Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 1 hónapja elveszett az Xperia...

1 hónapja elveszett az Xperia Mini a családban, el lett hagyva az utcán. Kerestük, de nem lett meg, most megtudtuk, hogy kinél van. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Most így 1 hónap után megtudtuk ismerősöktől, hogy kinél van a telefon. Azt állítják, hogy ők is vették, de nincs hozzá töltő és persze semmi más. Valószínűleg a miénk, mivel kisvárosban élünk és az egyik ismerősünk megtalálta rajta a fényképet anyukámról, és felismerte..

Ti mit tennétek?


Amit én ötleteltem, az a következő:

Hangfelvételt indítunk, elmegyünk hozzájuk, kedvesen, érdeklődünk, hogy megvan-e a telefon, beengednek, megnézzük a telefont, megnyomkodjuk, levesszük a hátlapot, megnézzük az imei számot. A T-mobile-os szerződésben is leellenőrizzük, hogy ugyanaz-e a szám. Ha igen, akkor tudatjuk velük, hogy ez a miénk, mivel ott az aláírás, a telefon név, színe, imei, stb.

Ha negatívan reagálnak rá, akkor felolvashatom a következőt:

"325. § (1)1009 Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Utána pedig tudatnánk velük, hogy elvinnénk, mivel a rendőrségen sem adták le. Esetleg ha valami jutalmat szeretnének, akkor megemlíteném a 8 napon belüli leadást, stb..


Szerintetek ez lenne a helyes döntés?


Más ötletem nem igazán van. Picit hosszúra sikerült, de remélem lesz, aki elolvassa.


2015. jan. 15. 20:11
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Talán úgy lenne a helyes, hogy úgy írtam volna ki a kérdést, hogy a családból, mivel öcsém hagyta el az utcán, reggel.
2015. jan. 15. 20:12
 2/15 anonim ***** válasza:
ha az imei stimmel, nincs miről beszélni, ha nem hajlando azt megmutatni, akkor sincs miről beszélni... mert valoszinű h a ti telefonotok... Ha tényleg biztos vagy a dolgodba hívj egy rendőrt, és majd ő megnézi. - amennyiben te nem jársz sikerrel..
2015. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

ja mégvalami

*#06# a tárcsázóba, és nem kell levenni a hátlapot se.

2015. jan. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Ez a megoldás jó ötlet és az egyetlen megoldás. Én azt mondom próbáld/próbáljátok meg.
2015. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, remélem, hogy még nem adták el, mert akkor holnap megnézhetnénk a telefont.
2015. jan. 15. 20:28
 6/15 anonim ***** válasza:
Na erre kíváncsi vagyok, számolj be az eseményekről. És nem hátrányos, ha viszel 1 havert.
2015. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tényleg jól kifundáltátok. Főleg azt, hogy mindezt kedvesen csináljátok. Fogdozzátok, szétszeditek, és ha erre sem fog gyanút, akkor egy nagy marha lehet.
2015. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez egy korrekt döntés lenne. Kíváncsi vagyok rá mi sül ki belőle.
2015. jan. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát.. ha valaki vesz telefont, akkor csak megnézi, nem?

Viszont ha nincs töltő hozzá, és ki van merülve, akkor valahogy be kell kapcsolni, vagy ha nem, akkor nem tudják bizonyítani, hogy működik, így pedig alkatrésznek sem eladható. Viszont ha megnézi az ember, hogy milyen akku van benne, az még normális dolog nem? Ha mégis gyanút fogna, és nem engedné megnézni az imei-t, akkor ott van a lehetőség, hogy a rendőrségnek szólunk, így addig a ház előtt maradunk, így nem tudnak elmenni a telefonnal és elvinni valahova, és van hangfelvételünk, ami elég bizonyíték szerintem.

Amúgy még le sem tudta formázni a telefont, így nem mondanám túl okos embernek.

Vagy viszek töltőt, mert miért nem tarthat magánál egy ember töltőt? :D Vannak furcsa szokások. Habár a visual kei hajstílusom után ha nem tűnök furcsának, akkor ő a hülye. :)

2015. jan. 15. 20:54
 10/15 anonim ***** válasza:

kérlek számolj be róla majd, hogy mitörtént!

nagyon kiváncsi vagyok, a magyar jogrendszer gyakorlati müködése miatt is!

előre is köszi,

sok sikert!

2015. jan. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!