Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi értelme van a kézi hálózatv...

Mi értelme van a kézi hálózatválasztásnak?

Figyelt kérdés
Hisz csak egy szolgáltatót használok itthon, azt automatikusan megkeresi. Külföldön meg megint tökmindegy melyik hálózaton vagyok hisz úgyis az számít hogy az adott ország melyik zónában van (telenoros vagyok)
2014. dec. 30. 08:14
 1/5 Zakathol ***** válasza:
92%
Menj el egy határmenti településre és majd megtudod.
2014. dec. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:

Én két okból állítom késire:


- Nem szeretem, amikor naponta tobb üzenet is fön, hogy "üdvözöljük romániában"...


- Mivel úgy sem működik a készülék (SIM) a másik két szolgáltatóval teljesen fölösleges az automatikus váltás. Csak az akkut zabálja a fölösleges próbálkozásaival.

2014. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek:a szolgáltatók oda vissza használják egymás hálózatát.Szóval attól hogy te X szolgáltató előfizetője vagy nem jelenti azt hogy csak X szolgáltató hálózatát használod.Persze ha kézzel kiválasztod akkor igen.De ha sokat mozogsz az országban térerő problémáid lehetnek emiatt.


Kérdezőnek:Ha nem akarsz roamingolni drága pénzért akkor érdemes kézzel beállitani a hazai szolgáltatót hogy ne ugorjon még véletlenül sem külföldire ha a határ közelében vagy.Mert a rádióhullámok nem állnak meg a határnál ha nem átnyúlnak

2014. dec. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat
2014. dec. 30. 13:10
 5/5 Szirty ***** válasza:

"szolgáltatók oda vissza használják egymás hálózatát"


Ez a dolog nem érinti a problémát.

Ha kézire van állítva, akkor nem fog azzal próbálkozni, hogy más szolgáltatóhoz csatlakozzon, ennyi a lényeg.

Hogy az adott cellában lévő tornyot éppen ki üzemelteti, az a telefont nem érdekli.

2014. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!