabil,meg tökömtudja még mi,de sokkal nagyobb élvezettel nyomkodom a 4,5 éves Samum,mint ezt a gyors és stabil WP-t Gyors és stabil,tényleg,kenterbe veri bármelyik vele azonos árú telefont,ez is igaz,de olyan rossz a WP op.rendszert használni,hogy az borzasztó.2x törtem össze a telefonom,mert egy normális érintőfelületet nem tudnak belerakni.Csak gyári csengőhangot állíthatsz be rajta,a sok térképes iránytűs vackot nem fogod tudni használni.A telefonjegyzés gusztustalan.A testre szabhatóság minimális,abból is inkább azt tudod állítani,hogy mi legyen a kezdőképernyőn.A kezdőképernyő és a listaszerű menü is taszító,egy csomó alkalmazás nincs meg rá.Én a csúcsmodell Lumiákról nem ítélkezem,de a belépő ill. középkategóriás telefonból ne válassz,mert megbánod!

Lány voltam!

2014. dec. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Csak gyári csengőhangot..."

nem igaz, bármt be lehet tenni


"sok térképes iránytűs vackot nem fogod tudni használni"

?? ingyen, gyári offline navi van hozzá, az egész világtérképpel, mi kell ennél több? Androidon csak az online googlemaps van.. vagy a 3rt party appok...


"A telefonjegyzés gusztustalan"

ez ízlés kérdése, majd eldönti a vásárló, szerintem sokkal igényesebb, ízlésesebb, átláthatóbb


"A testre szabhatóság minimális"

Van droidom is, ott alapvetően ízléstelen widgetekkel lehet operálni, akkor már inkább a csepme, de ez is ízlés kérdése, mint a lista v rács menü. Én pl a droidos ikonoktól mászok a falra, olyan sokfélék, igénytelenek, kaotikusak..

Persze vannak 3rt party appok amivel droid átszabhatóbb, csak akarja a fene telenyomni a telót minden szeméttel..


"egy csomó alkalmazás nincs meg rá"

ez sem teljesen igaz, alapvetően ma már minden kijön WP-re is.Persze van ami nincs, de az általában nem tömegigényt szolgál ki... minden fontos van


béke:)

2014. dec. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!