Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mikor jelent meg az első...

Mikor jelent meg az első okostelefon és hogy reklámozták?

Figyelt kérdés
Tudták-e, hogy így meghódítja majd a világot és ilyen nagy üzleti potenciál lesz majd benne pl hogy a többég ezen facebookozik és erre várják majd az "életet megkönnyítő" alkalmazásokat stb)?

2015. febr. 4. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
IBM Simon Personal Communicator és 1994-ben jelent meg, hogy hogy reklámozták azt nem tudom.
2015. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nahát én azt hittem, hogy a Nokia csinálta valamikor 2008-ban.


Mindjárt rágooglizok.

2015. febr. 4. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem tudom hogy melyik volt az első okostelefon, de ami androidot futtatott az a HTC G1 volt.
2015. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Jófej:D ***** válasza:

Az első androidos okostelefonról itt vannak érdekességek:

[link]


[link]


És google-ben ezt találtam:

[link]

2015. febr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


A kérdésem valójában azért időszerű, mert most olvasgattam a google szemüvegről és lehet, hogy az is hasonló karriert fut be majd.


Bár most éppen felfüggesztették az eladást.

2015. febr. 5. 09:58
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Hát legyen akkor ez az IBM az első okostelefon, bár szerintem abszolút nem lehet annak tekinteni. Az első igazi okostelefon, amelyik tényleg rengeteg alkalmazással rendelkezik, az bizony az Iphone volt 2007-ben.
2015. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Az iphone előtt ott voltak a Windows Mobile-t futtató pda-k, pda telefonok, a symbiaonos Nokiák és Sony Ericssonok amikre szintén rengeteg alkalmazás volt elérhető. Az iphone egy fontos mérföldkő a kategóriában, de messze nem ő volt az első.
2015. febr. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A 2000-2006 között meghatározó Windows Mobile mellett a Palm is készített telefonos pda-kat, csak alulmaradt a WM sokoldalúságával szemben. A mai értelemben vett okostelefon úttörőket közöttük kell keresni (tapizás, programok telepítése, drótnélküli kommunikációk)

Az első Palm okosteló: Palm Treo 180 (2002)

[link]

[link]

Lehet, hogy ez volt az első WM okoska?

[link]


2002-ben mobilnet és wifi, szóval tipikus újszülött pistike csőlátás az ájfónnal kezdeni az időszámítást.

2015. febr. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!